Увага!
Усі матеріали, розміщені у цій рубриці, є проплаченою джинсою. Редакція не несе відповідальності за зміст статей і залишає за собою право не вказувати джерело отримання чи замовлення цих матеріалів. Якщо Ви бажаєте розмістити у нас свою джинсу, то зв'яжіться з нами.
Закрити
все для підприємців, роботодавців та орендарців купити квартиру в Пасічній

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Сезонні роботи
На ринку праці, як і на будь-якому іншому ринку, є певні сезонні коливання. Звідси і...
Портрет професії. Машиніст екскаватора
Сьогодні БРІЗ розповість вам про професію, яка потребує сильних чоловічих рук та уважності до деталей...
Портрет професії: водій тролейбуса
Кожен другий франківець бодай один раз на день користується послугами громадського транспорту. Тож сьогодні ми...
Портрет професії. Хореограф для людей на візках
БРІЗ продовжує знайомити своїх читачів із особливостями різних сфер та професій. На черзі у нас...
Портрет професій: роастмастер
БРІЗ розпочинає серію інтерв’ю про низку професій очима франківців, які працюють або ж мали досвід...
Портрет професії. Стоматолог
До Міжнародного дня стоматолога, який відзначається 9 лютого у день Аполлонії Олександрійської, спеціалісти Міжнародного кадрового...
На Прикарпатті створюються нові робочі місця
31 січня цього року під головуванням заступника директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації – начальника управління...
Ринок праці області в 2017 році
Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості, становила 36,4 тисячі. При цьому 25,4 тис. осіб...
Спілкування з користю: 6 порад для вдалого нетворкінгу
Невід'ємна частина будь-якої роботи — ділові знайомства, особливо якщо ви — топ-менеджер, директор, власник бізнесу...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Змінились правила "прописки"
В Україні реєстрація місця проживання залишається доволі ускладненою, хоча є однією із найпопулярнішіх адміністративних послуг...
17.4.2018, 14:47 (ред.)
Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Архетипи долі та героїзованого злочинця в образі Савченко
Феномен Надії Савченко як потенційної терористки чи організатора державного перевороту небезпечний для українського суспільства безвідносно...
19.3.2018, 16:51

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІБлог на БРІЗ


Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і репутації", автор книги "50 куточків Львівщини, які варто відвідати"
Українці знову готові увірувати у прихід Месії
24.1.2018, 12:49

Дві третини населення України (67%) вважає, що Україна потребує нових політичних лідерів, проте лише 19% вірять, що такі лідери вже є. Про це свідчить опитування фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва й соціологічної служби Центру Разумкова, презентоване 23 січня.

Люди прагнуть дива і готові повірити тому, хто це диво обіцяє. Саме оця дитяча віра у казку і диво штовхає людей  шукати міфічних  Месій. Найбільш на прихід месії в образі політичного діяча чекають люди у час кризи, розгубленості, зневіри у традиційних способах досягти результату. Ще Зігмунд  Фройд писав, що психічно надламана людина, щоб здолати відчуття внутрішньої пустки і безсилля, схильна вибирати об’єкт, на який вона проектує найкращі людські чесноти – розум, силу, сміливість, мужність.  Людина, котра відчуває, що не отримує від держави належного піклування, ідейних установок, зрозумілих візій майбутнього, на підсвідомому рівні шукає це у нових Месіях. Минає зовсім мало часу, і думки такого героя стають думками його послідовників. Е. Фром писав, що «ідейно дезорієнтована людина вірить, що ці нові герої виражають його думки, тоді як насправді вона сприймає їхні думки за свої власні, тому що вона вибрала їх своїми ідолами, божествами мудрості та знання. Саме тому людина залежна від своїх ідолів і не здатна відмовитися від них». (Фромм Э. Душа человека / Пер. М.: Республика, 1992. 430 с.)

«У багатьох випадках жертва не помічає прорахунків брехуна, віддаючи перевагу трактувати незрозумілі речі у поведінці у вигідному для себе руслі, таємно потураючи брехні, бажаючи уникнути неприємної ситуації викриття обману» - про це пише Пол Екман у праці «Теорія брехні».  Саме ці моменти трактування незрозумілих речей у поведінці у вигідному для себе руслі становлять другу групу складових іміджу Героя-Месії – так зване «фантомне навантаження».  Воно акумулює у собі реально відсутні, але такі бажані характеристики в особі героя. Автори теорії психоаналізу пояснюють живучість міфів тим, що вони необхідні для заспокоєння народу, для того, щоб подарувати надію на «світле майбутнє», захистити від стресів та страху, які переслідують «маленьку» людину. Саме несвідоме відіграє компенсаторну роль, нейтралізує негативні емоції у часи, коли в суспільстві виникають кризові ситуації.  Тим самим політична міфологія створює емоційний захист  і втіху соціально незахищених верств суспільства. Тим паче, що дуже часто позбавити людей від щасливої омани неможливо, оскільки більшість не бажає позбуватися своїх  ілюзій про неминуче щастя.

