Про кулінарні принади Карпат напишуть журналісти України, Словаччини, Угорщини та Румунії


На Прикарпатті відбувся ознайомчий тур міжнародних туристичних оглядачів та туроператорів з новими комплексними пакетами туристичних послуг, розроблених в рамках проекту «Карпатська мережа кулінарної спадщини».

Чотири транскордонні пакети туристичних послуг розроблені партнерами проекту з дотриманням принципів відповідального туризму – «Споконвічні традиції в історії та традиційних стравах Марамурешу та Сату-Маре» (Румунія), «Свято збережені таємниці або подорож гурмана битими шляхами» (Угорщина), «Гастрономічний тур Кошицьким краєм» (Словаччина), «Гуцульські пригоди: у пошуках кулінарних скарбів» (Україна).

Чотири тури об’єднані у єдину «Подорож Карпатською кулінарною спадщиною». При їх підготовці проведено значну роботу з фермерами, власниками гостьових будинків, виробниками традиційних продуктів харчування, туристичними підприємствами задля започаткування нових атракцій, як-то майстер-класів/шкіл з приготування традиційних страв, екскурсій традиційними господарствами, гірськими пасовищами, місцями виробництва сиру в домашніх умовах тощо.

Під час туру було презентовано яскраві фрагменти «Подорожі карпатською кулінарною спадщиною» у кожній з країн Мережі, що на думку організаторів, дозволило отримати якомога більше вражень та зібрати якомога більше інформації про унікальні ресурси Івано-Франківщини, Марамурешу, Сату-Маре, краю Кошице, Соболч-Сатмар-Берега. За підсумками туру будуть підготовлені статті та фото звіти у провідних туристичних виданнях України, Словаччини, Румунії та Угорщини.

Довідково:

Головним виконавцем проекту «Карпатська мережа кулінарної спадщини» є Туристична асоціація Івано-Франківщини (Україна), Виконавчй комітет Івано-Франківської міської ради (Україна), Асоціація «Еколоджік» (Румунія), Торгово-промислова палата повіту Сату-Маре (Румунія), Асоціація Шамос-Базар (Угорщина), Кошицька регіональна філія Словацької торгово-промислової палати та промисловості (Словаччина).

Метою проекту є збереження та популяризація ролі та різноманіття карпатської кухні та кулінарних традицій як чинників сталого регіонального розвитку та збереження місцевої культурної спадщини.
В рамках проекту створено Мережу карпатської кулінарної спадщини, що на сьогодні об’єднала біля 500 підприємств та організацій Румунії, Угорщини, України та Словаччини, що здійснюють діяльність в напрямку збереження та просування карпатської кулінарної спадщини. Основними завданнями Мережі є 1) Поєднати зусилля та потенціал місцевих виробників традиційної кулінарної продукції та надавачів послуг у сфері туризму задля просування розмаїтої традиційної кулінарії у відповідь на сучасні глобальні виклики та вимоги у харчовій та туристичній галузях, підвищення потужності, налагодження мереж та сталих ланцюгів постачання між виробниками та кінцевими споживачами; 2) Підвищити обізнаність та утвердити визнання карпатської кулінарної спадщини і, як наслідок, зміцнити зв’язки між традиціями та місцевим економічним середовищем, мотивуючи виробників та інших зацікавлених сторін зберігати та розвивати традиції та традиційні технології, створюючи додаткову вартість; 3) Створити нові можливості розвитку бізнесу у секторах традиційної кухні та гастрономії у Карпатських регіонах Румунії, Угорщини, України та Словаччини, започатковуючи сталі контакти та просуваючи надбання карпатської традиційної кулінарної спадщини до національних та міжнародних споживчих ринків.


 



21 Серпня 2013 p.
©http://briz.if.ua/