Заробітчанство: дві сторони медалі


Днями довелося почути сповідь колишньої заробітчанки, яка розповіла, як над нею глумилася підстаркувата сеньйора-італійка, відверто випробовувала терпіння своєї помічниці та ще й тримала на голодному пайку. Українка все це терпіла задля того, щоб отримати документи на вільне переміщення до Італії та віддати борги. Але врешті нерви «здали», й жінка повернулася додому.

Минулого року заробітчани інвестували в економіку України 7,5 млрд. дол. Про це повідомляє газета Верховної Ради «Голос України». Ця цифра перевищила суму прямих іноземних інвестицій, які надходять в Україну. За кількістю мігрантів Україна разом зі США, Канадою, Німеччиною, Великобританією та Індією бере участь у формуванні 50% усіх трудових міграційних потоків. Найчастіше українці за кордоном трудяться у будівельній галузі й сфері, пов’язаній із домашнім господарством.

Одначе, за свідченням цього ж джерела, «сучасний світ досить небезпечний для біженців та мігрантів через відсутність глобального прогресу в області захисту прав людини. Права мільйонів людей, які залишили свої країни в пошуках … роботи й кращого життя для себе та своїх родин, порушуються». 

Людмила СТРАЖНИК для БРІЗ



31 Травня 2013 p.
©http://briz.if.ua/