У літературі описано чотири основні політичні міфи, які беруть свої витоки у релігійних міфах та народній творчості - Єдність, Рятівник, Теорія змови та Золотий Вік. Одним з найпотужніших міфів є міф про Рятівника, Месію, який готовий раз і назавжди подарувати Золотий Вік, звільнити суспільство від всіх проблем. Цей потужний архетип  зустрічаємо у релігійних текстах, народних казках, фільмах, які закінчуються хеппі-ендом.  Людині властиво мріяти про безсмертя і перемогу над хаосом. І у цю систему добре вписуються сюжети з хеппі-ендом. Серед архаїчних міфів особливе місце займає  група героїчних міфів – це міфи про героїв-людей, що принесли благо людству. Героїчні міфи розповідають про найважливіші моменти життя героя, вони створені і переповідаються як його біографія.

У різних країнах світу періодично з’являються лідери, які є виразниками настроїв і почуттів народних мас, які ведуть їх на боротьбу за «світле майбутнє», соціальну рівність, свободу, демократію. Образ героя-рятівника у сучасній політиці експлуатують у всіх країнах світу. До прикладу, такими рятівниками у США були Лінкольн. котрий рятував націю, Рузвельт, котрий рятував економіку від кризи, Кеннеді рятував демократію, Трамп рятував США від мігрантів. У Румунії його використали Антонеску, король Міхай, Чаушеску як "улюблений син народу". У 1992 році його використав Ілієску: "Ілієску приходить - і Сонце сходить».

В Україні теж шукають Месію і сподіваються на його прихід. Вдало міф про Рятівника нації експлуатували при приході до влади Віктор Ющенко та Петро Порошенко, які обіцяли все і одразу в новому ідеальному, створеному ними, суспільстві. Шати Героя-Месії намагались і намагаються приміряти на себе й інші вітчизняні політичні діячі. Дослідники українського менталітету пишуть: «Українець ладен закрити очі на всі негаразди соціального буття, оскільки сприймає соціальну матерію персоніфіковано – через окремих носіїв, політику – через окремих лідерів (психологічний номіналізм),  а решту інших – як нуль. Він не займає позиції, знаючи, що її відстоювання потребує більше зусиль, аніж відмова від будь-якої позиції» (Архетипи соціального життя і політика.  О. Донченко, Ю.Романенко. – К. : Либідь, 2001. – С.260).  Образ Героя і Рятівника є у всіх українських народних казках, міфах і легендах.  Ці герої захищають рідну землю, вони  є уособленням мужності, благородства, непідкупності, доброти, і перемагають негативного героя, носія зла. У цьому Герої-рятівнику у казках -  народна мрія про всемогутнього чесного захисника скривджених. 

Окрім того, пошук такого доброго турботливого лідера, який однаково любить кожного «маленького українця»,  спричиняється і релігійність українського народу. Адже відомо, що Бог любить усіх і перед ним усі рівні, добрих винагороджує, а злих карає.

І саме оця міфічність образу і проходження основних стадій становлення Героя або Месії і не дає українським політикам шансів на кар’єру у майбутньому після перемоги. Незалежно від прізвища того політика, хто обрав собі  для перемоги архетип Героя, або шлях Месії, він об’єктивно приречений на силу народної  нелюбові після перемоги. Оскільки упродовж тисячоліть міф і казка не розповідають людям про те, що після перемоги Героя, не настав обіцяний Золотий Вік, що Герой продовжив життя звичайної людини без «фантомних навантажень» людської уяви. Відповідно до заданого образу Герой унаслідок перемоги має принести здійснення їхній мрій і сподівань тим, хто за нього вболівали. А сам – або померти, або продовжувати здійснювати подвиги.

Тому архетип Героя-Рятівника добрий і доцільний в Україні лише для забігу на короткі політичні дистанції. 


Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Квітень
2018
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

РЕКЛАМА

Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Мольфарські чари уже в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


Франківка перемогла у "Караоке на Майдані"
<p>
	Молода прикарпатська співачка та викладач вокальної школи «Crystal voice” здобула перемогу в Києві у програмі "Караоке на Майдані".</p>

РОЗСИЛКА НОВИН