Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Навіть велике сонце крізь маленьку дірочку виглядає маленьким

Чат


Малєєв Андрій Юрійович

Чат ЗАВЕРШЕНО о 17:15, 08-05-2013

Заступник голови Апеляційного суду Івано-Франківської області.

Тема "Як зробити правосуддя доступним, справедливим, ефективним".

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

БРІЗ | Добрий день. Вітаємо Вас в гостях у наших читачів. Гарної Вам розмови.
15:09
Малєєв Андрій Юрійович | Доброго дня.
Семен Іванів | Скільки суддів працює сьогодні в Апеляційному суді Івано-Франківської області?
15:22
Малєєв Андрій Юрійович | За штатом 51 суддя; фактично працює 38 суддів. За штатом 129 працівників апарату суду; фактично працює 103. Дякую.
Наталя | Яка сьогодні зарплата суддів та керівництва Апеляційного суду?
15:33
Малєєв Андрій Юрійович | Суддя апеляційного суду отримує в межах 11-13 тисяч гривень. Різниця залежить від суддівського стажу. Керівництво отримує доплату за виконання адміністративних функцій.
Микола | Доброго дня. Мій брат був за суджений по статті хуліганство. Більшу половину терміну він відбув. У нього було право на дострокове звільнення, але йому у цьому відмовили по причині не брання участі у громадських роботах. Наголошу, що від громадських робіт підсудний не відмовлявся - їх просто не вистачає для такої кількості засуджених осіб. Як нам здобути волю? Які Ваші поради?
15:35
Малєєв Андрій Юрійович | Судді не можуть надавати юридичних консультацій. Вони тоді перестають бути суддями, оскільки надають переваги якійсь стороні. а найважливіша ознака істинного судді - безсторонність.
JackHitman | Розкажіть про міжнародні проекти, в яких бере участь Ваш суд
15:35
Малєєв Андрій Юрійович | Ми давно і плідно співпрацюємо з проектом USAID "Справедливе правосуддя", Українсько-Канадським проектом з проблем ювенальної юстиції, МОМ та нещодавно завершили співпрацю з Українсько-Швейцарським проектом по питаннях комунікації.
Ян Кос | Який відсоток вироків та рішень судів першої інстанції за кримінальними і цивільними справами сьогодні скасовується Вашим судом?
15:41
Малєєв Андрій Юрійович | Протягом 2012 року Цивільною Палатою з 2118 справ більше половини залишено без змін (в цифрах це становить 1244 справи), скасовано - 781 справи, змінено - 93. Кримінальною Палатою з 522 вироків скасовано 137, змінено - 137, залишено без змін 248. З 285 справ про адміністративні правопорушення залишено без змін 113 справ, скасовано - 128, змінено - 44 справи.
Мирон | Якщо буде введено загальнообовязкову систему суду присяжних, що тоді відбудеться з судовою корупцією?
15:52
Малєєв Андрій Юрійович | Дякую за запитання. Насправді глибинна ідея суду присяжних не полягає тільки у зменшенні корупції. Суть суду присяжних у тому. щоб рівних судили рівні. Щоб народ вчився бути суддями і був готовий готовий брати на себе відповідальність за постановлене рішення. Це насправді школа справедливості, можливо найкраща і найдостойніша зі всіх шкіл. які проходить людина за все життя. Одні люди вдосконалюються, інші люди, як це не прикро, морально деградують. Мені було приємно бачити, як народні засідателі, коли приймали участь в судочинстві, росли на очах. Вони дуже мудро і відповідально підходили до вирішення долі інших людей. Чим більше людей будуть думати як судді, тим буде краще для нашої країни.
Катя_Р | Скільки разів Вам пропонували хабарі? Які суми? :)
16:00
Малєєв Андрій Юрійович | Я вже думав, що цього питання ніхто не задасть. Дякую за запитання. Підрахунку не вів, але пропонували неодноразово. Особливо на початку судової кар'єри. Тепер вже майже не пропонують. Не знаю, в чому причина. Спитайте у них. Суми ... іноді вони встигали озвучити суму, але частіше у них (у тих самих, хто пропонував) не було для цього часу й можливостей. Шкода, що ви не спитали, чи брав я ці хабарі. Бо можна й спитати, але тут я потрапив би у пікантну ситуацію: якщо скажу. що не брав, частина аудиторії скаже: "Певно. так він і сказав Вам". І занесе мене в розряд хабарників. Якщо скажу, що брав, то скажуть: "От мерзотник! Він вже навіть і не ховається!". На такі питання будь-яка відповідь не задовольнить публіку.
Kolyan | Назвіть п"ять найважливіших, на вашу думку, рис, які повинен мати кожен суддя?
16:15
