Уряд дасть майже 148 мільйонів на Домбровський кар'єр... поки що. Решта - за результатами моніторингу


Олег Проскуряков - Міністр екології і природніх ресурсів УкраїниЗагалом майже 148 мільйонів гривень коштів Державного бюджету виділить Уряд для реалізації першого етапу розв’язання проблеми Домбровського кар’єру в Калуші. Відповідне питання обговорювалося сьогодні на нараді в Івано-Франківській ОДА за участю Міністра екології та природніх ресурсів України Олега Проскурякова, про що сам міністр поінформував на брифінгу для прикарпатських журналістів.

Так, за словами очільника екологічного міністерства, в силі залишається постанова Кабінету Міністрів України про виділення 1 970 тисяч гривень для тимчасового «латання діри» у бортах кар’єру для того, щоб унеможливити приток до кар’єру вод.

Ще 140 мільйонів гривень виділено відповідною урядовою постановою на потреби вивчення та утилізації хімічних відходів, складованих на південному борті кар’єру. Як повідомив заступник міністра Микола Романов, на сьогоднішній день точно не відомо ні які саме речовини там знаходяться (говорять про різні хімікати, в тому числі і пестициди), ні скільки яких реально є. Відомо, яку площу займають відходи, проте точно ніхто не може сказати, наскільки вони сягають вглибину. Відтак утилізації таких відходів повинен передувати ґрунтовний моніторинг. Наразі приблизні обсяги того, що доведеться утилізовувати фахівці визначають чисто «візуально-математичним» шляхом. Зважаючи на це, міністр Проскуряков зауважив, що сума у 140 мільйонів гривень є орієнтовною.

Решту 6 мільйонів буде виділено на потреби проведення комплексного моніторингу ситуації навколо Домбровського кар’єру. Такий моніторинг включатиме, зі слів міністра, геологічні, гідрогеологічні, геофізичні, геохімічні та інші необхідні види робіт в комплексі (як зазначив перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Василь Плав’юк, «в плоть до того, де будувати квартири,  куди виселяти, що робити і що вивозити, а що залишити»), «які необхідно зробити, щоб побудувати модель розвитку ситуації на Домбровському кар’єрі, включаючи ту велику кількість отрутохімікатів, яку необхідно вивезти, і вже потім на підставі цього моніторингу робиться проект: що необхідно зробити, щоби раз і назавжди зняти проблему».

Називати конкретні терміни реалізації запланованих на першому етапі заходів головний еколог України не став. «Треба попереднє дослідження, щоб хоча б зрозуміти, наскільки глибоко треба заглиблюватись у цей процес для того, щоб реалізувати цей проект…, - зазначив пан Проскуряков, - Ми просто розуміємо: є проблема і її треба вирішувати,причому вирішувати у максимально короткі терміни».



9 Серпня 2013 p.
©http://briz.if.ua/