ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Актор театру
Для більшості театр - відрізки приємного відпочинку, а для них - життя. Акторська професія овіяна багатьма...
Портрет професії. Судовий експерт
З голлівудських фільмів ми пам’ятаємо чимало ефектних моментів, де експерти-криміналісти, ледь не на клітинному рівні...
Портрет професії: Майстер з художньої обробки металу
Про свою творчість, виготовлення металевих скульптур нам розповів художник, творець образів у металі Василь Демків...
Портрет професії. Бариста
Для того, щоб випити смачну ароматну каву, необхідні не тільки високоякісні зерна, а й людина...
Портрет професії. В’язальник схемних джгутів
В’язальник схемних джгутів - хто ж він? Обов’язки його роботи можна зрозуміти із самої назви...
Портрет професії. Криптохантер
Зараз тільки лінивий не говорить про новий вид заробітку на криптовалюті. Всі хочуть знати про...
Портрет професії: банківський працівник
Ефективний банківський сектор, який є важливою складовою економічного базису країни, — це не лише система...
Портрет професії. Віртуальна асистентка
Напевно, Вам доводилося шукати відповідь на питання, як відкрити власну справу, організувати офіс, де знайти...
Портрет професії: Матір
Робота 24 на 7 без вихідних, лікарняних, відпусток і деколи навіть сну. Такі умови праці...
Портрет професії. Викладач комп’ютерних систем і мереж
За даними рейтингу американського сервісу CareerCast викладачі увійшли в десятку лідерів серед найпрестижніших професій 2017...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Пільги при вступі 2018 року
У рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами...
12.7.2018, 17:34
Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Архетипи долі та героїзованого злочинця в образі Савченко
Феномен Надії Савченко як потенційної терористки чи організатора державного перевороту небезпечний для українського суспільства безвідносно...
19.3.2018, 16:51

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІЧат


Дмитро Романюк

Чат ЗАВЕРШЕНО о 15:00, 12-09-2014

12 вересня п.р. з 11-00 год. до 13-00 год.  Державна податкова інспекція у м.Івано-Франківськ спільно з інформаційним інтернет - порталом Бріз провела чат-конференцію щодо діяльності податкової та останніх змін діючого законодавства.

В режимі on-line на запитання платників відповідав начальник інспекції Дмитро Романюк. 

БРІЗ | Добрий день! Раді вітати Вас в гостях у наших читачів. Бажаємо гарного спілкування, доброзичливих співрозмовників і влучних цікавих відповідей.
11:04
Дмитро Романюк | Доброго дня. Шановні івано-франківці та платники податків! Вдячний за надану можливість веб-порталу Бріз поспілкуватись з Вами в режимі он-лайн. Намагатимусь відповісти на всі Ваші запитання.
Олександра | Чи оплачує і в якому розмірі орендну плату або податок на землю СГП "Оскар"? По землях на які не оформлені договори оренди, але фактично використовуються цим підприємством?
11:08
Дмитро Романюк | СГП «Оскар» не перебуває на обліку в ДПІ у м. Івано-Франківську. Однак, хочу вам повідомити, що, відповідно до ст.32 Конституції України, ст.7 ч.І та ІІ Закону України «Про доступ до публічної інформації», ст.17 пп.17.1.9 та ст..21 пп.21.1.6 Податкового кодексу України інформація щодо платника податку є конфіденційною та не підлягає розголошенню контролюючим органом без його письмової згоди.
Саша Первозеров | Пане Дмитре, яка в місті ситуація з поверненням ПДВ? Які найбільші суми по місту йдуть на повернення? І для порівняння - назвіть, яка сума податків таких фірм сплатилась від початку року?
11:11
Дмитро Романюк | З початку року відшкодовано з бюджету грошовими коштами на рахунки платників в банку майже 740 млн.грн. З них, за процедурою автоматичного відшкодування – 548,8 млн.грн. Найбільші суми ПДВ відшкодовуються в автоматичному режимі. Відшкодування ПДВ «автоматом» передбачено п. 200.18 ст.200 Податкового кодексу України. Відповідно до цієї статті для отримання бюджетного відшкодування в автоматичному режимі підприємству необхідно дотриматись певних критеріїв.
Ірина | Доброго дня, пане Романюк. вітаємо вас з початком чату. сподіваюсь, на цікаву і плідну розмову
11:13
Дмитро Романюк | Дякую, із задоволенням відповім на Ваші запитання
Андрій | коли вже наша податкова система наблизиться до європейської??
11:15
Дмитро Романюк | В Україні проведено реорганізацію Міндоходів та створено Державну фіскальну службу. Нещодавно Уряд презентував Концепцію реформування податкової системи України, яка максимально наближена до європейської. Відповідно до запропонованої податкової реформи, в Україні буде скорочено кількість податків з 22 до 9. Тобто, скасовуються ті податки і збори, які були вкрай неефективними (на їхнє адміністрування затрати часто були більшими ніж отриманий фінансовий результат). Також Концепцією буде реформовано порядок оподаткування прибутку юридичних осіб (в якості об‘єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку). Окрім цього, з метою зниження навантаження на фонд оплати праці у Концепції представлені кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування. Також буде запроваджено електронну систему адміністрування ПДВ, яка почне діяти з 1 січня 2015 року та сприятиме повній ліквідації «податкових ям» та махінацій з ПДВ. На мою думку вона унеможливить формування фіктивного кредиту та отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету, а це, у свою чергу, підвищить рівень надходжень податку. Крім того, буде скорочено обсяг тіньової економіки в країні та витрати держави на адміністрування ПДВ. Концепцією реформування податкової системи України пропонується створення Служби фінансових розслідувань, яка об‘єднає зусилля п‘ятьох правоохоронних структур, на базі підрозділів податкової міліції, державної фінансової інспекції, підрозділів Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України, поєднавши контрольно-перевірочні функції та функції досудового розслідування у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями.
ОКСАНА | Добрий день. Податкова - це організація, в якій все має бути чітко і правильно. А в приміщенні самої податкової і канцтовари і ксерокопії продають по завищених цінах . Як таке може бути?
11:32
Дмитро Романюк | Приміщення, в якому розміщена податкова інспекція, являється комунальною власністю територіальної громади міста Івано-Франківська. Приміщення магазину на першому поверсі інспекції орендує підприємство «Адміністративно-господарське управління «Плюс-сервіс». На правах комерційної структури це підприємство самостійно формує ціни.
Ірина Петрівна | Ви всюди розповідаєте про електронну систему звітності, в той час, коли вона працює, мяко кажучи, далеко не досконало. Програма, за допомогою якої відправляють електронну звітність - лише демо-версія. Електронні ключі часто не працюють. А пошта зареєстрована на російські і американські домени (mail.ru i gmail.com). Намагання створити електронну звітність забирає кілька годин, за умови введення лише кількох цифр. В таких умовах створити електронний звіт - це намагання повернути ріку в іншу сторону. При цьому організації ЗМУШУЮТЬ здавати звіт в електронній формі, хоча закон дозволяє і в паперовій. То коли ви наладите ситему елекронної звітносі?
12:04
Дмитро Романюк | В режимі «Демо-версії» на сьогоднішній день працює лише програма «Медок» виробництва фірми «Інтелект-Сервіс». Але навіть в цьому режимі вона забезпечує імпорт, підпис та надсилку до ДФС звітності в електронному вигляді. Разом з тим Державна фіскальна служба (ДФС) пропонує до використання і інше програмне забезпечення, повний перелік якого наведено на сайтах ДФС www.dfc.gov.ua та www.ACSKIDD.GOV.UA Для платників, які мають проблеми під час налаштування чи подальшого використання програмного забезпечення для формування та відправки податкової звітності в електронному вигляді, в операційному залі № 3 Центру обслуговування платників ДПІ у м. Івано-Франківську функціонує робоче місце для надання консультацій та практичної допомоги з вище зазначених питань. Про надійність та популярність «електронного звітування» свідчить те, що на сьогодні ним скористалось більш як 90% юридичних осіб та 50% підприємців – івано-франківських платників податків.
олег наворецький | розповідав мій друг, що податківці як доїли при янеку платників податків, так і тепер доять. Чи це колись зміниться? чи колись податкова буде працювати для людей, а не проти свого народу? за що наші хлопці помирали?
12:07
Дмитро Романюк | Сплата податків – конституційний обов‘язок кожного громадянина. Справляння податків проводиться відповідно до Податкового кодексу України. Від того, скільки надійде податків до бюджету, залежатиме економічна міць нашої держави та її обороноздатність. Сьогодні, як ніколи, бюджету потрібні кошти для підняття економіки країни, для зміцнення нашої армії. На майдані ми боролись за те, щоб усі кошти, сплачені бізнесом, надходили до бюджету. Щоб бюджет працював на народ, а не був кишенею для можновладців та олігархів. І ми з цим обов‘язково справимось. Нещодавно Уряд презентував Концепцію реформування податкової системи України, яка максимально наближена до європейської. Відповідно до цієї Концепції буде зменшено кількість податків та її розмір. Якщо ви маєте на увазі прояви корупції зі сторони міських податківців, то у кожному конкретному випадку вам необхідно повідомити мене особисто (за телефоном (0342)2-48-93 приймальня ДПІ у м. Івано-Франківську, або записавшись на особистий прийом). Про такі випадки необхідно повідомляти відділ внутрішньої безпеки ГУ Міндоходів в Івано-Франківській області за телефонами (0342) 77-19-07, 77-19-15, 77-19-36.
Олег Іванович | Пане Дмитре, розкажіть будь-ласка, чи бували випадки, коли найманих працівників обманювали, наче вони працюють офіційно. А потім при звільненні людина дізнавалась, що вона не була офіційно оформлена. Якщо так, то як має діяти люди6на і таких випадках?
12:27
Дмитро Романюк | Нажаль, такі випадки на сьогодні існують. Тому, рекомендую найманим працівникам при працевлаштуванні вимагати офіційного оформлення трудових відносин. Зокрема, у фізичної особи-підприємця про це свідчитиме примірник трудової угоди (який складається в 3-х примірниках) та запис у трудовій книжці. В юридичної особи – наказ про прийняття на роботу і теж запис у трудовій книжці. Крім того, якщо Ви працюєте у підприємця, можете звернутись до Центру зайнятості, який здійснює оформлення трудових угод. Якщо Вашим роботодавцем є юридична особа, інформацію та документацію Вам може надати відділ персоналу на підприємстві. Про факти порушення трудового та податкового законодавства повідомляйте Територіальну державну інспекцію з питань праці в Івано-Франківській області (вул.Гуцульська,9).
Ірина Олексіївна | На жаль ви не відповіли на поставлене мною запитання: яким чином бухгалтерам здавати звітність в електронній формі, якщо програма електронної звітності практично не працює. Ця програма лише демо-версія, а не оригінал, половина елктронних ключів не працює, а електронна пошта (державної організації!) зареєстрована на американські і російські домени ( mail.ru i gmail.com). При цьому , щоб внести кілька цифр, бухгалтер витрачає кілька годин, бо все страшенно глючить і тормозить. Чи слід говорити, що бухгалтерів ЗМУШУЮТЬ здавати звітність в електронній формі, якщо закон дозволяє здавати в елктронній чи в паперовій формі?
12:45
Дмитро Романюк | Якщо платник не має змоги особисто звернутись до залу № 3 ЦОПу, він може зателефонувати за номером телефону (0342) 55-27-77 та отримати консультацію щодо роботи програмного забезпечення. Реквізити електронної пошти, на яку надсилається електронна звітність - zvit@sta.gov.ua. Всі інші електронні адреси, які вказуються в программному забезпеченні щодо формування податкової звітності – особистий вибір платника податків. Крім того, ДФС рекомендує використовувати електронні скриньки, розсташовані виключно в українських доменах: ukr.net, bigmir.net,тощо. Для уникнення витрат часу в чергах під час масового подання звітності податківці рекомендують платникам податків подавати звітність в електронному вигляді, крім випадків, передбачених податковим законодавством (зокрема, така вимога стосується великих та середніх підприємств, звітності ПДВ).
Віктор | Скільки отримуєте зарплати в місяць і скільки отримує податковий інспектор?
12:49
Дмитро Романюк | В середньому в місяць я отримую 3100 гривень. Податкові інспектори отримують заробітну плату в залежності від стажу роботи, посади та рангу в середньому від 1700 до 2200 гривень на місяць.
Леся | Кажуть, за копійку бухгалтер повісився. А от в податковій спеціалісти, схоже, цим не переймаються. Якось мені довелось взяти довідку про доходи з податкової. Яке ж було моє здивування, коли з податкової подали довідку , де не було доходів за минулий рік( там писало, що треба уточнити). І це доходи не з яоїсь організації, а з соцбезу. Так, у вересні 2013 року в податкової не було даних про доходи з соцзабез за осінь 2012 року. Як таке взагалі може бути?
12:58
Дмитро Романюк | Департамент соціального захисту населення («соцбез») – це окрема юридична особа, яка виплачуючи доходи громадянам, зобов’язана подавати до податкової інспекції звітність щодо виплачених доходів по кожному громадянину за формою №1 ДФ. У разі відсутності такої звітності щодо окремого громадянина у податкової відсутні дані про виплачені йому доходи. Що, напевно, і сталось у Вашому випадку. Тому, Вас було скеровано до Департаменту соцзахисту для вияснення зазначеного питання.
Ірина | Доброго дня! Для переходу фізичної особи підприємця зі спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування. Які саме документи потрібно подавати і куди звертатись. Дякую.
13:11
Дмитро Романюк | Платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів. Для відмови від такої системи оподаткування суб'єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає до контролюючого органу заяву. Тобто, для переходу на загальну систему оподаткування з IV кварталу заяву необхідно подати до 20 вересня 2014 року. До поданої заяви необхідно додати свідоцтво про сплату єдиного податку( якщо є в наявності). Хочу нагадати, що такий перехід можливий один раз протягом календарного року. Порядок відмови від спрощеної системи оподаткування визначено п. 298.2 ст. 298 Податкового кодексу. Із зазначеного питання Вам необхідно звернутись в каб. № 7 залу №1 Центру обслуговування платників при ДПІ у м. Івано-Франківську.
Саша Первозеров | Дякую за відповідь на першу частину мого запитання, прошу відповісти на другу - яку суму податку платять фірми, яким повертаються такі суми ПДВ?
13:16
Дмитро Романюк | Підприємства, які проводять відшкодування ПДВ, сплачують податки та збори в залежності від їх господарської діяльності (податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб тощо, звичайно крім податку на додану вартість). Сплату податків «відшкодувальникам» слід розглядати в кожному окремому випадку. Що стосується суми сплати окремим платником, то, як уже зазначалось, згідно норм Податкового кодексу України інформація щодо платника податку є конфіденційною та не підлягає розголошенню контролюючим органом без його письмової згоди.
Світлана Нагорняк | пане Дмитре, Саша Первозеров задав Вам питання| Пане Дмитре, яка в місті ситуація з поверненням ПДВ? Які найбільші суми по місту йдуть на повернення? І для порівняння - назвіть, яка сума податків таких фірм сплатилась від початку року? Ви не відповіли на другу його частину. А питання цікаве?
13:17
