Представники Івано-Франківського міськвиконкому в Польщі навчались «Культури для Східного партнерства»


Представники виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради нещодавно взяли участь у міжнародному Конгресі «Культури для Східного партнерства» (м. Люблін, Польща).
«Схід культури» - це нова форма співробітництва міст Східної Польщі з країнами Східного партнерства в сфері культури. Вперше в такому масштабі три міста – Білосток, Люблін і Жешув – відкривають нові можливості співробітництва з метою циркуляції культури поза кордонами, творчого та культурного обмінів, мобільності художників та творів мистецтва.
До таких висновків дійшло понад 300 учасників Конгресу культури Східного партнерства, який пройшов 04-06 жовтня 2013 року у місті Любліні. В конгресі взяли участь начальник відділу з питань охорони культурної спадщини виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради І. Панчишин та головний спеціаліст відділу Н. Шешурак. Конгрес об’єднав практиків культури, діячів мистецтва, менеджерів та ініціаторів культурних заходів, представників міністерств, місцевих органів влади, громадських організацій, наукових кіл та засобів масової інформації з країн Східного партнерства, Європейського союзу, а також з країн північної Африки та Кавказу.Конгрес був організований мерією міста Люблін, Фондом «Транс Культура» та Люблінським центром «Майстерні культури» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Здійснення ідеї Конгресу: дебати на тему збагачення Східного партнерства (одного з нових елементів Політики сусідства ЄС) в культурному вимірі оберталися навколо чотирьох тем: «Культура і ідентичність», «Соціально ангажована культура», "Культура нових компетенцій», «Культура і розвиток».
Ідея Східного партнерства і програми «Схід культури» зокрема продовжує концепцію інтеграції усіх країн навколо необхідності продовження зусиль Європейської спільноти і нових потенційних її членів в розгортанні взаємозв’язків у всіх цивілізаційних напрямках. Базуючись на суспільно-культурному потенціалі, він надихає до опанування нових навиків у сфері культури, зокрема в області міжкультурного діалогу, нових ЗМІ, а також анімації культури та втілення транскордонних проектів. Місія «Сходу культури» полягає в розвитку міст шляхом співробітництва у сфері культури з країнами Східного партнерства, а також в поглибленні співробітництва між містами Східної Польщі з метою створення загальних, сміливих та довготривалих програм в області культури. Проект виник завдяки залученню творчого середовища та органів місцевого самоврядування, а також Національного центру культури. Творча програма проекту «Схід культури» базується перш за все на ініціативах місцевих діячів культури і художників, обміні творчих проектів між містами, а також на спільних проектах з партнерами з країн Східного партнерства.



10 Жовтня 2013 p.
©http://briz.if.ua/