Малєєв Андрій Юрійович | П'ять забагато, достатньо трьох: суддя має прагнути справедливості, бути при цьому безстороннім і твердо стояти на шляху самообмеження. Як бачите, це не риси, це імперативи, що повинні визначати поведінку судді. Я так думаю.
Христина | Що варто змінити, на вашу думку, у діючій судовій системі України?
16:24
Малєєв Андрій Юрійович | Який варіант Вас влаштує: жорсткий чи м"який ? Окремі радикально налаштовані люди вважають. що судову систему слід повністю перезавантажити. змінити її інститути і поміняти суддів через люстрацію. Це утопічний підхід. Мені більше імпонує метод поступових змін, бо революція приносить іноді більше проблем. ніж ті, які вона повинна була вирішити. М"який варіант не менш радикальний, але зовсім не кривавий. Якщо Ви помітили, то зараз відбувається зміна інформаційної парадигми суспільства. Ми з паперово-олівцевих технологій переходимо на цифрові. У першу чергу це стосується систем управління. Ті країни. які першими зрозуміють масштаб і перспективи змін. що відбуваються будуть домінувати на світовій арені. Україна має унікальний шанс і великий потенціал. Сфера судочинства потребує саме такої модернізації. Це важлива і цікава тема, формат спілкування, на жаль. не дозволяє її розвинути достатньо глибоко і повно. Дякую за дуже важливе питання.
Kolyan | Судову систему якої країни Ви б взяли за зразок для реформування системи української?
16:26
Малєєв Андрій Юрійович | Сінгапур. Це царство цифрових технологій у судочинстві. Вони втілили наші мрії. якими ми марили з Павлом Гвоздиком ще у 2000 році.
Мирон | Якими, на Вашу думку, мають бути методи впливу на працівників фіміди, для того, щоб покласти край безкінечній корупції у судовій владі? Як Ви вважаєте, коли в часі ця професія стане подібною на покликання, а не джерело наживи?
16:38
Малєєв Андрій Юрійович | Дуууже цікаве питання, дякую за нього. По-перше, кожен суддя гарний, якщо знає, що за ним приглядають. Я маю на увазі не відеокамери чи оперативників у цивільному (хоч і це потрібно), я маю на увазі контроль, око громадськості. Суддя повинен знати. що кожна його дія не буде схована від людей і тоді ви матимете найкращу судову систему в світі. По-друге. Ви що дійсно вважаєте, що це тільки судді хабарники ? Хіба судді не такі. якими їх хочуть бачити люди ? Вони не з Космосу до нас прилітають. вони виховуються в наших сім"ях, дитсадках. школах. інститутах. вони такі як ми. Треба частіше заглядати нашим людям в дзеркало - там на них буде дивитись їх суддя.
Вася | Яка у вас машина?
16:41
Малєєв Андрій Юрійович | Я використовую машину Тойота РАВ-4, 2005 року, хороша машина. Дорога в обслуговуванні і багато "їсть" палива.
Танюфка | Чи є у Вас домашня тваринка? Яка?
16:41
Малєєв Андрій Юрійович | Немає.
Мир Мих | В продовження запитання про хабарі. Ви чесно підтвердили, що Вам пропонували хабарі і неодноразово. Скільки з тих осіб, які пропонували Вам неправомірну вигоду, притягнуто до кримінальної чи, хоча б, адміністративної відповідальності?
16:52
Малєєв Андрій Юрійович | Шановний Мир Мих ! Може я щось не зрозуміло пояснював. Люди не встигали переходити грань між приготуванням до злочину і замахом на нього. Це закінчувалось швидше, людина йшла і більше не поверталась. Але наміри я Ваші зрозумів. Якщо ви бували у Івано-Франківському міському суді у 2008-2010 роках, то могли б бачити, що там на інформаційних стендах ми постійно вивішували інформацію про те, що нашим працівникам пропонували хабарі. Ми складали акти з цього приводу і направляли прокурору м. Івано-Франківська для вирішення питання про притягнення до відповідальності. Жодна справа прокуратурою не була порушена, хабародавці до відповідальності не притяггнуті. Прокурор вважав тоді, що це малозначність і складу злочину немає. Думаю, я відповів. Дякую.
Тетяна Петрівна | Скільки справ (цивільних і кримінальних) перебуває сьогодні на розгляді у Вашому суді? Скільки їх в середньому припадає на кожного суддю?
16:58
Малєєв Андрій Юрійович | З початку року в нашому суді в Цивільній Палаті перебувало 1315 справ, в квітні розглянуто 278, у залишку ще перебуває 397 справ. В Кримінальній Палаті з початку року перебуває приблизно 250 справ, з них 119 справ про адміправопорушення. В середньому 10-15 справ в місяць припадає кожному судді Цивільної Палати, і по 4 кримінальні і адмінінстративні справи в місяць мають судді Кримінальної Палати.
