В Івано-Франківську відбулась IV Міжнародна наукова конференція "Туризм і розвиток регіону: через співпрацю - до світових стандартів"


Незважаючи на порівняно незначний час, який минув з моменту заснування Інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, помітними є його суттєві теоретичні та практичні науково-дослідні здобутки, активне розширення та зміцнення зв'язків з органами державної виконавчої влади, плідне міжнародне співробітництво, - запевняє керівництво ВУЗу.

Всі ці успіхи спрямовані на досягнення пріоритетної для зазначеного структурного підрозділу університету мети: розбудови туристичної галузі Карпатського краю та перетворення Івано-Франківщини на відпочинковий регіон найкращих світових зразків.

Черговим кроком у втіленні цих задумів стала організація та проведення 19-20 вересня 2013 p. IV Міжнародної наукової конференції «Туризм і розвиток регіону», присвяченої 10-річчю створення Інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Співорганізаторами конференції виступили: Івано-Франківська обласна рада, Івано-Франківська обласна державна адміністрація, управління зовнішніх економічних зв'язків і туризму облдержадміністрації, Прикарпатський національний університет ім. В.Стефаника, Інститут туризму, Науково-дослідний центр туристично-краєзнавчих досліджень ім. Миколи Шкрібляка, Київський національний торговельно-економічний університет, Державна вища професійна школа (Гожув Великопольський). Учасники конференції представляють вищі навчальні і наукові установи України та Республіки Польщі.

Участь у офіційному відкритті конференції взяли ректор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ігор Цепенда, директор Інституту туризму Володимир Великочий; від облдержадміністрації Ігор Зварич, який є одночасно головою Наглядової ради ПНУ ім. Стефаника, та Наталія Гасюк, начальник відділу туризму управління зовнішніх економічних зв'язків і туризму облдержадміністрації.

На пленарному та секційних засіданнях під час конференції порушено та обговорено широкий спектр проблем, які стосуються туристично-краєзнавчих досліджень, історії, сучасного стану, перспектив розвитку туризму, інфраструктури туризму, рекреаційних ресурсів, курортної справи Карпатського регіону.

З метою збереження, ефективного і раціонального використання рекреаційного потенціалу Прикарпаття, учасники конференції мають на меті розробити ряд рекомендацій центральним органам виконавчої влади у взаємодії із органами місцевого самоврядування Карпатського регіону (Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської та Чернівецької областей).

Також з метою пожвавлення міждержавного наукового обміну Прикарпатському національному університету імені Василя Стефаника, Державній вищій професійній школі в Гожуві Великопольському та Київському національному торговельно-економічному університету рекомендовано проводити Міжнародні наукові конференції почергово.

Високий організаційний і науковий рівень проведення конференції забезпечила висококваліфікована робота професорсько-викладацького складу Інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Плідна робота конференції вселяє небезпідставні сподівання, що її результати та ухвалені рішення послужать суттєвим поштовхом до подальшого розкриття туристичного потенціалу Карпатського регіону загалом та Івано-Франківщини зокрема.



20 Вересня 2013 p.
©http://briz.if.ua/