"Галицький інноваційний кластер" модернізує системи вуличного освітлення для мешканців Тисменицького району Івано-Франківської області та Вижницького району Чернівецької області


27 серпня 2013 року відбулось чергове засідання правління Асоціації «Галицький інноваційний кластер», на якому затверджено Стратегію діяльності Асоціації на 2-ге півріччя 2013 року.

- Головне завдання проектів, які зараз виконує Асоціація сумісно із учасниками – продемонструвати позитивні зміни в бізнес-середовищі Галичини. Історію творять сміливі та креативні люди. І я вдячна нашим новим неасоційованим учасникам, які приєдналися до Кластеру саме для того, щоб спільною реалізацією наших ідей зробити Галичину прогресивнішою та сучаснішою, – коментує Голова Правління Асоціації Ірина Ковальчук.

Наприклад, одним із проектів Асоціації є проект “Зробимо життя українців світлішим” – модернізація системи вуличного освітлення для мешканців Тисменицького району Івано-Франківської області та Вижницького району Чернівецької області, який зараз знаходиться на стадії пошуку інвестора.

Цільова група цього проекту:

Мешканці міста Вижниця Вижницького району Чернівецької області – 4235 осіб.
Мешканці села Чорногузи Вижницького району Чернівецької області – 2960 осіб.
Мешканці села Пшеничники Тисменицького району Івано-Франківської області – 1162 особи.
Мешканці села Колодіївка Тисменицького району Івано-Франківської області – 590 осіб.
Мешканці села Одаї Тисменицького району Івано-Франківської області – населення 410 осіб.
Мешканці села Клубівці Тисменицького району Івано-Франківської області – населення 1426.

Організації (асоціації, громадські організації) та фахівці, які отримають додаткові знання та практичні навички в питаннях застосування інструментів кластерного розвитку, направлених на створення нових робочих місць.

Активні члени громади, які зможуть самореалізуватися на розвиток громади села.

Представники Обленерго та комунальних управлінь.

Молодь, яка матимемо змогу залишатися та працювати у селі.

Цільова група налічує близько 15 тис. осіб

Проблема, яку вирішить проект - ПОВНА ВІДСУТНІСТЬ ВУЛИЧНОГО ОСВІТЛЕННЯ у вказаних селах та містах. Також, виходячи із цього, немає можливості вести облік витрачання енергоресурсів через відсутність приладів обліку електроенергії, як у виробників, так і у споживачів комунальних послуг. 

Результатом цього проекту буде:
1 поліпшення освітленості вулиць, підвищення безпеки дорожнього руху і поліпшення криміногенної обстановки;
2 істотне зниження споживання електроенергії (на 40 – 60%);
3 підвищення надійності, безпеки і ефективності експлуатації електроосвітлювального обладнання;
4 скорочення витрат на експлуатацію і ремонт обладнання;
5 підвищення зайнятості населення;
6 підвищення ефективності використовування кадрового і технічного потенціалу спеціалізованих підприємств обслуговування систем вуличного освітлення – за рахунок кластерної ініциативи.

БРІЗ запитало у заступника Голови Праління, директора Регіонального фонду підтримки підприємництва по Івано-Франківській області Євгена Микитюка, які, на його думку, результати може отримати малий та середній бізнес при співпраці із Асоціацією «Галицький інноваційний кластер».

- Як на мене, наш Фонд зможе успішно використовувати досвід польських колег в кластерній співпраці із малим та середнім бізнесом. Зокрема, на даний час Фонд вивчає досвід Кластера оточення бізнесу (Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe), який зацікавлений у співпраці з нами. Наслідком впровадження цього досвіду буде найбільш ефективне використання можливостей суб’єктів малого та середнього підприємництва-учасників Асоціації, що дозволить покращити місцевий бізнес-клімат, інфраструктуру бізнесу та буде сприяти залученню інвестицій, - говорить Є.Микитюк.
 



3 Вересня 2013 p.
©http://briz.if.ua/