Модернізація та альтернативні види палива - два напрями виконання доручення Президента із скорочення витрат газу - Г.Темник


Г.Темник: президент дав доручення скоротити використання природного газу на 50% протягом наступних двох роківМодернізація діючих потужностей на більш енергоефективні і перехід на використання альтернативних видів палива. Такими, зі слів Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Темника, є основні напрями виконання доручення Президента України Віктора Януковича щодо скорочення протягом двох найближчих років обсягів використання природного газу на 50%.

Міністр відвідав сьогодні з робочим візитом Прикарпаття і одним з питань, яке стояло на порядку денному візиту, було опрацювання моделі виконання доручення Президента для Прикарпаття. Зі слів чиновника, сьогодні для опалення 1 квадратного метра площі житла на місяць в Європі витрачається 1,5 – 2 метрів кубічних газу, в той час, як в Україні це 3,5 – 4 метрів кубічних.

Свої програми підвищення енергоефективності і переходу на альтернативне паливо сьогодні вже мають більшість областей України. Всі ці програми активно вивчає очолюване паном Темником Міністерство і на їх основі розробляє зведену загальноукраїнську програму скорочення витрат природного газу з урахування специфічних можливостей кожного регіону щодо використання альтернативного палива. При цьому важливою складовою, зі слів міністра, є та обставина, що в більшості своїй котли і установки, які працюють на альтернативному паливі, використання яких передбачено програмами, виробляються в Україні. А отже впровадження програм дасть ще й поштовх для розвитку вітчизняного виробника.

Ілюструючи реальну реалізацію окреслених главою Мінрегіонбуду напрямів на Прикарпатті, голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк у свою чергу зауважив, що в області вже проведено цілу низку нарад та інших заходів щодо переведення значної частини котелень на альтернативні види палива, розроблено реальні розрахунки; в Богородчанському районі на 6 гектарах площі запущено першу в області електростанцію з використання енергії сонця; на Коломийщині експериментують з вирощуванням енергетичної верби, а в Калуському, Галицькому та Тисменицькому районах всерйоз займаються створенням підприємств з виробництва і використання біогазу. 



24 Травня 2013 p.
©http://briz.if.ua/