Дмитро Романюк | Пані Світлано, як я вже відповів Саші Первозерову, підприємства, які проводять відшкодування ПДВ, сплачують податки та збори в залежності від їх господарської діяльності (податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб тощо, звичайно крім податку на додану вартість). Сплату податків «відшкодувальникам» слід розглядати в кожному окремому випадку. Що стосується суми сплати окремим платником, то, як уже зазначалось, згідно норм Податкового кодексу України інформація щодо платника податку є конфіденційною та не підлягає розголошенню контролюючим органом без його письмової згоди.
цікавий | Вашу організацію не дуже й то полюбляють люди. Навіть анекдоти ходять про пожежних, які не хотіли гасити податкову. Як ви відноситесь до такої тенденції?
13:34
Дмитро Романюк | На сьогодні у деяких громадян і справді є негативне відношення до податкової. Ми це знаємо, адже часто проводимо соціальне опитування громадян щодо ставлення до податкових органів (відтепер Державної фіскальної служби). Однак, аналізуючи відповіді респондентів, здебільшого таке негативне ставлення спостерігається у тих громадян, які ніколи не стикались з податковими органами та не відвідували їх (таке питання також міститься в анкеті). Напевно, це застарілий стереотип. Я ж намагаюсь зробити все, щоб, сплачуючи податки, платник відчував себе у податковій комфортно. Так, першими в Україні при ДПІ у м. Івано-Франківську було створено Центр обслуговування платників, де суб‘єктам господарювання міста надається весь спектр послу. Інспекція працює прозоро. Я намагаюсь реагувати на всі звернення від громадян та платників податків щодо порушення їх прав та негайно вирішувати їх.
Віктор | Пане Романюк, а яке оподаткування на доходи працівників, які працюють в іноземних проектах, на кшталт ПРОООН чи Євросоюзу?
13:42
Дмитро Романюк | Оподаткування доходів працівників, що працюють у суб‘єктів господарювання, які зареєстровані на території України, здійснюється на загальних підставах, тобто відповідно до розділу ІV Податкового кодексу України. Щоб вияснити, як оподатковуються доходи працівників, які працюють в іноземних проектах на кшталт ПРОООН чи Євросоюзу, необхідно знати статус такого працівника та місце реєстрації юридичної особи.
Сергій | Інформація про кожного клієнта в податковій є конфіденційною. Але зараз настав той час, коли люди мають знати "своїх героїв". Ваша організація, як ніяка інша, може висвітлити доходи людей, які перевищують всілякі норми. Наприклад про прикарпатських міліонерів. Чи плануєте ви висвітлити прізвища осіб з нереальними дозодами
13:52
Дмитро Романюк | Щороку до 1 травня Державна фіскальна служба проводить кампанію декларування доходів громадян, отриманих за минулий рік. За результатами деклараційної кампанії, проведеної у цьому році, 13 мешканців нашого міста задекларували «мільйонні» доходи, отримані ними у 2013 році. Однак, як я вже зазначав, відповідно до ст.32 Конституції України, ст.7 ч.І та ІІ Закону України «Про доступ до публічної інформації», ст.17 пп.17.1.9 та ст..21 пп.21.1.6 Податкового кодексу України інформація щодо платника податку є конфіденційною та не підлягає розголошенню контролюючим органом без його письмової згоди. Тому прізвища івано-франківських «мільйонерів» не підлягають оприлюдненню.
БРІЗ | Дякуємо пане Дмитре, за розмову, а нашим читачам - за змістовні запитання. До нових зустрічей!!!!
13:55
Дмитро Романюк | Дякую і Вам та нашим співрозмовникам. Буду радий наступному спілкуванню.

Архів


Липень
2018
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

РЕКЛАМА
Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


День професій 2018 в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


Вагітна в 16: як вберегтись?
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">У когось статеве життя починається у 15 років, у когось у 18 або й 23. Як запобігти небажаній вагітності?</span></p>
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">Детальніше в інформації на БРІЗі </span><a class="yt-simple-endpoint style-scope yt-formatted-string" href="https://www.youtube.com/redirect?redir_token=XErUHPBjVOZIRbi40NArKLen0vZ8MTUyOTc2NDgyMEAxNTI5Njc4NDIw&q=http%3A%2F%2Fbriz.if.ua%2F51474.htm&event=video_description&v=IZV4ino8GkQ" spellcheck="false" style="display: inline-block; cursor: pointer; text-decoration-line: none; font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">http://briz.if.ua/51474.htm</a><span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;"> </span></p>
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">Відео сюжет "Канал 402"</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН