Київ обіцяє Прикарпаттю 10% української долі видобутого в області сланцевого газу. М.Вишиванюк навів шість аргументів на користь "сланцевої" угоди


На прес-конференції у Михайла ВишиванюкаУряд готовий віддати Прикарпаттю 10% видобутого на території області сланцевого газу, який належить державі Україна. Про цю безпрецедентну, як сам висловився, поступку столичних чиновників на користь Прикарпаття розповів сьогодні, в ході прес-конференції, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, пояснюючи, чому завтра, на сесії обласної ради, голосуватиме за погодження проекту Угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська між державою Україна та компанією “Шеврон Юкрейн Б.В.” та товариством з обмеженою відповідальністю “Надра Олеська”.

Губернатор навів шість аргументів, які, на його думку пояснюють, чому видобуток сланцевого газу є вигідним для України і нашої області зокрема.

«Це є політична і економічна безпека України, - навів перший аргумент, - яка є великим фундаментом збереження суверенітету і незалежності України. І з самого початку я казав що найбільший спротив, який ми отримуємо з цього питання – це контрполітика російської компанії РАО «Газпром», яка прагне любою ціною зберегти свої позиції на ринку України, бо 50 мільярдів кубічних метрів газу – зараз ми говоримо, що будемо купувати 30 – 35 мільярдів (метрів кубічних- ред.) газу – втратити такого покупця та ще й по такій ціні, як підписали, – це для неї надзвичайно велика втрата. І вона буде робити все, вона все робить: шукає різні способи, страшилки, шукає різних людей і через страшилки робить все можливе і неможливе, щоби ця угода була зірвана  - це перше».

В якості другого аргументу очільник Прикарпаття повідомив, що сьогодні сланцевий газ видобувають: США, Канада, почала видобувати Польща, дали свою згоду на видобуток у них такого газу країни Балтії, Болгарія та Румунія. «Ми що наймудріші? – запитує Михайло Васильович, - Хочете сказати, що американці, канадці, поляки, прибалти, болгари, румуни – дураки, а ми наймудріші? Де логіка? Тим більше ці країни пішли вперед – ми маємо можливість вивчати їх досвід».

Ще три аргументи губернатора полягають в тому, що видобуток сланцевого газу створить на Прикарпатті нові робочі місця, бюджет області додатково поповниться щонайменш на 700 мільйонами гривень щороку, а іноземні компанії взяли на себе зобов’язання брати участь у впровадженні на території області соціальних проектів.

«І нарешті шосте питання, - продовжив голова ОДА перелік прогнозованих позитивів, - я брав участь у деяких переговорах у Києві. Київ іде на безпрецедентні поступки нашій області. Тому що він готовий, крім того, що створять нові робочі місця, крім того, що доотримає бюджет, виділити додатково 10% сланцевого газу, який належить державі, нашій області. А тепер скажіть будь-ласка, якби місто Івано-Франківськ сказало шведській фірмі «Електролюкс»: «віддайте нам десять 10% продукції, Запоріжжя сказало: віддайте нам 10% сталі», нормальна річ? Абсолютно не нормальна річ. Бо якщо кожен захоче по 10% - це буде театр абсурду. В цілому цивілізованому світі приходить фірма, заключає угоду, бере на себе зобов’язання забезпечувати екологічну безпеку і так далі, дає робочі місця і платить податки. В Америці – в Сполучених Штатах Америки – відкрилася нова фірма, де було створено 600 робочих місць і на відкриття прибув Президент Сполучених Штатів Барак Обама, бо створена фірма, є роботодавець, який створив 600 робочих місць. Зовсім друге бачення – друге відношення. У нас деколи може бути інше бачення: так, є одна фірма. Як її здоїти? З якого боку до неї підійти? Яку ключку знайти? Що вона не так робить?..»

Відтак, пан Вишиванюк, який також є депутатом обласної ради, запевнив, що на завтрашній сесії, яка розглядатиме питання погодження «сланцевої» Угоди, він голосуватиме «за». «По тій причині, - зазначив губернатор, - що я рахую: як державна людина я мушу займати державну позицію».



19 Серпня 2013 p.
©http://briz.if.ua/