У Калуші розпочали впроваджувати Всеукраїнський правозахисний проект


У 2012 році за фінансової підтримки Програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» у Калуському районі розпочав свою діяльність Всеукраїнський правозахисний проект “Мережа правової допомоги для вразливих груп населення”,- про це повідомила прес-служба Калуської РДА.

 

Метою проекту є надання своєчасної, доступної та кваліфікованої безоплатної юридичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ/СНІДом (ЛЖВ), особам, які вживають наркотики, пацієнтам лікувальних програм замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), а також особам, які зазнають тиску з боку представників влади за надання соціальної та лікувальної допомоги особам із цих вразливих груп, зокрема, працівників сайтів ЗПТ, та активістів сервісних організацій. Правова допомога цільовій групі надається адвокатами та юристами в різних регіонах України у співробітництві з недержавними організаціями, які працюють у сфері надання сервісів та соціальної допомоги СІН, пацієнтам ЗПТ та ЛЖВ.

 

Діяльність правозахисної мережі здійснюється з використанням уніфікованої системи документування порушень прав людини, використанням системи переадресації клієнтів з ВІЛ-сервісних неурядових організацій, використанням загальних стандартів правової допомоги, координації дій надавачів правової допомоги, розповсюдженням позитивного досвіду їх  роботи в мережі, та використання типових методик захисту прав людини.

 

В теперішній час діяльність проекту розповсюджена на Автономну республіку Крим, Донецьку обл. (м.Горлівка), Київ, Львів, Миколаїв,  Одесу,  Полтаву, Харків та Херсон. Планується поступове розширення території,  якою охоплюється  надання правової допомоги для зазначених вразливих груп.

 

Діяльність мережі планується здійснювати з акцентом на розв’язання найбільш поширених і гострих правових проблем, що існують у людей цільової групи, зокрема, на протидію дискримінації  цієї вразливої групи населення та порушенню прав та законних інтересів її представників у відносинах як з органами державної та місцевої влади, так і в питаннях отримання медичної допомоги, працевлаштування тощо.   З цією метою, з урахуванням наявних ресурсів правова допомога надається особам - представникам цільової групи за наявності в них правової проблеми, пов’язаної із належністю особи до цільової групи.

 

Залежно від характеру правових проблем та побажань осіб, які звертаються за їх вирішенням,  надаються відповідні види правової допомоги, спектр яких варіюється від надання консультацій та складання юридичних документів, до представництва в судах та захисту від кримінального обвинувачення.



28 Лютого 2012 p.
©http://briz.if.ua/