БРІЗ | Щиро дякуємо Вам за відповіді. Дякуємо читачам, які, як завжди, були активними і ставили цікаві запитання. Удачі Вам! Гарного вечора і до нових зустрічей!!!!
17:02
Малєєв Андрій Юрійович | Для мене це дуже цікавий досвід. Дякую всім, хто задавав питання. Запрошую до більш жвавого обговорення тем судочинства. Судочинство це наша спільна справа. Відкрите суспільство є там, де є можливість критичного обговрення будь-яких суспільних тем і де людина змушена приймати особисті рішення. Запрошуємо до активного діалогу на нашій сторінці у Фейсбуці, аккаунті Гугл+.
Іван | Доброго дня. Наскільки ефективною, на Вашу думку, є чинна в Україні система судочинства?
17:06
Малєєв Андрій Юрійович | Дякую за запитання. Ви зачепили ключову тему. По-перше. Наша система судочинства потребує вдосконалення. Інакше хіба потрібна була б судова реформа? По-друге. Знаєте, питання ефективності насправді дуже складне. Хто знає, як визначити ефективність судової системи? З одного боку, оцінку судочинству дають люди - споживачі судових послуг. Тільки тепер ми почали вивчати їх думку з приводу функціонування судів. Апеляційним судом області вже кілька років проводяться вивчення оцінки якості судових послуг за методикою карток громадянського звітування. Ми маємо дуже цікаві результати, з ним можна ознайомитись на сайті суду, на сторінці у мережі Фейсбук, Гугл+. З іншого боку оцінку ефективності діяльності суду потрібно давати на підставі внутрішніх показників. У 2012 році ми провели оцінювання якості роботи суду за системою. яка була розроблена проектом "Справедливе правосуддя" та робочою групою ради суддів загальних судів України. По-третє. завдяки результатам, які ми отримали, можна сказати, що потенціал для підвищення ефективності системи судочинства є і його потрібно реалізовувати.
Петро Петрович | Опитування, проведене нещодавно громадськими організаціями Прикарпаття, показало досить низький рівень обізнаності населення про діяльність судів. Населення вважає суди недостатньо відкритими для суспільства. Які заходи Ви вживаєте для покращення ситуації?
17:08
Малєєв Андрій Юрійович | Апеляційний суд має комунікаційну стратегію. Основним завданням стратегії є налагодження комунікації - партнерського діалогу між суспільством та органами судової влади. У рамках стратегії започатковано проект "Відкритий суд", який має кілька напрямків. Ми розуміємо, що легітимність судової влади прямо залежить від рівня довіри людей до судочинства. Відновити довіру можливо тільки шляхом заповнення інформаційного вакууму, який, на жаль, існує у взаєминах між судами і публікою. У рамках вказаного проекту у кожному місцевому суді створено прес-службу, зареєстровано сторінки в Гугл+. на яких суди публікують хроніку подій та важливу поточну інформацію. Що важливо, ми прагнемо інтерактивного спілкування і чекаємо на коментарі і відгуки.
Микола_З | Чи мали місце факти корупції та хабарництва серед суддів Вашого суду за час Вашої роботи в Апеляційному суді?
17:09
Малєєв Андрій Юрійович | Таких випадків не було. Якби таке було, то про це знали би всі.
Толік | Який відсоток Ваших вироків та рішень оскаржується у вище стоячих судових інстанціях?
17:12
Малєєв Андрій Юрійович | У мене була перерва у судовій кар'єрі. Я був у відставці з 2010 року. В апеляційному суді працюю тільки рік. Я не знаю скільки рішень, постановлених з моєю участю було оскаржено. але в тих справах, де я був суддею-доповідачем скасованих рішень не було. Хочу Вам сказати свою особисту думку - суддя має право на помилку і цю помилку виправить суд вищої інстанції. Часто причина помилки судді криється не в його кваліфікації або упередженості. Судовим помилкам сприяє нестабільна судова практика. Якби моя воля, то у нашому законодавстві було б уведено аналог прецеденту - такого, який існує у країнах англосаксонської правової сім'ї.
Михайло Михайлович | Хто з відомих юристів чи громадських діячів минулого є для Вас ідеалом?
18:52
Малєєв Андрій Юрійович | Іммануїл Кант. Він хоч і не був власне юристом, але визначив цілий напрямок у науці права. Він, хоч і не був громадським діячем, але його слухали і слухають більше, ніж будь кого. І ще будуть слухати.

Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців