Як івано-франківські медики відзначають Всесвітній день серця


Уже третій рік поспіль Міністерство охорони здоров’я разом із громадськістю проводить Всеукраїнський тиждень серця до Всесвітнього дня серця. Протягом семи днів по усій Україні відбуваються заходи, спрямовані на підвищення інформованості українців про методи профілактики серцево-судинних захворювань та популяризацію здорового способу життя.

З нагоди відзначення Всесвітнього дня серця, 27 вересня, відбулась акція «Запитай Міністра», яка проходила біля Центральної міської клінічної лікарні. Мета заходу – налагодити багатосторонній та конструктивний діалог між фахівцями, що опікуються здоров’ям пацієнтів із серцево-судинною патологією, самими пацієнтами та громадськістю загалом. Завдяки акції всі учасники відео-конференції, а це майже тисячна аудиторія людей з Автономної Республіки Крим, усіх областей України, міста Києва та Севастополя, мали змогу задати питання Міністру охорони здоров’я України Раїсі Богатирьовій.

Від Івано-Франківської області звучало питання: «У мого брата, який працює в Чехії, стався інфаркт, протягом години його доставили у клініку і поставили стент. Зараз він продовжує працювати, відчуває себе здоровим. Чи роблять в Україні стентування при гострому інфаркті міокарда? У яких клініках?»

На що Міністр охорони здоров’я України відповіла: «На щастя, такі операції в Україні проводяться, і не тільки в клініках та науково-дослідних установах в Києві, а й на обласному рівні, в міських лікарнях. В цьому році для того, щоб ми могли стовідсотково забезпечити стентуванням й іншими необхідними медикаментами та приладами такі операції держава виділила 263 млн. гривень. З боку держави вони підтримуються такою програмою і тут перешкод немає. Є спеціалісти і найголовніше – школа, яка дає можливість не тільки закріплювати й удосконалювати знання лікарів кардіологічного напрямку, але й молоді, яка хоче йти цим шляхом, давати сучасні знання, технології, медичні навички на рівні своєї держави».

Нагадаємо, що івано-франківцям Раїса Василівна побажала не хворіти, довіряти медикам, не зволікати і не нехтувати найпростішими їхніми порадами та ходити на профілактичні огляди.

Під час заходу спеціалісти обласного клінічного кардіологічного диспансеру вимірювали артеріальний тиск всім бажаючим та проводили консультації щодо гіпертонічної хвороби. Виписано 32 рецепти на медикаменти для гіпертоніків.
 



27 Вересня 2013 p.
©http://briz.if.ua/