Апеляційний суд Івано-Франківської області стане більш комунікативним і інтерактивним


Надія Стефанів та Людмила Безусова-Попович на прес-конференціїАпеляційний суд Івано-Франківської області не тільки стає відкритішим для пересічних громадян, а й прагне почути їхню думку, - стверджує голова суду Надія Стефанів.

«Робота Апеляційного суду Івано-Франківської області, - зазначила вона на сьогоднішній прес-конференції, - полягає не тільки в тому, що ми переглядаємо в апеляційному порядку справи цивільні, кримінальні провадження, а ще в тому що ми хочемо донести людям інформацію – щодо цих справ, як звернутися до суду апеляційної інстанції і надалі касаційної інстанції, на який рахунок сплатити судовий збір, як знайти той чи інший суд, як оскаржити рішення…»

Зі слів пані Стефанів, вся вказана інформація є сьогодні на сайті Апеляційного суду Івано-Франківської області ifa.court.gov.ua, який функціонує на платформі веб-порталу «Судова влада України».

Разом, з тим в лютому цього року Рада суддів загальних судів провела моніторинг наповнюваності сайтів, що функціонують на порталі, на підставі чого своїм рішенням від 28 лютого зобов’язала голів судів посилити роботу з забезпечення своєчасного наповнення сайтів корисною інформацією. І хоча робота Апеляційного суду в Івано-Франківській області в даному напрямку не викликала нарікань у Ради суддів, ба навпаки була високо оцінена, все прикарпатські служителі Феміди вирішили не зупинятись на осягненому (а це, скажімо, шосте місце серед усіх судів України з відвідуваності сайту за результатами квітневого моніторингу), а натомість шукати нові напрями і способи донесення до населення важливої інформації.

Першою такою новацією прикарпатців стало інформування відвідувачів сайту не тільки про розклад розгляду справ, а й про результати такого розгляду. З 1 червня такі дані регулярно на 9.00 годину наступного за слуханням справи дня вивішуються на сайті. При цьому, як стверджує керівник прес-служби суду Людмила Безусова-Попович, наразі колектив вже напрацював необхідні для цього навички і система працює без збою.

Інші новації в даному контексті – це запровадження архівування даних про розглянуті справи (Якщо раніше такі списки просто замінювались, то тепер вони у за архівованому вигляді зберігаються на сайті і зацікавлені особи, доклавши певні незначні зусилля і терпіння, ,ажди зможуть їх відшукати), а також публікація на сайті результатів щопіврічного підбиття підсумків діяльності Апеляційного суду.

Другий важливим кроком стане запровадження на сайті механізму зворотного зв’язку. Вже незабаром зацікавлені громадяни зможуть через сайт задати суддям ті чи інші запитання, що їх турбують (це стосується лише публічної інформації), і навіть поспілкуватись (щоправда, лише у визначені години) з представниками суду он-лайн.

Третьою важливою складовою підвищення комунікативності суду стане розширення його аудиторії та інформаційних можливостей через за діяння соціальних мереж, як-от: Фейсбук, Твітер, - та інших електронних комунікативних механізмів, як, наприклад, реєстрація на Вікіпедії.

При цьому, якщо умови функціонування сайту на загальнодержавній платформі порталу «Судова влада України» дещо обмежує інформаційні можливості суду, то задіяння соціальних мереж, на думку пані Стефанів, дозволить ці обмеження нівелювати.



5 Червня 2013 p.
©http://briz.if.ua/