За два роки Табачник витратив на шкільні автобуси понад півмільярда


ДНУ «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти» Міносвіти і науки України 10 червня за результатами тендеру уклало угоди на придбання шкільних автобусів на 151,40 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

ПрАТ «Бориспільський автозавод» поставить міністерству 200 автобусів по 375 тис грн. Власником 92% акцій «Бориспільського автозаводу» є швейцарське Акцiонерне товариство «Bodmin AG», а засновниками – ТОВ «Мегаком Ера» і ТОВ «Лізингова компанія». Остання через ТОВ «Бодмін-Україна» належить колишньому першому заступнику голови правління банку «Аваль» Володимиру Бутко, який був останнім першим секретарем Донецького обкому ЛКСМУ.

Таку ж кількість автобусів поставить ІП «АІС-Столиця» по 382 тис грн. Нагадаємо, минулого року група «АІС» накопичила заборгованість перед банками у розмірі 1,7 млрд грн. Тоді банкіри заявили, що фірми «АІС» є підконтрольні народному депутату від Партії регіонів Дмитру Святашу. Однак сам Святаш заявив, що він нібито вийшов зі складу засновників «Аіс» ще у 2009 році.

З 2011 року установа Міносвіти провела тендери на придбання шкільних автобусів на 547,35 млн грн. з яких підряди вартістю 316,43 млн грн. отримав «Бориспільський автозавод», а решту отримали «АІС-Столиця» та «Українська Автомобільна Корпорація» нардепа від Партії регіонів Таріела Васадзе.

Попри поставлену Президентом України задачу "вирішити проблему шкільного автобуса ще до кінця 2013 року", в Івано-Франківській області, за освітянськими моніторингами, можливості отримати ґрунтовні знання позбавлені учні малокомплектних шкіл. На Прикарпатті аж 212(!) таких закладів, у кожному з них навчається менш ніж 20 учнів (найбільше малокомплектних шкіл у Рогатинському районі). Утримання незаповнених дітьми шкіл обходиться державі надзвичайно дорого.

«Треба прорахувати все до копійки, - переконана начальник управління освіти ІФ ОДА Зінаїда Болюк. – Можна напівпорожні школи реорганізувати в НВК, відкрити там групу дитячого садочка, робити енергозберігаючі заходи. Ще один варіант: треба подбати про забезпечення шкільними автобусами і довозити дітей до навчальних установ у сусідні населені пункти, туди, де створено всі умови для повноцінного навчання, де забезпечено усім рівний доступ до отримання якісної освіти».

Найоптимальніше, за словами Зінаїди Болюк, обговорити всі можливі пропозиції, рішення і відповідальність за них «повинні приймати представники влади на місцях, зокрема сільські, районні ради».

При цьому важливо враховувати думку громади, яка складається з батьків, а сучасні батьки хочуть, щоб їхні діти здобули якісні знання, які б стали запорукою їхнього вступу до вузу, отримання доброї затребуваної професії.

«Має пояснити людям кожен на своєму місці: сільський голова, директор школи, голова райдержадміністрації, депутат районної, сільської ради - що буде, якщо не буде вжито заходів для економного раціонального використання коштів; чи зможуть вони далі так бездумно господарювати»,- переконана Зінаїда Болюк.  

Джерело: сайт "Наші гроші"



18 Червня 2013 p.
©http://briz.if.ua/