Чистота в грошовому еквіваленті


Усі ми прагнемо жити в чистому місті чи селі. Особливо це відчувається навесні, коли сама природа оновлюється, і для комфорту хочеться бачити навколо прибрані двори, вулиці, парки і сквери. Щоб і дихалося легко, й зору відкривалася краса. Тоді й на душі стає затишно.

Та чисте довкілля — це ще й залучення коштів для своїх громад. Скажімо, торік за перемогу в обласному конкурсі “Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку” місто Коломия отримало тридцять тисяч гривень, Калуш — двадцять, Снятин — п’ятнадцять тисяч, селище Верховина — десять. Відзначено грошовими преміями й кращі села області, і серед них — Вербівці. Це — великий стимул до праці. Відповідні конкурси проводить і районна влада, тож чистота отримує грошовий еквівалент.

— Як і щороку, з ініціативи служби зайнятості проводяться заходи з благоустрою населених пунктів краю, — розповідає директор Городенківського районного центру зайнятості Марія Філіпенко. — Для цього організовуютьсяоплачуванігромадськіроботи. До них залучаються всі безробітні за попередньою згодою кожного. Такі роботи стають додатковим стимулюванням мотивації до праці, матеріальною підтримкою безробітних та інших категорій осіб і виконуються ними на добровільних засадах. Важливо зазначити, що громадські роботи, які відповідають потребам територіальної громади, організовуються райдержадміністрацією, виконкомами сільських, селищної та міської рад. Ці органи виконавчої влади визначають і види громадських робіт. Їх фінансування здійснюється пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного страхування. Відрадно, що до співпраці вже долучилися міська таМихальчівська, Сороківська, Раковецька, Котиківська, Копачинська, Кунисівська, Далешівська, Луківська, Слобідська, Поточищенська сільські ради. Це — величезна підмога громадам у наведенні благоустрою, тож сподіваємося, що й інші сільські ради візьмуть приклад із лідерів.

Зайняті на громадських роботах людиздебільшого займаються наведенням порядку у своїхнаселених пунктах. На них поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю, про зайнятість населення та про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, іншими нормативно-правовими актами.

У всьому цивілізованому світі вважається почесним обов’язком дбати за чистоту довкілля. Люди, які займаються благоустроєм, мають пошану в суспільстві. Адже від стану довкілля залежить не лише настрій, але й здоров’я кожного з нас. Якщо й інші долучаться до такої праці, то житиметься нам на своїй землі комфортніше. А наведений власноруч порядок і цінуватиметься більше.

Людмила СТРАЖНИК для БРІЗ



20 Квітня 2013 p.
©http://briz.if.ua/