Небезпечне тепло – загроза обігріву електроприладами


З настанням холодів з шафи дістаються грубі светри, а з кладовок – електрообігрівачі. Це просте та доступне джерело тепла, крім комфорту, може принести багато проблем. 

По-перше, масове включення електричних обігрівачів спричиняє перевантаження мереж, не розрахованих на такі потужності, і, відповідно – перебої з електропостачанням. Другою важливою проблемою є імовірність виникнення пожеж, спричинених електрообігрівальними приладами.
Як правило, споживачі обирають найдешевші і, відповідно, найменш якісні обігрівачі. Такі прилади не мають автоматичного регулювання температури та не вимикаються в разі перегріву. А низька якість матеріалів призводить до того, що такі прилади швидко виходять з ладу і стають справжньою загрозою.
Часто винуватцями пожеж стають самі споживачі, які забувають вимкнути прилади, покидаючи власну оселю, офіс або кімнату в гуртожитку.
Енергетики закликають споживачів бути максимально уважними у користуванні електрообігрівачами. В жодному разі не можна:
- вмикати прилад, якщо він або шнур до нього пошкоджено;
- залишати прилад увімкнутим на довгий час без нагляду;
- ставити обігрівач поруч з легкозаймистими матеріалами ;
- розміщати обігрівач у вологому приміщенні, поруч з водою.
- накривати обігрівач одягом чи папером.

До теми:
Основні правила електробезпеки:
- заборонено підніматись на опори ліній електропередачі, відчиняти двері і проникати в приміщення електроустановок, втручатися в їхню роботу;
- якщо ви помітили обірвані проводи лінії електропередачі, відчинені двері трансформаторних підстанцій, або як сторонні особи проникають в приміщення електроустановок чи піднімаються на опори, необхідно терміново повідомити у енергокомпанію;
- у разі обриву проводів ліній електропередачі будь-якої напруги, не можна наближатись до них ближче, ніж на 8 метрів, адже це небезпечно;
- якщо з тих чи інших причин людина опинилась ближче, ніж на 8 метрів до обірваного проводу, необхідно відходити на безпечну відстань, переміщуючи ступні ніг по землі і не відриваючи їх одну від одної.
- рибалити, запускати повітряних зміїв, розпалювати вогнища, вилазити на дерева поблизу повітряних ліній електропередачі та електрообладнання, діставати будь-які предмети, що застрягли між проводами.
 



8 Жовтня 2013 p.
©http://briz.if.ua/