Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Виховані люди повні сумнівами, а ідіоти - впевненості

Блог на БРІЗ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342 559 066
Як зареєструвати шлюб із засудженою особою?
13.2.2019, 10:52

Начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Марія Коляджин в рамках проекту «Я маю право!» роз’яснює основні аспекти укладення шлюбу з засудженою особою.

Законодавством України шлюб визначається як сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований в органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Державна реєстрація шлюбу із засудженими, які відбувають покарання в установах виконання покарань, проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцезнаходженням такої установи на загальних підставах, тобто так само як і реєстрація звичайного шлюбу за умови, якщо:

- чоловік та жінка досягли шлюбного віку тобто 18 років;

- такий шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, тобто примушування до шлюбу силою чи  іншими засобами не допускається;

- жінка та чоловік особисто подають письмову заяву про реєстрацію шлюбу до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Однак щодо реалізації права на шлюб ув’язнених є певні особливості.

 Адміністрація установи виконання покарання обов’язково забезпечує ув’язнену особу бланком заяви про реєстрацію шлюбу.

Після заповнення засудженим частини заяви, яка стосується його, керівник місця несвободи перевіряє вказані в заяві відомості з паспортом, який зберігається в особовій справі та засвідчує справжність підпису засудженого.

Після цього направляє цю заяву особі, з якою засуджений бажає зареєструвати шлюб, та повідомляє їй інформацію про відділ державної реєстрації актів цивільного стану у якому буде проводитися реєстрація шлюбу.

Особа заповнює отриману заяву в тій частині, що стосується її безпосередньо у відділі державної реєстрації актів цивільного стану по місцезнаходженню установи виконання покарань та подає її особисто або ж направляє поштою на адресу відділу державної реєстрації актів цивільного стану, але в такому разі її підпис на цій заяві має бути обов’язково засвідчений нотаріусом!

Пам’ятайте!  Начальник установи виконання покарань зобов’язаний засвідчити справжність підпису ув’язненого на заяві про реєстрацію шлюбу.

Разом з подачею заяви про реєстрацію шлюбу наречені або один з них мають  сплатити державне мито та надати оригінал квитанції до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Згідно статті 30 Сімейного кодексу України, особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, повинні повідомити одна одну про стан свого здоров’я. Приховування тяжкої хвороби, а також хвороби, небезпечної для другого з подружжя, їхніх нащадків, може бути підставою для визнання шлюбу недійсним.

 Шлюб реєструється після спливу одного місяця від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу.

 За наявності поважної причини (вагітність нареченої, народження дитини, загроза для життя нареченої або нареченого) і з дозволу керівника органу державної реєстрації актів цивільного стану реєстрація шлюбу проводиться до закінчення зазначеного строку на підставі спільної заяви наречених та документів, які підтверджують наявність поважної причини (довідка про вагітність від лікаря, довідка про стан здоров’я  тощо).

 У такому разі шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або будь-який інший день за бажанням наречених.

Державна реєстрація шлюбу проводиться у присутності нареченого та нареченої у місці, яке визначає безпосередньо адміністрація установи виконання покарань.

  Реєстрація шлюбу з особами, які перебувають під слідством та знаходяться в слідчих ізоляторах здійснюється відділом державної реєстрації актів цивільного стану лише з письмового дозволу органу дізнання або суду, у провадженні яких знаходиться справа, про що мають бути обов’язково  повідомлені наречені.

Процедура реєстрації шлюбу в цьому випадку така ж як і для ув’язнених

Увага!Відділ державної реєстрації актів цивільного стану зобов’язаний письмово повідомити наречених та адміністрацію установи, у якій утримується засуджена особа про дату та час реєстрації шлюбу, про що заздалегідь повідомляє наречених.

На підтвердження укладення шлюбу особам обов’язково видається свідоцтво про шлюб.

  Ув’язнені особи, які раніше вже перебували в шлюбі, обов’язково для вступу у повторний шлюб мають надати один з таких  документів:

- свідоцтво про розірвання шлюбу або про смерть одного з подружжя (якщо чоловік/дружина помер),

- рішення суду про розірвання шлюбу або про визнання недійсним,

- висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним.

Крім цього, Івано-Франківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», що реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Метою даного проекту є підвищення юридичної грамотності українців та формування нової правової культури в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати. Ми даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. Ми доводимо, що держава може бути твоїм партнером, і встановлюємо рівність перед законом для кожного українця.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

За більш докладною інформацією звертайтесь до Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Франка, 4 (І поверх «ДІПРОМІСТО») тел. (096) 138-82-89.

Результат пошуку зображень за запитом "шлюб із засудженим"


Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців