За протидію поширенню туберкульозу в Івано-Франківську взялися серйозно


 

10 628 тисяч гривень з різних джерел фінансування було витрачено за останні чотири роки на боротьбу з поширенням туберкульозу в Івано-Франківську. Про це повідомив днями головний лікар Центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк. З його слів, в місті з 23 січня 2008 року діє спеціальна програма протидії поширенню туберкульозу, з 13 заходів якої на сьогоднішній день вже 8 виконані повністю, решта – частково.

 

Основними джерелами фінансування програми стали державні субвенції та кошти міського бюджету. «Кошти міста в 2 200 тисяч гривень, - розповідає пан Масляк, - були виділені в 2008 році на переоснащення сучасних рентген-установок, тому що в нашому місті є 10 основних закладів і в цих закладах були рентген-установки віком від 18 до 30 років. На сьогоднішній день ще є в пологовому будинку одна така установка». Поряд з цим, на загальну суму 200 тисяч гривень для потреб лікувальних закладів міста було закуплено 58 мікроскопів, на 700 тисяч гривень – шприці та необхідні медичні матеріали, а ще 141 тисячу було витрачено на виконання містом невиконаних зобов’язань центральної влади – закупівлі вакцин БЦЖ та важливого для лікування туберкульозу медпрепарату туберкулін, які, за законом, мають закуповуватись централізовано, з коштів Державного бюджету.

 

Для ефективної координації зусиль з протидії поширенню туберкульозу в Івано-Франківську створено спеціальну протитуберкульозну комісію на чолі з заступником міського голови Михайлом Вересом, яка за період свого існування розглянула вже понад півсотні важливих профільних питань.

 

Роботу міських медиків з боротьби з туберкульозом, в свою чергу високо оцінив міський голова обласного центру Прикарпаття Віктор Анушкевичус. «В 2007 році, - зазначив він під час останньої оперативної наради, - у нас в місті успішно працював лише один флюорограф. Зараз флюорографи працюють у всіх медичних закладах міста».



1 Березня 2012 p.
©http://briz.if.ua/