Івано-Франківська міськрада заборонила (поки що) будівництво на Галицькій, 126, і створила спеціальну комісію з даного питання


Івано-Франківська міськрада заборонила будівництво на Галицькій, 12642 голосами «за» при жодному «проти» і «утримались» Івано-Франківська міська рада хвалила рішення призупинити будь-які будівельні роботи на території скверу, що прилягає до будинків №№ 126 – 130 по вулиці Галицькій в обласному центрі.

Нагадаємо, навколо вказаного скверу вже кілька днів поспіль триває конфлікт між мешканцями вказаних будинків, які намагаються зберегти сквер, та адміністрацією ТзОВ «Гільдія», які звели на вказаній території паркан, в чому мешканці вбачають початок робіт з будівництва у вказаному сквері житлового будинку.

На сьогоднішнє пленарне засідання чергової, 38-ї сесії Івано-Франківської міської ради мешканці будинку прибули чималим представництвом з плакатами, з яких лунали гасла: «Пане мер, хоч раз станьте на сторону громади міста!», «Сквер – не місце для забудови», «Депутати, перш ніж прийняти рішення, згадайте, хто вас обрав», «Вимагаємо повернути зелену зону!»

Виступаючи перед депутатами, представник мешканців Дмитро Рильченко, зокрема, зазначив: «Починаючи з 3 жовтня, ми живемо в облозі… Ця ділянка землі – це остання можливість для нас ще залишити якусь парк зону, де ми можемо погуляти з дітьми, насолодитись зеленню, зрештою, вигуляти собаку».

Питання забудови вказаної земельної ділянки – як то кажуть, з бородою. Тягнеться воно ще з лютневої, останньої, сесії Івано-Франківської міськради ще позаминулого скликання. Тоді вказану землю не без скандалу було передано компанії «Гільдія архітекторів», яка сьогодні виступає вже як ТзОВ «Гільдія». Умовою надання ділянки в оренду було будівництво компанією дорожньої розв’язки «Калуш - Галич».

Зі слів пана Рильченка, сьогодні існує чимало підстав говорити про те, що будівництво ведеться незаконно. По-перше, розв’язку так і не було збудовано. По-друге, документів про передачу земельної ділянки ТзОВ «Гільдія» так ніхто і не бачив. Крім того, Івано-Франківський господарський суд, який в 2008 році своїм рішенням примусив міськраду продовжити договір оренди, за словами мешканців, не мав права взагалі розглядати цю справу. І, зрештою, чи не найголовніше: як стверджує Д.Рильченко, «всюди у документах фігурує адреса Галицька, 128 – 130, але забудівник намагається захопити землю впритул до будинку № 126», де є краща ситуація з ґрунтами.

Слід зазначити, що ситуацією навколо даного конфлікту не оминули скористатись депутати – супротивники мера, які почали звинувачувати особисто його у тому, що сьогодні на Галицькій, 126, ведеться незаконна забудова. Мовляв, він і в лютому 2006-го, коли усі незгодні з земельним «дерибаном» народні обранці покинули сесію, залишився і проголосував(депутат від «Батьківщини» Василь Бойчук); і у 2008-му, коли суд ухвалив рішення про спонукання міськради до продовження договору оренди, не подав ані апеляції, ані касації, а коли депутати знову не проголосували, особисто підписав договір оренди (він же), а підпорядковані йому чиновники у комісії з безпеки дорожнього руху, то взагалі проголосували за надання дозволу на проведення на тому місці робіт (депутат від ВО «Свобода» Наталя Голодюк), щоправда, так достеменно і не відомо: чи то будівельних, чи то земляних…

Від усіх закидів мер мужньо відбивався, заявивши, що тоді, у лютому 2006-го він покинув залу разом з усіма і ні за не голосував, що термін продовженого ним у 2008-му договору оренди землі закінчився ще у 2011 році, що після того, у 2012-му, був ще один суд, який міська рада знову програла, але він рішення цього суду не виконав, чим фактично (правоохоронці, майте на увазі) вчинив злочин, оскільки за невиконання рішення суду передбачена кримінальна відповідальність. Він також заявив, що жодних дозволів на будівництво у вказаному сквері міська влада не давала, а протокол засідання комісії з безпеки дорожнього руху носить лише рекомендаційний характер, оскільки комісія не повноважна давати жодних дозволів і він ще з тим протоколом розбереться.

Врешті-решт міський голова повідомив, що ще вранці викликав до себе начальника юридичного відділу міськвиконкому, якій дав доручення детально вивчити усі документи щодо даної справи з тим, щоб поновити її розгляд у суді та звернутися до прокуратури й інших контролюючих органів щодо законності дій адміністрації «Гільдії».

Цікаво, що виступи усіх доповідачів завершувались бурхливими оплесками з боку присутніх мешканців мікрорайону, які, засліплені надією на те, що їм все-таки повернуть сквер, навіть не помітили, що прагнення відстояти свої законні інтереси перед загребущим капіталом та зберегти для нащадків шматочок зеленої зони у кам’яних джунглях у сесійній залі перетворився по суті на інструмент дешевого піару та політичної боротьби між депутатами і мером.

Та міський голова зробив хід конем, який, до честі мера, таки поклав край пустим суперечкам. Він запропонував депутатам оформити дані ним юрвідділу доручення у вигляді рішення міськради, передбачивши в ньому також обов’язкове звернення до керівництва Держархбудконтролю – чи надавало воно дозвіл на вказане будівництво, - питання щодо залучення мешканців мікрорайону до вказаної справи як третьої сторони.

Крім того, рішенням було утворено спеціальну комісію на чолі з міським головою, яка займатиметься вирішенням цього питання. До складу комісії увійдуть фахівці міськвиконкому, секретар міськради М.Вітенко та представники депутатських фракцій: від ВО «Свобода» - Наталія Голодюк, від ВО «Батьківщина» - Ярослав Бачкур, від Партії регіонів – Богдан Федьків, від «Нашої України» - Володимир Балагура. Крім того, як вже зазначалося, міськрада своїм рішенням ухвалила призупинити будь-які роботи на вказаній ділянці до вирішення питання у законному порядку та за наполяганням мешканців зобов’язала забудівника привести земельну ділянку у первинний стан.

Цікавою була пропозиції депутата від фракції Партії регіонів Богдана Федьків, висловлена ним під час обговорення. Народний обранець звернув увагу на той факт, що будівництво на Галицький, 126, - не єдиний випадок в Івано-Франківську, коли забудовуються відпочинкові зони. Він нагадав, що з «легкої руки» міських депутатів сьогодні родиною Соловей знищено спортивний майданчик колишньої автоколи ДТСААФ біля міського озера, куди «завезено тонни будівельного сміття», в іншому місці біля міського зрізано «австро-угорські спортивні споруди» - тенісні корти на майданчику, де ведуть будівництво компанії «Мельник» та «Благо». Відтак він наполягав на тому, щоб питання забудови відпочинкових зон розглядалося депутатами в комплексі і увага приділялася усім фактам. Та його думка, здається, так і залишилася проігнорованою… 



10 Жовтня 2013 p.
©http://briz.if.ua/