Нормативна грошова оцінка землі може змінюватися протягом року


ВСУ вирішив, що прийняття протягом року нових розмірів грошової оцінки землі не суперечить чинному законодавству України, зокрема пп. 4.1.9 ПКУ, відповідно до якого зміни до будь-яких елементів податків і зборів не можуть вноситися пізніше ніж за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, у якому діятимуть нові правила й ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року.

Проте суд зазначив, що рішенням про зміну розміру грошової оцінки землі змінено не базу оподаткування плати за землю, оскільки базою оподаткування як елементом плати за землю є, зокрема, нормативна грошова оцінка земельних ділянок. До того ж у результаті прийняття рішення база оподаткування залишалася тією ж (це нормативна грошова оцінка земель населеного пункту), а змінилося лише грошове значення такої бази оподаткування плати за землю у відповідному населеному пункті.

Отже, нормативна грошова оцінка як економічна та правова категорія є динамічною, залежить від ряду факторів суб'єктивного й об'єктивного характеру та може змінюватися протягом бюджетного періоду. Водночас податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги протягом бюджетного року змінюватися не можуть.

 

Постанова ВСУ від 09.04.2013 р. у справі № 21-423а12

За матеріалами сайтів газети «Про приватних підприємців та єдиний податок» (http://spd-info.com.ua/news/view/1643)та бухгалтерськогосервісу «Інтерактивнабухгалтерія» (www.interbuh.com.ua)



15 Травня 2013 p.
©http://briz.if.ua/