Івано-Франківськ приймав олімпійське тхеквондо


В Івано-Франківську відбувся Х турнір з тхеквондо WTF "Золотий дракон"Спортивний зал фізкультурно-спортивного комплексу «Олімп» Прикарпатського національного універверситету ім. Василя Стефаника минулими вихідними перетворився на справжню арену для запеклих поєдинків майстрів східних єдиноборств.

Тут, з ініціативи керівництва Івано-Франківської дитячо-спортивної школи № 3 та особисто її тренера – майстра спорту з тхеквондо, володаря чорного пояса Ігоря Йосипіва – цими днями відбувалися змагання Десятого, ювілейного, турніру з тхеквондо за олімпійською версією WTF «Золотий дракон».

Цьогоріч до участі у турнірі долучилося майже три сотні бійців тхеквондо віком від 7 до 20 років. За традицією, на даянгу турніру змагались як ті, хто робить лише перші кроки у вказаному видовищному виді східних бойових мистецтв, так і титуловані майстри, за спиною яких вже чимало гарних і впевнених перемог. Серед учасників – вихованці відділення тхеквондо WTF Івано-Франківської ДЮСШ № 3, Клубу воїнських мистецтв «Золотий дракон», а також добрі знайомі івано-франківських бійців тхеквондо з міст Вінниці, Кам’янця-Подільського та міста Тирасполя, Республіка Молдова. Крім того цьогоріч вперше участь у турнірі «Золотий дракон» взяли участь майстри тхеквондо WТF зі столиці.

Команду з міста Вінниці очолює віце-президент Федерації тхеквондо WTF України Сергій Кіпоренко, який зізнався журналістам, що у його команді - два чемпіони України, а також учасниця престижного міжнародного турніру. В свою чергу команда з Кам’янця-Подільського виставила на даянг аж півсотні бійців, серед яких є чимало сильних спортсменів.

Своєрідною «фішкою» цьогорічного турніру є використання учасниками поєдинків сенсорних захисних жилетів “Dae Do”. Як стверджує С.Кіпоренко, сьогодні це єдина сертифікована Міжнародним олімпійським комітетом система, яка дозволяє забезпечити неупереджену фіксацію ударів, що завдають одне одному суперники і відповідно унеможливлює підсуджування та суддівські помилки при підрахунку результатів поєдинку. Система являє собою захисний жилет, обладнаниний сенсорами. Такими ж сенсорами обладнано рукавиці та взуття бійців. Для того, щоб система зарахувала результативний удар, такий удар має бути точним і сильним.

«Сьогодні тхеквондо – це високотехнічний вид спорту, - говорить з даного приводу Сергій Кіпоренко, - технічний не лише в розумінні техніки виконання ударів, а й в розумінні технологій, що застосовуються».

Слід зазначити, що придбати систему “Dae Do” (а похвалитися можливістю використовувати таку систему для змагань і тренувань сьогодні можуть лише одиниці областей) івано-франківським тхеквондистам допомогли друзі з Івано-Франківських міських організацій Партії регіонів та ВМГО «Молоді Регіони», які вже п’ятий рік поспіль допомагають розвитку тхеквондо на Прикарпатті.

«Ми вже не вперше підтримуємо турнір «Золотий дракон», - розповів журналістам голова Івано-Франківської міської організації ВМГО «Молоді Регіони» Анатолій Халаменда, - тепер от ми купили цю систему, яка допомагатиме спортсменам досягати кращих спортивних результатів і нових перемог. Хай краще діти займаються спортом, ніж роблять якісь дурниці».

Присутні на змаганнях гості, а це, крім С.Кіпоренка та А.Халаменди, також заступник голови Івано-Франківської міської організації Партії регіонів Світлана Іванова, заступник голови Івано-

Франківського міського спорткомітету Любомир Андрійчук та інші – високо оцінили організацію турніру.

«Добре, що завдяки зусиллям Ігоря Йосипіва, - висловив свої враження про турнір С.Кіпоренко, - рівень змагань стає все кращим і кращим. Це засвідчують і придбані електронні жилети “Dae Do».

Сергій Білий



15 Жовтня 2013 p.
©http://briz.if.ua/