Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Апетит приходить під час їжі

Чат


Тарас Михайлович Антоняк

Чат ЗАВЕРШЕНО о 17:11, 17-04-2013

Голова Івано-Франківського міського суду.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

БРІЗ | Вітаємо Вас, Тарасе Михайловичу, у нас на чаті. Гарного Вам спілкування з нашими читачами.
14:48
Тарас Михайлович Антоняк | Доброго дня. Передаю взаємно вітання редакції та Вашим читачам. Сподіваюсь, що зможу відповісти на всі запитання.
Роман М | В ЗМІ оприлюднено інформацію щодо підготовки двох пілотних проетів співпраці міського суду та уряду Канади. Хотілося б почути, в яких саме напрямках буде здійснено співпрацю та яким чином це покращить роботу міського суду з точки зору пересічного громадянина, що з тих чи інших питань звертається до ввіреної Вам установи?
14:57
Тарас Михайлович Антоняк | Перший проект, в якому ми беремо участь, - це реформування кримінальної юстиції неповнолітніх. Він мав би суттєво покращити стан розгляду кримінальних справ, в яких підсудними є неповнолітні. Досвід цього проекту нами вивчався в Канаді, і його втілення - це один із компонентів реформування кримінальної юстиції неповнолітніх. Другий проект, презентація якого була нещодавно, має назву "Суддівська освіта заради економічного зростання України". Він ставить за мету суттєве покращення доступу громадян до правосуддя, швидке та альтернативне вирішення спорів шляхом досудового примирення. Реалізація цього проекту в нашому суді зменшать навантаження на роботу суддів. В двох словах: замість тривалих судових процесів сторони спору отримують можливість швидко знайти порозуміння шляхом досудового примирення.
Наталя | Який сьогодні розмір оплати праці працівників суду? Скільки отриумує голова суду, суддя, секретар?
15:03
Тарас Михайлович Антоняк | Як голова суду, так і його заступник, так і суддя місцевого суду мають посадові оклади 11 тисяч 470 грн, - це без обов'язкових відрахувань, які можуть становити до 30%. Працівники суду, на превеликий жаль, мають сталу заробітну плату 1147 грн, що відповідає мінімуму. Фактично робота цих людей в суді - це здобуття ними практичного досвіду.
Іван Петрович | Тарасе Михайловичу. Безробіття та низький рівень оплати праці часто називають серед найбільш актуальних проблем нашого суспільства. В даному контексті скажіть, будь-ласка, наскільки часто мешканці Івано-Франківська відстоюють свої трудові права у Вашому суді? Скільки таких справ було розглянуто торік, в цьому році і скільки з них було вирішено на користь людей праці?
15:06
Тарас Михайлович Антоняк | Таких спорів в середньому в рік є близько двухсот. За категоріями це спори про поновлення на роботі і про виплату заробітної плати. В переважній своїй більшості спори про виплату зарплати задовільняються судом в повному обсязі. І на 70% задовільняються спори про поновлення на роботі.
Прокопів Василь | 20.11.2012 року набрав чинності новий КПК. Скажіть як змінилася робота суду у зв'язку з цією подією? Чи правда, що з прийняттям нового КПК більшість слідчих дій проводиться за дозволом судді-слідчого?
15:18
Тарас Михайлович Антоняк | Згідно нового КПК справді суд здійснює судовий контроль за проведенням досудового слідства, а відтак більшість слідчих дій проводяться за дозволом суду. в Івано-Франківському міському суді рішенням Зборів судів визначено семеро суддів-слідчих. І хоча новий КПК запроваджено не так давно, на сьогодні ми маємо змогу говорити про достатньо ефективне налагодження роботи у рамках цього Кодексу.
Іванов Володимир | Розкажіть, що потрібно знати громадянам які збираються звернутися до суду з позовною заявою? Які є альтернативні шляхи подачі документів до суду?
15:24
Тарас Михайлович Антоняк | В першу чергу треба знати вимоги, які ставляться до змісту та форми позовної заяви, а також оплати її подання судовим збором. І якщо цей спір є досить складним, то краще звернутися за правовою допомогою в складанні такої позовної заяви та представлення доказів в суді до професійних юристів-адвокатів. Безпосередньо ж позов можна подати як в канцелярію суду, так і направити його поштою.
Іванка | ні одна реформа в судді не вдасться допоки судді будуть брати хабарі. Мала суд зі своїм роботодавцем, справа - стовідсоткова виграшна - звільнили допоки я в декреті сиділа, але попросила друга-адвоката допомогти, так перед самим судом мій друг каже: "Надо, Вань, занести судье в клювике, чтоб волокиты не было.." І справа не в тому конкретному судді, якому ми до речі так нічого і не віднесли і справа тягнулась три роки, але мені то навіть виявилось і на добре: бо мені роботодавець компенсував усі дні вимушеного "прогулу". Справа в системі: треба дати судді і все.
15:30
Тарас Михайлович Антоняк | На мою думку, Вам в першу чергу слід пересвідчитись в порядності та професійності свого адвоката і з'ясувати, з якою метою були потрібні кошти, якщо справу Ви і так виграли не давши їх.
Зенон Карпів | Пане Тарасе, доброго дня. На Вашу думку: наскільки чинна судова система України відповідає викликам часу та європейським правовим стандартам?
15:38
Тарас Михайлович Антоняк | На мою думку, реформування судової системи відбувається достатньо ефективно. І якщо порівняти в часі стан судової системи в попередні роки, то на сьогодні ми маємо суттєво інакшу (кращу) судову систему. Так, те реформування, яке проводиться, дає людям можливість кращого доступу до правосуддя. За результатом вже проведеної реформи, суди стали більш доступнішими, відкритішими для громадян і для суспільства в цілому.
Петро Петрович | Яких справ Ваш суд розглядає більше: кримінальних чи цивільних?
15:42
Тарас Михайлович Антоняк | Як місцевий суд першої інстанції, ми розглядаємо кримінальні, цивільні, адміністративні справи та справи про адміністративні правопорушення. Безперечно, що найбільше на розгляд поступає цивільних, адміністративних справ та справ про адміністративні правопорушення. Кримінальних справ наш суд розглядає теж достатньо велику кількість: в середньому це близько 1200 справ на рік.
Вася | Судді Івано-Франківського міського суду, як і їх колеги з Апеляційного суду, активно співпрацюють сьогодні з іноземними державними та позаурядовими структурами. Як оцінюють ці іноземні експерти ефективність роботи івано-франківськсуддів, умови їхньої праці, зарплатню тощо
15:49
Тарас Михайлович Антоняк | Вважаю, що оцінюють позитивно, оскільки співпраця нашого суду з різними міжнародними проектами започаткована ще в 1996 році. З того часу ми підтримуємо та розвиваємо ці зв'язки і маємо багато позитивних напрацювань, які стали пілотними для всієї України. До прикладу, запровадження в нашому та Апеляційному суді Івано-Франківської області дистанційного допиту в кримінальному провадженні осіб, до яких застосовано заходи безпеки, знайшло своє поширення на загальнодержавному рівні.
Цікавий | Чи мали місце факти погроз на адресу суддів і як зачасто?
15:53
Тарас Михайлович Антоняк | На щастя, такі випадки бувають нечасто. Як правило, на емоційні випади в судових засіданнях ми реагуємо стримано і не сприймає це, як погрози. А поодинокі випадки погроз суддям в минулому мали місце.
Цікавий | Чи відомо Вам про факти корупції і хабарництва серед Ваших підлеглих. Чи можете назвати статистику і що було зроблено за даними фактами?
16:09
Тарас Михайлович Антоняк | В нас таких випадків не було.
Johny | Скільки суддів сьогодні працює в Івано-Франківському міськсуді? Який їх середній вік?
16:14
Тарас Михайлович Антоняк | За штатним розкладом в міському суді є 19 суддів. На даний час працює сімнадцять. Вік: від 27 до 42 років.
Тетяна Марків | Чи часто Вам і Вашим підлеглим доводиться розглядати справи про вбивство? Як воно - суди вбивцю? Напевно, не легко зберігати неупередженість?
16:22
Тарас Михайлович Антоняк | На жаль, таких справ побільшало. Їх розглядають колегії в складі трьох суддів. Ця категорія справ є складною, в першу чергу, в психологічному плані, оскільки закон передбачає дуже суворі покарання.
Семен | Нещодавно ЗМІ оприюднювали результати моніторингу громадської думки щодо відкритості судів та достатності публічної інформації про їх діяльність. Там було чимало зауважень і побажань. Які висновки зробив Ваш колектив з цього моніторингу і які заходи плануються або вже зроблені на виконання цих побажань?
16:25
Тарас Михайлович Антоняк | Перший і головний висновок, який був зроблений за результатами опитування, - це те, що нам і далі слід продовжувати і розвивати роботу по комунікаціях із суспільством. Ми намагатимемось об'єктивно висвітлювати свою роботу.
Андрій | Ви говорили про проект, пов"язаний з реформуванням кримінальної юстиції для неповнолітніх. Не секрет, що сьогодні чимало громадських та релігійних структур, а також окремих людей різко протестують проти реформування ювенальної юстиції в Україні, вбачаючи в цьому ледь не створення умов для легального відбирання дітей з традиційних сімей для передачі їх для всиновлення в іноземні ЛГБТ-сім'ї. Як ви ставитесь до таких звинувачень і що б ви могли відповісти таким людям?
16:32
Тарас Михайлович Антоняк | Мабуть, вказані звинувачення мають місце через недостатню обізнаність з цілями, які ставить проект. Завданнями проекту є в першу чергу профілактика кримінальних правопорушень серед неповнолітніх та вдосконалення судового процесу над неповнолітнім порушником, пріоритетне застосування до неповнолітніх альтернативних видів покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. Саме це ми спостерігали в Канаді і саме над цим ми працюємо. Інших цілей і завдань проект не ставить.
Сергій Білий | Тарасе Михайловичу. Хочеться дізнатись Вашу думку: що важливіше - дух закону і чи буква закону? Бо у практиці діяльності деяких Ваших суддів мали місце факти (між іншим у справі про поновлення на роботі, що, як ви зауважили на 70% вирішуються на користь позивача), коли суддя брав справу до розгляду, визнавав, що людина дісно працювала на посаді і була звільнена незаконна, проте відмовляв у задоволенні позову через те, що термін позовної давності (за такими справами - 1 місяць) було порушено. То що важливіше: дух закону і справедливість чи все-таки буква закону?
16:39
Тарас Михайлович Антоняк | Основними критеріями судового рішення є законність і справедливість. Суддя приймає рішення, керуючись Законом на підставі внутрішнього переконання. І на мою думку, жоден з цих компонентів не повинен переважувати.
Тамар Кочмар | Івано-Франківський міськсуд в даний час розглядає низку досить резонансних справ, як, наприклад, справа про отримання хабаря керівником департаменту архітектури та містобудування міськвиконкому О.Гаркотом; справа водія, який в новорічну ніч в"їхав на авто у натовп відпочиваючих тощо. ЧИ мали місце в контексті розгляду таких справ спроби чинити тиск на суддів?
16:42
Тарас Михайлович Антоняк | Важко коментувати конкретні справи, але наскільки мені відомо проявів впливу на суд не було.
Микола_З | Пане Тарасе, Ви тут згадували про запровадження системи дистанційного допиту. А чи можете навести статистику: скільки людей було допитано з її використання з часу запровадження?
16:45
Тарас Михайлович Антоняк | Така статистика не ведеться. Однак можу запевнити, що дистанційний допит використовується досить часто.
Юрист | Чи правда, що кваліфікуватись на суддю без хабаря і впливового дзвінка не можливо?
16:49
Тарас Михайлович Антоняк | Я думаю, що Ви помиляєтесь. Тому що теперішня система добору суддів є практично знеособлена. Простіше кажучи, екзамен приймає комп'ютер.
наталя штогрин | скажіть, будь-ласка, коли буде обладнаний зал для людей з обмеженими можливостями
16:53
Тарас Михайлович Антоняк | Дякую за запитання. Ми працюємо над цим. І маємо на меті це зробити якомога скоріше. Наразі ведуться консультації та переговори з міжнародними донорами.
Дмитро Іванців | Чи багато рішень та вироків Івано-Франківського міськсуду скасовуються апеляційними інстанціями?
16:55
Тарас Михайлович Антоняк | Звичайно, що апеляція змінює, а подекуди і скасовує наші рішення, однак я вважаю, що не більше, аніж в інших регіонах України.
юрій | пане суддя, скажіть, чи достатньо коштів на фінансування суду виділяється державою?
16:59
Тарас Михайлович Антоняк | Для того, щоб працювати у звичному режиму, - майже достатньо. Для того, щоб розвиватись - недостатньо. До прикладу, для облаштування залів судових засідань для осіб з обмеженими можливостями чи для неповнолітніх, - коштів не вистачає і потрібно залучати міжнародні фонди.
Микола_З | А чи використовується система дистанційного допиту для допиту людей, які перебувають за межами нашої держави. Якщо так, то чому в такий спосіб у вже наведеній тут справі Гаркота не допитають іншого її фігуранта - Колковського?
17:03
Тарас Михайлович Антоняк | Інститут дистанційного допиту запроваджено новим КПК, а щодо конкретної справи, то коментувати на час судового розгляду не буду.
БРІЗ | Дякуємо Вам за спілкування. І дякуємо читачам за цікаві запитання. До зустрічі.
17:06
Тарас Михайлович Антоняк | Дякую редакції за запрошення. Сподіваюсь, що мої відповіді задовольнили цікавість читачів. До зустрічі.

Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців