В Івано-Франківську готуються протистояти африканській чумі свиней


В Івано-Франківську готуються протидіяти африканській чумі свинейПро це розповів днями начальник міського управління ветеринарної медицини Микола Сендецький. З його слів, сьогодні продовжує загострюватись ситуація навколо поширення цього небезпечного для тварин захворювання на території Російській Федерації та Республіці Білорусь. «Якщо буквально до останнього часу загроза до нас йшла тільки з східних територій Російської Федерації, - зазначає пан Сендецький, - де протягом 2007 – 2013 років хвороба розповсюдилась на території протяжністю більше, як 3,8 тисяч кілометрів. Це практично від Республіки Дагестан до Мурманської області, то зараз ситуація загострилася і в Республіці Білорусь, що практично досить близько вже до нашого західного регіону. І якщо десь в Росії інформація була достовірна, то в Білорусії ситуація стає практично неконтрольованою. Білоруська сторона замовчує деякі питання цього захворювання, але вже наскільки захворювання поширене, що вже є офіційне повідомлення про те, що 1 червня захворювання зареєстровано на території Гродненської області».

Щоб проілюструвати, наскільки африканська чума свиней є небезпечною хворобою головний ветеринар міста навів торішній приклад поширення захворювання у Запорізькій області. Тоді захворіло 3 свині, знищити ж довелося 2 683 голів свиней. При цьому з Резервного фонду на компенсацію власникам тварин взамін вилученого у них поголів’я було витрачено коштів на суму понад 2,5 мільйони гривень. «Ці дві цифри, - продовжує пан Сендецький, - говорять про те, що захворювання небезпечне, а заходів лікування як такого у нас практично не розроблено. І тому основне завдання у нас в даний час – це інформування населення для того, щоби, не дай Бог, своєчасно виявити це захворювання, якщо воно появиться і вчасно його локалізувати і попередити».

Стосовно самої хвороби начальник управління ветеринарної медицини зазначив, що ця «практично невиліковна хвороба тварин, яка практично на 100% знищує все поголів’я», для людини є цілком безпечною. Збудник африканської чуми дуже стійкий – витримує і висушування, і заморожування, і гниття і дуже довго зберігається на предметах, з якими мав контакт. «Зараження відбувається безпосередньо при контакті хворих свиней із здоровими, а також через м'ясо, м’ясопродукти, предмети догляду за домашніми та дикими тваринами, птахами, шкідними паразитами і комахами», - розповідає Микола Сендецький і зауважує, що хвороба поширюється на далекі відстані в процесі міграції людей, а оскільки чимало наших людей і відпочивають, і працюють як у Росії, так і в Білорусії, привозять звідти бутерброди та інші продукти харчування, він не радить годувати такими продуктами тварин, оскільки там може випадково опинитись збудник: «Краще знищити ці залишки їжі, продуктів, ніж, не дай Бог, використовувати їх у їжу тваринам».

Зважаючи на загрозу поширення захворювання на африканську чуму свиней в Україні та на Прикарпатті, в області та місті вживаються додаткові протиепізоотичні заходи. Так, 26 червня та 2 липня відбулося засідання обласної та міської протиепізоотичних комісій, на території міста Івано-Франківська – в дослідному господарстві «Перемога» та у приватному господарстві підприємця Гудзевича проведено практичні навчання з керівника із залученням представників сектору ветеринарної міліції та спеціалістів управління ветеринарної медицини щодо практичних дій в разі виникнення захворювання. Для координації заходів з протидії захворюванню в управлінні ветеринарної медицини створено спеціальну робочу групу, розроблено оперативний план дій, постійно проводиться державний ветсанконтроль та нагляд за переміщенням тварин, сировини та продукції тваринного походження тощо.



2 Серпня 2013 p.
©http://briz.if.ua/