Олександр Дерев'янко: нова урядова постанова дозволяє запозичувати суму до 50 мільярдів


Олександр Дерев'янко: нова урядова постанова дозволяє запозичувати суму до 50 мільярдівНова постанова Уряду дозволяє українським містам запозичувати до 50 мільярдів банківських коштів. Відповідну інформацію озвучив сьогодні, в ході засідання колегії департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації перший заступник директора департаменту Олександр Дерев’янко.

З його слів, постанова № 404 вийшла 3 червня цього року. Відповідно до її положень, кредитування здійснюють три державних банки, а розпорядниками коштів визначено Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а також міста. Пзика видаватиметься на цілі реконструкції і капітального ремонту житлових будинків, відновлення ліфтового господарства, установки індивідуальних теплопунктів, блочно-модульних котелень, систем доочистки води, облаштування дитячих спортивних майданчиків, реконструкції систем вуличного освітлення, застосування енергозберігаючих технологій, придбання комунальної техніки тощо.

Як стверджує пан Дерев’янко, механізм отримання кредитних коштів досить складний, але він цілковито скопійований з механізму кредитування з коштів Світового Банку. Досвід такого кредитування вже мають міста Івано-Франківськ, Коломия та Калуш, тож і підготувати не обхідні документи для отримання кредитів в рамках постанови № 404 їм буде не важко.

Головною ж підставою для отримання позики, зі слів першого заступника департаменту будівництва, житлово-комунального господарства та архітектури, є техніко-економічне обґрунтування. «Не проект! – наголосив О.Дерев’янко, - Не витрачайте зайві гроші. Зараз усі фонди працюють по ТЕО».

Зі слів чиновника, постанова передбачає чотири варіанти можливого погашення відсотків, як-от: часткова компенсація відсотків, повна компенсація відсотків, часткове погашення запозичення, а можливо і повністю погашення запозичення коштом бюджету. «Все залежить від того, - додає Олександр Вадимович, - як підготовлено техніко-економічне обгрунтування, наскільки проект швидкоокупний... Тобто у вас поле діяльності не обмежено нічим... Для держави це можливість подивитись вам в вічі і побачити економічний ефект, там намальований, бо банківська система не дозволить фінансувати якийсь проект утопічний».

Нова система кредитування передбачає взаємовідносини міст з Мінрегіонбудом напряму. Від облдержадміністрації ж вимагається підказати і допомогти там, де треба, .



4 Липня 2013 p.
©http://briz.if.ua/