Не стати жертвами торгівлі людьми прикарпатцям допомагають швейцарці і... футбол


Прес-конференція учасників проектуПроект «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад» вже четвертий рік поспіль впроваджується на Прикарпаття і вже дав вагомі позитивні результати. Про це йшлося 20 червня, на спільній прес-конференції директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гвідо Бельтрані, голови Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Манфред Профазі та заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації Ігоря Зварича.

Як було зазначено, реалізується Міжнародною організацією з міграції спільно з фондом «Благополуччя дітей» та Західноукраїнським ресурсним центром на кошти, надані Швейцарською Конфедерацією і має на меті зниження ризиків потрапляння людей у сучасне рабство у регіонах з традиційно активною міграційною активністю. «Міграція має багато позитивних аспектів. - зазначив під час прес-конференції директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо Бельтрані, - Люди отримують новий досвід, нові знайомства, отримують можливість допомогти своїм родинам матеріально. Але разом з тим міграція може бути і небезпечною. Саме тому Швейцарське бюро із співробітництва з Україною спільно з Міжнародною організацією з міграції і партнерами започаткувала проект «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад».

«Західна Україна відома, як регіон з давніми традиціями міграції. - продовжив сказане пан Бельтрані голова представництва МОМ в Україні Манфред Профазі, - Навряд чи знайдеться родина, де б хтось не працював за кордоном… Найбільш вразливими до торгівлі людьми є жителі дрібних містечок та сільських районів, тому що не мають достатньо інформації про ризики міграції».

Враховуючи ці моменти, проект, зі слів директора Швейцарського бюро співробітництва, складається, з двох компонентів. По-перше, це інформаційна робота серед шкільної молоді та їх батьків, доведення до них інформації про ризики, які таїть у собі міграція. Другий компонент – це мобілізація громад у сільській місцевості. «Необхідно підштовхнути громаду до самоорганізації», - зазначає Г.Бельтрані.

Проект реалізується з 2009 року у чотирьох пілотних областях, в тому числі і на Прикарпатті, де у ньому беруть участь 20 шкіл, 2 інтернати, 4 професійно-технічних училища та 7 громад у Рогатинському, Коломийському, Галицькому, Богородчанському та Городенківському районах.

Приклад вдалої реалізації проекту – село Чесники, Рогатинського району, де, завдяки допомозі швейцарців, МОМ та їх партнерів було відкрито інформаційний центр, дитячий садок, поліпшено систему опалення місцевої школи та створено сучасне футбольне поле. Причому завдяки створеному стадіону, сільська футбольна команда - одна з кращих у районі. "Українці бачили торік, як футбол може мобілізувати людей, - зазначив Г.Бельтрані, - сьогодні ми зможемо спостерігати дещо менший, але також важливий зразок мобілізації".

Саме на новозбудованому Чесниківському полі в ознаменування успіхів проекту 20 червня відбувся символічний футбольний матч між сільською футбольною командою та збірною командою функціонерів міжнародних організацій та органів місцевої влади.



21 Червня 2013 p.
©http://briz.if.ua/