В Івано-Франківську встановили пам'ятний хрест на честь 1025-річчя хрещення України-Русі


У мікрорайоні Княгинин відбулося встановлення пам’ятного хреста на честь 1025-річчя хрещення України-Русі.

Подію ініціювали громадська організація «Родина Кольпінга» (м. Івано-Франківськ), релігійна і територіальна громада мікрорайону Княгинин.
За словами голови громадської організації «Родина Кольпінга» Володимира Шегди, ідея відновити-встановити пам’ятний хрест виникла в нього після розмови з уродженцем тієї місцевості, нині – мешканцем міста Торонто Володимиром Постоловським, який багато розповідав про славу села Княгинин, про згуртовану місцеву громаду, яка дбала про свою територію.

«Та розмова надихнула мене на активізацію мешканців мікрорайону задля відродження пам’яті попередніх поколінь, і найголовніше – заради згуртування навколо спільної діяльності заради самих себе і свого майбутнього, – розповідає Володимир Шегда. – Так, згодом, відбулася розмова з парохом церкви Покрови Пресвятої Діви Марії, отцем Володимиром Супиком, до організації акції долучилися місцеві ентузіасти. Мені здається, що для кращого життя в нашому місті та й загалом в Україні завтра, дуже важливо аби громада мобілізувалася для вирішення своїх потреб на місцевому рівні вже сьогодні».

Під час святкової події новий пам’ятний хрест освятив парох церкви Покрови Пресвятої Діви Марії отець Володимир Супик, а історичний екскурс у минуле мікрорайону Княгинин здійснив місцевий краєзнавець Петро Арсенич (на фото).

Після урочистої посвяти для дітей та молоді цього мікрорайону волонтери провели вуличні ігротеки та конкурс малюнку на тему «Княгинин дитячими очима». Насамкінець учасники забав отримали солодкі подарунки.

Акція відбулася за сприяння та фінансової підтримки жертводавців, зокрема, основну частину коштів на відновлення пам’ятного хреста пожертвував Володимир Постоловський. 

Історична довідка: 

1. У «Книзі священнодійств», що зберігається при парафіяльній церкві Св. Покрови Пресвятої Богородиці, записана легенда в якій говориться, що у 1203 р. князь Роман Мстиславович дав, як шлюбне віно княжні Мирославі, землі, що знаходилися між двома Бистрицями. Вона полюбила те місце, веліла збудувати велику палату і перебувала там кілька років. Звідси й назва Княгинин, – від жінки княгині.
2. На місці, де сьогодні розташований цвинтар, з давніх-давен знаходилася церква. Перша письмова згадка про церкву в Княгинині датована 1659 роком. Крім того, у записках єпархіального візитатора 1745 року є згадка про цвинтар, що знаходився біля місцевої церкви. Цікаво, що впродовж років на цьому місці було шість будівель церкви. Через війни та пожежі дерев’яні будівлі храму зазнавали руйнувань, однак місцева громада щоразу його відновлювала.
3. 14 жовтня 1899 р. на свято Покрови Пресвятої Богородиці у парафіяльній церкві Княгинина Архиєрейську Службу відправив Єпископ Андрей Шептицький. У І пол. ХХ ст. селяни збудували і посвятили нову кам’яну церкву вже на новому місці. У 1938 році громада встановила пам’ятний хрест з нагоди 950-річчя Хрещення України-Русі на території цвинтаря, де попередньо стояв храм.
 



26 Червня 2013 p.
©http://briz.if.ua/