Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Всі люди як люди, a Ти як Віталька

Блог на БРІЗ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342 559 066
Термінові кроки для водія, якщо ви влетіли в яму, але не бажаєте «влеті-ти» на гроші за ремонт авто
11.5.2018, 12:08

На сьогоднішній день  місцевими судами України активно задовольняються позови громадян до державних та комунальних підприємств – утримувачів автомобільних доріг про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої пошкодженням автомобіля у наслідок наїзду на незакріплений каналізаційний люк, вирізані ями, вибоїни і т.д.

Разом з тим, після того як протягом декількох років  позов розглядається судом першої та апеляційної інстанції, існує різна судова практика касаційних судів, які в багатьох випадках скасовують попередні рішення про стягнення коштів з автодорів та направляють справу на новий розгляд в суд першої інстанції.

Для того щоб не стати на роки заручником судових процесів, потрібно виконати першочергові термінові дії одразу після ДТП.

ПАМЯТАЙТЕ:наїзд на незакріплений люк, вибоїну, що спричинило ушкодження вашому авто —  це також ДТП, через що алгоритм дій, за деякими винятками, майже аналогічний класичним діям при ДТП за участі автомобілів:

1. зупиніться, забезпечте безпеку руху, шляхом виставлення знаків аварійної зупинки, та викликайте патрульну поліцію.

НАЙВАЖЛИВІШЕв справах про завдання шкоди автомобілю внаслідок пошкоджень на дорозі – зібрання доказів того, що пошкодження спричинені саме пошкодженнями,які наявні на дорожньому полотні.

2. до приїзду поліцейських зафіксуйте дорожню обстановку, пошкодження полотна та ушкодження автомобіля на фото та відео засоби.

3. зупиніть свідків ДТП, запишіть їх данні та номера телефонів.

4. по приїзду патрульних, вимагайте складення на місці ДТП акта обстеження ділянки вулично-шляхової мережі в якому зафіксуйте всі пошкодження дорожнього полотна, що спричинило ДТП, а також обстановку на місці ДТП (відсутність освітлення, попереджувальних знаків тощо) та завдані ушкодження вашому автомобілю.

ВАЖЛИВО:наполягайте на максимально детальному опису пошкодження дорожнього полотна (ширина, глибина, висота, діаметр), оскільки, згідно вимог ДСТУ, саме від розмірів вибоїни залежить недопустимість її знаходження на дорозі (ДСТУ передбачає ще й пошкодження в межах норми).

5. по приїзду патрульних поліцейських, зазначте, що Ви бажаєте написати заяву про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 140 КУпАП.

ВАЖЛИВО:частиною 4 статті 140 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність відповідальних службових осіб за порушення правил, норм і стандартів при утриманні автомобільних доріг і вулиць, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху чи позначення на автомобільних дорогах і вулицях місць провадження робіт, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

До заяви обов’язково долучіть копію складених актів поліцейських.

В подальшому, за умови належного виконання своїх посадових обов’язків, працівниками патрульної поліції буде здійснено запит щодо того, хто є відповідальною службовою особою, та складено протокол за ч. 4 статті 140 КУпАП, після чого направлено для розгляду до суду.

В подальшому, алгоритм Ваших дій майже аналогічний діям при класичному ДТП

6. невідкладно на місці ДТП здійсніть повідомлення про страховий випадок на гарячу лінію Вашої страхової.

Залежно від того, який Ви маєте страховий поліс, страхова компанія повинна розглянути питання щодо виплати вам страхового відшкодування.

ПАМЯТАЙТЕ:Ви маєте право звернення до суду з позовом про відшкодування збитків з винної сторони, навіть за умови того, що Ви не звертались до страхової компанії, проте, в багатьох випадках, отримати страхове відшкодування від страхової значно реальніше, ніж стягнути кошти через суд з винних осіб. Дане правило застосовується і при класичних ДТП за участі декількох водіїв.

7. проведення оцінки вартості відновлювального ремонту автомобіля.

Найкраще —  це провести автотоварознавче дослідження експертом. У цьому випадку, у суду не буде виникати сумнівів щодо завищення розміру завданої шкоди.

8. звернення до суду з позовом про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Пам’ятайте, що судова практика в спорах про стягнення матеріальної шкоди з автодоріг – різниться, проте переважна більшість судів першої інстанції задовольняють такі позови. Разом з тим, існує практика судів із відмови у задоволенні позову з підстав недостатньої доведеності доказами того, що пошкодження авто було спричинено саме в наслідок пошкодженням дорожнього полотна, через що водій повинен максимально зафіксувати обставини ДТП після його вчинення на місці пригоди.

Хочемо відмітити, що справи про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок пошкоджень дорожнього полотна, на порядок складніші від справ при класичному ДТП декількох авто. Це зумовлено тим, в першу чергу, що вину посадових осіб, які відповідальні за утримання ділянки дороги, важче встановити, ніж вину іншого учасника ДТП – водія при класичних ДТП.

У разі якщо ж Ви вже потрапили в таку ситуацію і автомобіль зазнав значних ушкоджень, не гайте часу — звертайтесь до юристів за кваліфікованою допомогою.

Крім цього, Івано-Франківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує про загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», що реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Метою даного проекту є підвищення юридичної грамотності українців та формування нової правової культури в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати. Ми даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують. Ми доводимо, що держава може бути твоїм партнером, і встановлюємо рівність перед законом для кожного українця.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

За більш докладною інформацією звертайтесь до Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Франка, 4 (І поверх «ДІПРОМІСТО») тел. (096) 138-82-89.


Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців