купити смарт-квартиру

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...
Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...
Портрет професії. Провізор
Зазвичай хворих лікують лікарі. Але нерідко наше здоров'я залежить від аптекарів. До них хворі в...
Портрет професії. Гуморист
Хтось скаже, що гуморист - це не професія... це не серйозно і заробити цим на...
Портрет професії. Дієтолог
Кажуть, що їжа - найкращі ліки. Ми б погодились з цією думкою, якби не статистика...
Портрет професії. Стиліст секонд-хенду
За приблизними оцінками, світовий ринок збуту ношеного одягу становить 4 мільярди доларів США. Як засвідчує дослідження...
Портрет професії: тренерка з ефективних комунікацій та конфліктології
Конфліктів з кожним днем стає дедалі більше. Рівень свободи зростає, а люди такі різні -...
Портрет професії. PR-фахівець
Важливим моментом у сьогоденні є комунікація. У бізнес-середовищі нині працює низка фахівців, які її налагоджують...

БЛОГИ


Слободян Олександр
директор юридичної консалтингової компанії «Салекс»...
Як терміново отримати довідку про несудимість на Івано-Франківщині: поради юриста
При працевлаштуванні на роботу та в інших життєвих ситуаціях кожному з нас іноді треба надати...
18.9.2019, 16:17 (ред.)
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Перша декада грудня 1988: підтримка постраждалих від землетрусу у Вірменії
1.ХІІ.1988. Засідала наша приймальна. Після прийому нових кандидатів до Спілки з Опанасюком поїхали до «Веселки». Нас...
9.9.2019, 16:43 (ред.)

ОПИТУВАННЯ


1 вересня це:
Новий навчальний рік
Початок осені
Початок вересня

НАШІ ДРУЗІБлог на БРІЗ


Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і репутації", автор книги "50 куточків Львівщини, які варто відвідати"
Українці знову готові увірувати у прихід Месії
24.1.2018, 12:49

Дві третини населення України (67%) вважає, що Україна потребує нових політичних лідерів, проте лише 19% вірять, що такі лідери вже є. Про це свідчить опитування фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва й соціологічної служби Центру Разумкова, презентоване 23 січня.

Люди прагнуть дива і готові повірити тому, хто це диво обіцяє. Саме оця дитяча віра у казку і диво штовхає людей  шукати міфічних  Месій. Найбільш на прихід месії в образі політичного діяча чекають люди у час кризи, розгубленості, зневіри у традиційних способах досягти результату. Ще Зігмунд  Фройд писав, що психічно надламана людина, щоб здолати відчуття внутрішньої пустки і безсилля, схильна вибирати об’єкт, на який вона проектує найкращі людські чесноти – розум, силу, сміливість, мужність.  Людина, котра відчуває, що не отримує від держави належного піклування, ідейних установок, зрозумілих візій майбутнього, на підсвідомому рівні шукає це у нових Месіях. Минає зовсім мало часу, і думки такого героя стають думками його послідовників. Е. Фром писав, що «ідейно дезорієнтована людина вірить, що ці нові герої виражають його думки, тоді як насправді вона сприймає їхні думки за свої власні, тому що вона вибрала їх своїми ідолами, божествами мудрості та знання. Саме тому людина залежна від своїх ідолів і не здатна відмовитися від них». (Фромм Э. Душа человека / Пер. М.: Республика, 1992. 430 с.)

«У багатьох випадках жертва не помічає прорахунків брехуна, віддаючи перевагу трактувати незрозумілі речі у поведінці у вигідному для себе руслі, таємно потураючи брехні, бажаючи уникнути неприємної ситуації викриття обману» - про це пише Пол Екман у праці «Теорія брехні».  Саме ці моменти трактування незрозумілих речей у поведінці у вигідному для себе руслі становлять другу групу складових іміджу Героя-Месії – так зване «фантомне навантаження».  Воно акумулює у собі реально відсутні, але такі бажані характеристики в особі героя. Автори теорії психоаналізу пояснюють живучість міфів тим, що вони необхідні для заспокоєння народу, для того, щоб подарувати надію на «світле майбутнє», захистити від стресів та страху, які переслідують «маленьку» людину. Саме несвідоме відіграє компенсаторну роль, нейтралізує негативні емоції у часи, коли в суспільстві виникають кризові ситуації.  Тим самим політична міфологія створює емоційний захист  і втіху соціально незахищених верств суспільства. Тим паче, що дуже часто позбавити людей від щасливої омани неможливо, оскільки більшість не бажає позбуватися своїх  ілюзій про неминуче щастя.

У літературі описано чотири основні політичні міфи, які беруть свої витоки у релігійних міфах та народній творчості - Єдність, Рятівник, Теорія змови та Золотий Вік. Одним з найпотужніших міфів є міф про Рятівника, Месію, який готовий раз і назавжди подарувати Золотий Вік, звільнити суспільство від всіх проблем. Цей потужний архетип  зустрічаємо у релігійних текстах, народних казках, фільмах, які закінчуються хеппі-ендом.  Людині властиво мріяти про безсмертя і перемогу над хаосом. І у цю систему добре вписуються сюжети з хеппі-ендом. Серед архаїчних міфів особливе місце займає  група героїчних міфів – це міфи про героїв-людей, що принесли благо людству. Героїчні міфи розповідають про найважливіші моменти життя героя, вони створені і переповідаються як його біографія.

У різних країнах світу періодично з’являються лідери, які є виразниками настроїв і почуттів народних мас, які ведуть їх на боротьбу за «світле майбутнє», соціальну рівність, свободу, демократію. Образ героя-рятівника у сучасній політиці експлуатують у всіх країнах світу. До прикладу, такими рятівниками у США були Лінкольн. котрий рятував націю, Рузвельт, котрий рятував економіку від кризи, Кеннеді рятував демократію, Трамп рятував США від мігрантів. У Румунії його використали Антонеску, король Міхай, Чаушеску як "улюблений син народу". У 1992 році його використав Ілієску: "Ілієску приходить - і Сонце сходить».

В Україні теж шукають Месію і сподіваються на його прихід. Вдало міф про Рятівника нації експлуатували при приході до влади Віктор Ющенко та Петро Порошенко, які обіцяли все і одразу в новому ідеальному, створеному ними, суспільстві. Шати Героя-Месії намагались і намагаються приміряти на себе й інші вітчизняні політичні діячі. Дослідники українського менталітету пишуть: «Українець ладен закрити очі на всі негаразди соціального буття, оскільки сприймає соціальну матерію персоніфіковано – через окремих носіїв, політику – через окремих лідерів (психологічний номіналізм),  а решту інших – як нуль. Він не займає позиції, знаючи, що її відстоювання потребує більше зусиль, аніж відмова від будь-якої позиції» (Архетипи соціального життя і політика.  О. Донченко, Ю.Романенко. – К. : Либідь, 2001. – С.260).  Образ Героя і Рятівника є у всіх українських народних казках, міфах і легендах.  Ці герої захищають рідну землю, вони  є уособленням мужності, благородства, непідкупності, доброти, і перемагають негативного героя, носія зла. У цьому Герої-рятівнику у казках -  народна мрія про всемогутнього чесного захисника скривджених. 

Окрім того, пошук такого доброго турботливого лідера, який однаково любить кожного «маленького українця»,  спричиняється і релігійність українського народу. Адже відомо, що Бог любить усіх і перед ним усі рівні, добрих винагороджує, а злих карає.

І саме оця міфічність образу і проходження основних стадій становлення Героя або Месії і не дає українським політикам шансів на кар’єру у майбутньому після перемоги. Незалежно від прізвища того політика, хто обрав собі  для перемоги архетип Героя, або шлях Месії, він об’єктивно приречений на силу народної  нелюбові після перемоги. Оскільки упродовж тисячоліть міф і казка не розповідають людям про те, що після перемоги Героя, не настав обіцяний Золотий Вік, що Герой продовжив життя звичайної людини без «фантомних навантажень» людської уяви. Відповідно до заданого образу Герой унаслідок перемоги має принести здійснення їхній мрій і сподівань тим, хто за нього вболівали. А сам – або померти, або продовжувати здійснювати подвиги.

Тому архетип Героя-Рятівника добрий і доцільний в Україні лише для забігу на короткі політичні дистанції. 


Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Вересень
2019
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

РЕКЛАМАНовини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


На Городенківщині представники прикарпатських ОТГ переймали досвід створення равликової ферми

ВІДЕОНОВИНИ


На Снятинщині дороги ремонтують і вночі
<p>
	Відео надане Службою автомобільних доріг в Івано-Франківській області.</p>

РОЗСИЛКА НОВИНвсе для підприємців, роботодавців та орендарців