Залучати інститути громадського суспільства до управління громадами прикарпатських сільських голів навчають німці


 

 

Чотири десятки молодих сільських голів Прикарпаття взяли участь у проекті «Формування громадянського суспільства у сільських і селищних громадах Івано-Франківської області», який стартував вчора на Івано-Франківщині першим настановчим семінаром, що відбувається протягом 13 – 14 березня в Обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,  державних підприємств, установ і організацій. Ініціатором реалізації проекту виступило керівництво Центру, яке заручилось підтримкою німецького Фонду Ганса Зайделя. Як повідомив БРІЗу керуючий справами апарату Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук, який своїм виступом відкрив настановчий семінар, директор Центру перепідготовки і підвищення кваліфікації держслужбовців Богдан Волошинський співпрацює з Фондом Г.Зайделя вже не перший рік, проте в даний час йдеться про перший довгостроковий проект, який триватиме аж до грудня цього року і включатиме цілу серію різного роду семінарів-тренінгів та виїздів на територію так званих базових сільрад. Його метою проголошеносприяння формуванню осередків громадянського суспільства у сільських і селищних громадах Прикарпаття через активізацію участі громадян у розвитку місцевого самоврядування шляхом започаткування місцевих ініціатив соціального, культурного, спортивно-масового і т.п. характеру та втілення проектів розвитку місцевого самоврядування на відповідних територіях за участю жителів сіл і селищ, використовуючи німецький досвід залучення громадськості до участі у суспільних ініціативах.

«Про громадянське суспільство сьогодні більше говорять, ніж роблять, - прокоментував актуальність проекту пан Скрипничук, - це залучення недержавних організацій до керування державою. По суті це роздержавлення держави. У нас громада сьогодні відділена від роботи сільських рад та сільських голів. Залучення недержавних громадських організацій до цього процесу дасть певний позитивний поштовх. Проект є важливим тим, що він дасть змогу оцінити, подивитись досвід Центральної Європи, насамперед Німецької держави і на його основі знизити відповідальність влади за непопулярні рішення».

 

В ході проекту його учасники працюватимуть у групах по 5 – 6 осіб, які набиратимуться досвіду безпосередньо у закордонних фахівців. При цьому в роботі груп буде присутній елемент змагальності і краща група отримає можливість відвідати Німеччину, де ознайомитись з кращими тамтешніми практиками співпраці інститутів громадянського суспільства та місцевого самоврядування.



14 Березня 2012 p.
©http://briz.if.ua/