Снятинська птахофабрика буде експортувати курятину до ЄС


З 24 липня чотири українських підприємства, що виробляють продукцію птахівництва, почнуть експорт до країни Європейського Союзу. Зокрема, дозвіл на це отримали ПАТ Миронівська птахофабрика, Миронівський м'ясопереробний завод Легко, ТОВ Агромарс і ТОВ Птахофабрика Снятинська Нова. Про це повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк , слова якого передає прес-служба відомства.

"У грудні минулого року було прийнято рішення про включення України до списку країн, які мають право експортувати продукцію птахівництва в ЄС. З цього часу на підприємствах, які хотіли вийти зі своєю продукцією на європейський ринок, тривали перевірки. Виробництво мало відповідати всім вимогам законодавства ЄС ", - зазначив міністр.

За словами глави відомства, за результатами перевірок Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України надала Генеральному директорату Європейської комісії з питань охорони здоров'я і прав споживачів (ГД САНКО) перелік підприємств для прийняття рішення.

"Зараз процедура узгодження вже завершена ... Для України, як аграрної країни, це дуже важливо, оскільки вітчизняні виробники вперше отримали можливість поставляти європейським споживачам не тільки сировину, але і готові харчові продукти", - зазначив Микола Присяжнюк.

У свою чергу, в Держветфітослужбі України відзначають, що для отримання українськими підприємствами дозволу на експорт харчових продуктів тваринного походження необхідно було підтвердити, що діюча система державного контролю забезпечує належний рівень безпеки продуктів птахівництва. На всіх підприємствах, які будуть здійснювати експорт в ЄС, впроваджена система контролю якості НАССР. 

"Снятинська нова" не дарма виявилась у цьому списку, адже в 2006 році товариство перейшло у власність ПАТ «Миронівський хлібопродукт». На підприємстві було запроваджено систему автоматизації, механізації, управління технологічним процесом практично на всіх етапах виробництва. Було також встановлено спеціальне, рекомендоване спеціалістами з Франції та Угорщини обладнання і запроваджена французька технологія виробництва жирної гусячої печінки. Система управління якістю і безпекою харчових продуктів на підприємстві відповідає всім вимогам стандартів ISO 9001:2008 і ISO 22000:2005.

«Снятинська Нова» має закритий виробничий цикл. До його складу входять: інкубаційний цех, 51 пташник для батьківського поголів’я і гусенят, підрозділ з виробництва кормів, забійний цех і власний автопарк. З Угорщини імпортується батьківське поголів’я спеціальної породи гусей Babolna Grey Landes, яка вирощується для виробництва гусячої печінки.

Асортимент гусячих делікатесів, які виробляються на м’ясопереробному заводі птахофабрики, достатньо широкий: паштети з гусячої печінки, муси, теріни, печінка у власному соку, а також гусяче м’ясо. У 2012 році птахофабрика виробила 102 т гусячої печінки, а також 524 т якісної м’ясної продукції. У грудні 2012 року Україна була включена до списку країн, які мають право експортувати м’ясо птиці до ЄС. Відповідно, цілком логічним продовженням розвитку стало отримання сертифіката, який дозволить експортувати продукцію птахофабрики до європейських країн.



22 Липня 2013 p.
©http://briz.if.ua/