Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Любиш кататися — люби і саночки возити

Блог на БРІЗ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342 559 066
Що таке боргова розписка
17.6.2020, 12:59

🧐 Боргова розписка – це текстовий документ, який засвідчує факт отримання грошей або цінного майна в борг на умовах вкладеного усно договору. Позичальник власним підписом підтверджує отримання коштів у тимчасове користування та зобов’язання повернути їх на вимогу або у вказаний термін.

Цивільний кодекс передбачає можливість надання коштів у борг на умовах усного або письмового договору позики, у тому числі передача коштів може посвідчуватись борговою розпискою позичальника.

Кредитор, який дав гроші в борг під розписку, має право звернутись до суду. Навіть якщо кошти позичені без відсотків, за рішенням суду може бути нараховано 3% річних. Додатково враховується компенсація через інфляцію за час прострочення терміну повернення богу в залежності від встановленого індексу.

 Як правильно скласти боргову розписку⬇️

➡️ Боргова розписка є документом, який підтверджує боргові зобов’язання однієї особи перед іншою. В ній повинні бути вказані умови передачі грошей в борг та їх повернення. Вона повинна містити всю інформацію, необхідну для встановлення у суді факту правовідносин між позивачем та відповідачем за договором позики.

Зі змісту боргової розписки наявність боргових відносин повинна бути очевидною для суду. Інформація повинна надавати можливість точно ідентифікувати осіб, які вступили у відносини.

☝️ Розписка пишеться позичальником від руки і повинна містити таку інформацію:
1. Обов’язково вказується назва документа – “Розписка”.
2. Прізвище, ім’я, по батькові, номери паспортів, ідентифікаційні коди та адреси реєстрації позичальника та особи, в якої він бере гроші в борг і якій він зобов’язується їх повернути.
3. Грошова сума, назва валюти, або назва, опис та кількість речей з зазначенням їх вартості. Всі суми повинні бути написані цифрами та прописом, щоб унеможливити виправлення).
4. Дата, до якої позичальник зобов’язується повернути кошти – конкретна дата, подія, або на вимогу після певного терміну.
5. Умови надання коштів у позику – з відсотками чи без відсотків. Якщо позика надається під відсотки, необхідно вказати їх розмір та порядок сплати – щомісяця чи в кінці терміну.
6. Які санкції можуть бути застосовані, якщо кошти не будуть повернуті до вказаного строку.
7. Дата та місце складання розписки, та особистий підпис боржника.

🚩 Боргову розписку не обов’язково посвідчувати нотаріально, але її краще складати в присутності свідків, які можуть підписами засвідчити факт передачі грошей чи майна. Це може бути додатковою гарантією повернення коштів, тому що підсилює позицію позикодавця на випадок звернення до суду.

Боргову розписку не потрібно друкувати, тому що після звернення до суду може знадобитись експертиза почерку. Переконайтесь, що надана позичальником інформація збігається з вказаною у його паспорті. Зверніть увагу на підпис, він має бути ідентичним тому, що стоїть у паспорті.
До боргової розписки можна додати ксерокопії сторінок паспорта, посвідчені підписами позичальника, та фото цінностей, які передаються у користування.

Стягнення заборгованості через суд ⚖️

Якщо кредитор вирішує стягнути борг у судовому порядку, він повинен надіслати з письмову претензію до боржника рекомендованим (зареєстрованим) поштовим відправленням. Звернення до суду можливе у випадку, коли існують докази відмови боржника повернути позичені кошти (майно) або дата повернення прострочена. Позовна давність боргової розписки – 3 роки від зазначеної дати повернення боргу.

Порядок стягнення:
1. Досудовий розгляд;
2. Судовий процес;
3. Виконавче провадження.

❗️На будь-якому етапі судового процесу боржник може повернути борг.

Позивач може просити суд накласти арешт на майно боржника, щоб він не міг його продати поки триває розгляд справи, а також заборонити виїзд за кордон. Додатково можна подати заяву у поліцію про шахрайство. Такі дії мотивуватимуть боржника добровільно сплатити борг.

Матеріал підготовлено фахівцем відділу "Богородчанське бюро правової допомоги Віталієм Данилівом (Віталік Данилів)

#ПравоваДопомога #ПравоваКонсультація #ПравоваДопомогаІваноФранківськ

 

 

 

 


Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців