Російська Вікіпедія ігнорує західні області України - Радіо Свобода


Російська Вікіпедія ігнорує західні області України - Радіо СвободаКонкурс із написання статей про три українські східні області, який оголосила російська Вікіпедія, є політичним рішенням, метою якого є спроба послабити Україну. Так вважають представники української опозиції. Помилкою називають це і деякі представники влади. На думку ж українських інтелектуалів такий підхід не є науковим, - зазначає Радіо Свобода
 
Конкурс із написання статей на географічну та історичну тематику, присвячений Південному та Північнокавказькому федеральним округам Росії, а також Харківській, Донецькій та Луганській областям України, оголосила російська Вікіпедія.
 
В українській Вікіпедії не бачать нічого поганого в такому конкурсі. Про це Радіо Свобода заявивЮрій Пероганич, виконавчий директор громадської організації «Вікімедіа Україна», що сприяє розвитку української Вікіпедії.

«Скажімо, українські етнічні території і за межами України, якщо взяти південь Білорусі чи Кубань, чи етнічні землі на заході від річки Сян, то, мабуть, варто в українській Вікіпедії нам писати більше про ці території, про ці землі. Але якщо в російській Вікіпедії знайшовся спонсор конкурсу, то в українській Вікіпедії таких спонсорів поки що немає», – зазначає Пероганич.
 
Директор же Інституту філософії НАН України Мирослав Поповичназвав оголошення такого конкурсу безпрецедентним явищем. А такий підхід, вважає Попович, не є науковим.

«Історико-культурно-політичне і економічне районування береться не з солідних наукових розробок, а зі стелі, – наголошує академік. – Вводячи такий регіон як «Східна Україна», автори цих заявок вирішують найголовнішу проблему – проблему районування. Ніхто ніколи не розглядав Східну Україну як окремий культурний центр у загальноукраїнському масиві».
 
Росія хоче наголосити на неоднорідності України?
 
Виокремлення лише трьох українських областей для написання статей для конкурсу є помилкою, зауважує представник Партії регіонівВладислав Лук’янов. В інтерв’ю Радіо Свобода він висловив переконання, що найближчим часом вона буде виправлена.

«Мені цікаво, чому вони виключили частину українських регіонів, – наголошує регіонал. – Що, немає зацікавленості у цьому? У російськомовних читачів Вікіпедії є зацікавленість і щодо західних областей України. Думаю, що вони швидко зрозуміють і виправлять цю помилку». 

Представники ж української опозиції проведення такого конкурсу називають політичним рішенням, яке має на меті – показати, що Україна є неоднорідною, зазначив Радіо Свобода народний депутат від «Батьківщини» Юрій Одарченко.

«Росія не зацікавлена у сильній Україні, – говорить Одарченко. – Зараз робляться зусилля начебто з якоюсь гуманістичною метою, щоб підкреслити неоднорідність України. Якщо ця неоднорідність підкреслюється, це означає, що ведеться робота на послаблення, на розділення України на Східну і Західну, на проросійську і проєвропейську».
 
Конкурс розпочався 3 червня і триватиме до 15 жовтня.

Джерело: Радіо Свобода4 Червня 2013 p.
©http://briz.if.ua/