Галина Бабала: сільські голови не можуть перетворитися на прибиральників


Нині прийнято в усіх гріхах звинувачувати сільських голів, особливо, якщо стосується довкілля.

Зрештою, як керівники громад, вони й не знімають із себе відповідальності. Але прикро, як зауважила луківський сільський голова Галина Бабала Городенківського району, що важко достукатися до совісті односельців і спонукати їх самих дбати про чистоту довкілля. Як зійшов сніг, стало видно забруднені всяким непотребом околиці. Люди вважають, що найважливіше — прибрати на власних подвір’ях, бо соромно перед сусідами. А викинути сміття за паркан чи вивезти в ярок — можна, ніхто ж не помітить. І так назбируються гори хламу… Галина Бабала пообіцяла, що не полінується знайти «власників» непотребу й прийняти відповідні заходи.

Наближається Великдень. Святково на душі, й навкруги затишно. Та ненадовго: наступного після Воскресіння ранку страшно дивитися на вулиці. І пляшки порожні, й барвисті обгортки. Навіть лінуються кинути до урн, що поруч із крамницями. Не бояться на людей, ні Бога! То що, сільський голова має перетворюватися на прибиральника? Чи кожен сам повинен дбати, щоб зберегти чистоту?

Нагадаємо, вчора прокуратура Івано-Франківської області розповсюдила інформацію про те, що шість стихійних сміттєзвалищ виявила Івано-Франківська міжрайонна прокуратура з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері на території с. Чернелиця, яке межує з Дністровським регіональним ландшафтним парком.

Людмила СТРАЖНИК для БРІЗ



30 Квітня 2013 p.
©http://briz.if.ua/