За риболовлю на технологічних каналах Бурштинської ТЕС - штраф


Бурштинська ТЕС - улюблене місце прикарпатських рибалокСкидний канал Бурштинської теплоелектростанції – улюблене місце рибалок-любителів. У підігрітій воді каналу – завжди непоганий улов. Тож на його берегах завжди можна побачити рибалок з вудками. І це не зважаючи на той факт, що рибалити там заборонено.

Так-так. Абзац другий пункту 3.15 Правил любительського спортивного рибальства прямо забороняє лов водних живих ресурсів «у каналах теплоенергоцентралей, відвідних та скидних каналах електростанцій».

Та рибалки, як свідчить практика діяльності інспекторів управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Івано-Франківській області (Івано-Франківськрибоохорони), в багатьох випадках уперто ігнорують встановлені заборони. Як наслідок, лише за останні два тижня вересня охоронцями водних живих ресурсів було складено 36 протоколів про адміністративні правопорушення стосовно рибалок-любителів, які здійснювали лов риби на технологічних каналах Бурштинської ТЕС. На їх підставі порушники сплатили до бюджету загалом 1006 гривень штрафів. Виявлена у них вже впіймана риба виявилась живою і була відпущена працівниками рибоохорони у природне середовище.

Між іншим, як стверджують інспектори рибоохорони, в багатьох випадках риболовля на технічних водоймах становить небезпеку для самих недобросовісних рибалок. Так, чимало з них рибалять у безпосередній близькості до Бурштинської ТЕС, ризикуючи випадково потрапити у водозабірне обладнання електростанції, наслідки чого можуть бути фатальними.

І ще. В прес-службі Івано-Франківськрибоохорони БРІЗу розповіли, що останнім часом серед населення області і, зокрема, в Галицькому районі, невідомі особи поширюють чутки про грошові побори, які нібито влаштовують рибалкам інспектори рибоохорони. Відтак, керівництво управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Івано-Франківській області з усією відповідальністю повідомляє: жодних грошових стягнень, крім передбачених чинним законодавством, зокрема, положеннями Кодексу України про адміністративні правопорушення та встановленими Кабінетом Міністрів України таксами для нарахування збитків за знищену внаслідок порушень рибу, управління не здійснює. Штрафи за виявлені порушення на суму від 17 до 51 гривні стягуються інспекторами рибоохорони на місці на підставі постанов Івано-Франківськрибоохорони та відповідних квитанцій. Штрафи на більші суми стягуються на підставі складених стосовно порушників протоколів про вчинення адміністративного правопорушення.

Інспектор рибоохорони зобов’язаний представитись і пред’явити службове посвідчення. В іншому випадку особа не має права накладати жодних стягнень. Про усі випадки безпідставного вимагання коштів керівництво Івано-Франківськрибоохорони просить негайно повідомляти за телефоном на номер гарячої лінії Івано-Франківськрибоохорони: (0342) 78-81-58.



4 Жовтня 2013 p.
©http://briz.if.ua/