У Західній Україні можливий землетрус


Останнє з найбільш руйнівних землетрусів за всю історію сейсмічних спостереженьТаку тезу знову висувають геофізики і знову з Румунії.

За їхнім твердженням земтетрус у 8 балів по шкалі Ріхтера слід очікувати жителям Одеської, Миколаївської, Чернівецької, Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей.

Вчора, 6 вересня, свої припущення з цього приводу висловив фахівець з геофізики Рою Ніку. Він стверджує, що «качнути» може вже в найближчі 7 днів, а зона епіцентру землетрусу приблизно буде перебувати біля Кишинева - пише сайт "Зе Києвтайм".

При цьому стихія здатна виявитися могутніше, ніж це було 31 серпня 1986, коли в результаті землетрусу в Кишиневі були жертви, а за медичною допомогою звернулося близько тисячі осіб. Пошкодження отримали 55 тисяч житлових будинків, сотні шкіл, дошкільних установ і промислових підприємств. Понад 12,5 тис. людей позбулися даху.

Жителям південних і західних регіонів України румунські сейсмологи рекомендують бути готовим до природних катаклізмів у всеозброєнні. Стихійне лихо може привести за собою урагани і морські шторми. Але, як стверджують фахівці, для малих акваторій це не становить небезпеки.

Водночас уже більше двох місяців в засобах масової інформації Львівщини часом з'являється повідомлення, що в районі Стебнику може бути зафіксований землетрус. "Вчені не можуть назвати точної дати землетрусу, оскільки місцеві сейсмологи користуються застарілою технікою, проте застерігають, що струснути Стебник може вже найближчим часом з магнітудою не менше 4 балів", - писав сайт "Експрес он лайн" ще на початку липня і додає, що "науковий співробітник відділу сейсмічності Карпатського регіону Роман Пронишин повідомив, в шахті (покинута шахта калійних солей в місті Стебник. - ред) утворилися 200-метрові камери. Їхній провал може призвести до старту підземних поштовхів, які відчує не тільки Стебник, але й прилеглі до нього населені пункти, а також автодорога Дрогобич-Трускавець, водогін Гірне-Дрогобич, електромережі, підземні комунікації.

Cаме Р.Пронишин в 2010 році активно розвіював міф румунських геофізиків про сильний землетрус. Нагадаємо, три роки директор румунського інституту геофізики землі Георге Мермурян заявив, що після землетрусів у Чилі (2010) та на Гаїті (2010) небезпека таїться у так званій «зоні Вранча», яка розташована на кордоні України та Румунії, в Карпатах.  «Мене дивує, на основі чого румуни видали свій прогноз, – казав тоді в 2010 році Роман Пронишин в коментарі для івано-франківської газети "Репортер". – Адже можна передбачити місце землетрусу, його силу. А час – неможливо.  Найсильніший землетрус у тому регіоні стався 1940 року і мав магнітуду джерела 7,4 бали, – пояснює науковець. – На поверхні, в Румунії, він відчувався з інтенсивністю 9‑10 балів. Але до Львова дійшов із силою тільки 5‑ти. Тож навіть, якщо цей землетрус, як прогнозує румунський сейсмолог, матиме магнітуду 8 балів, до нас він дійде максимально із шістьма».

Використано матеріали:

Фото:

ecocollaps.ru

Тексти:

Зекиєвтаймс

Експресонлайн

Репортер



7 Вересня 2013 p.
©http://briz.if.ua/