ІV Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток громадянського суспільства: духовність і право»


У с.Гута (Богородчанський район) на базі Державної організації “Резиденція “Синьогора” відбулась ІV Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток громадянського суспільства: духовність і право».

У конференції взяли участь Голова Державної реєстраційної служби України Дмитро Ворона, Координатор проектів ОБСЄ в Україні Мадіна Джарбусинова, Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, а також понад 100 експертів та громадських активістів з різних країн.

Учасники зустрічі обговорили, як залучити усіх небайдужих до розбудови громадянського суспільства, поділилися досвідом налагодження співпраці між урядом та громадськими організаціями у своїх країнах.

«Ми сьогодні розглядаємо діалог з інститутами громадянського суспільства як один з пріоритетних напрямків розвитку громадянського суспільства. Тому приділяємо значну увагу співпраці з ними. Громадськість завжди брала активну участь як в роботі Державної реєстраційної служби України, так і в роботі інших органів державної влади. При Державній реєстраційній службі ефективно працює Громадська рада. Саме завдяки співпраці з громадськістю ми сьогодні можемо змінювати законодавство, покращувати його, щоб надати можливість усім бажаючим створювати громадські об’єднання», - зазначив Голова Укрдержреєстру Дмитро Ворона.

 

На конференції піднімалися питання реалізації нещодавно прийнятого Закону України «Про громадські об’єднання», який регулює реєстрацію та функціонування організацій громадянського суспільства.

Підсумки конференції буде використано у підготовці коментарів до Закону України «Про громадські об’єднання», а також для розробки рекомендацій щодо вдосконалення Реєстру громадських об’єднань в Україні.

«Проекти і пропозиції з боку органів влади в Україні є досить вагомим наміром здійснити зміни в країні і в областях, де працює ОБСЄ, відповідно до програми розвитку України та у відповідності до міжнародних стандартів, зокрема, європейських. І тому хочу наголосити, що прагнення реформувати ту чи іншу сферу відбуваються не тому, що Україна напередодні Вільнюського саміту, а тому, що в країні сильний рух по привнесенню міжнародних механізмів, загальновизнаних стандартів, в першу чергу європейських, над цим працює наша організація, над цим працює Рада Європи. Це реальність українського життя. І дуже важливо підкреслити, що рушійним механізмом у прагненні до міжнародної, європейської інтеграції є громадянське суспільство», – розповіла Координатор проектів ОБСЄ в Україні Мадіна Джарбусинова.

Представники українських громадських організацій та органів державної влади тісно співпрацюватимуть у рамках проекту ОБСЄ для спільної розробки коментарів та рекомендацій.

Дводенний захід організовано Державною реєстраційною службою України, Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Головним управлінням юстиції в Івано-Франківській області.

Запрошені доповідачі зі Сполученого Королівства, Нідерландів, Грузії та Російської Федерації.

Також варто відзначити, що цього року Україна вперше головує в ОБСЄ та готується до Саміту Східного партнерства у Вільнюсі, проведення якого заплановано на листопад 2013 року. Поряд з іншими пріоритетами головування наша держава мала намір приділяти увагу питанням захисту фундаментальних прав і свобод людини на просторі ОБСЄ та залученню громадянського суспільства для досягнення цілей Організації.

За результатами проведеної конференції прийнято Резолюцію.



3 Жовтня 2013 p.
©http://briz.if.ua/