Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Чужа жінка усім дівкою здається

Блог на БРІЗ


Prima MED
Медичний центр «Пріма МЕД»

високотехнологічна лабораторна діагностика
Самотність сприяє розвитку захворювання
1.12.2015, 15:20

Під час попереднього дослідження науковці показали, що самотність може мати негативний вплив на здоров'я, проте механізми, що лежали в основі цього зв'язку виявлені не були. Наразі нове дослідження виявило, що самотність змінює клітини імунної системи таким чином, що організм стає більш вразливим до захворювань.

Дослідження було опубліковане у виданні Proceedings of the National Academy of Sciences.

Дослідження було побудоване на результатах попереднього, що виявило, що старші люди, які переживали важку самотність, мали на 14% більший ризик передчасної смерті.

Інше дослідження, що було проведено раніше цього року, виявило що надмірна самотність та соціальна ізоляція сильно збільшують ризик ранньої смертності.

Ці дослідження загалом свідчать про те, що самотність збільшує ризик смерті та викликає розвиток хронічних захворювань. Проте науковці визнають, що молекулярні механізми цих явищ погано зрозумілі.

Самотність вмикає експресію гену CTRA у лейкоцитах.

Спочатку команда науковців довідалась, що у самотніх людей розвиваються сильніші запалення та слабші імунні відповіді, в порівнянні з не самотніми людьми. Ці дані свідчать про те, що запускається так званий механізм консервативної транскрипційної відповіді на нещастя, або CTRA.

CTRA характеризується посиленою експресією генів, що відіграють роль у запаленні та зменшують експресію генів, що відповідають за противірусну дію.

Дослідники спробували розібратись детальніше у даних попереднього дослідження, аналізуючи експресію генів у лейкоцитах – білих клітинах крові, що допомагають імунній системі побороти інфекцію.

Проте з'явилась дуже цікава інформацію, щодо взаємного впливу цих двох факторів – самотності та CTRA. Самотність передбачала експресію CTRA щонайменше за рік до її появи, а експресія CTRA у лейкоцитах передбачала появу самотності більше за рік до її появи. Це свідчить про те, що експресія генів у лейкоцитах та самотність здатні підсилювати одне одного з часом.

Експресія CTRA підтримується руйнуванням сигналу "боротись-чи-не боротись".

Дослідники також проаналізували експресію генів у лейкоцитах мавпи макаки резус, яких вважають високо соціальними тваринами.

У мавп було виявлено не тільки високі рівні експресії CTRA у лейкоцитах,проте були відмічені високі рівні нейротрансміттера норепінифрину, що залучений до відповідей на стрес типу "боротись-чи-боротись".

Попередні дослідження показали, що норепінефрин може підвищувати продукцію незрілих моноцитів – типу лейкоцитів. Ці лейкоцити виявляють високу експресію генів запалення та низьку противірусну експресію.

Тому вчені помітили, що як мавпи, так і люди, мали високий рівень моноцитів у крові. Подальші дослідження виявили, що це було пов’язано зі збільшенням продукції незрілих моноцитів; мавпи, які часто піддавались жорсткому соціальному стресу, переживали підняття рівня цих клітин.

Загалом, дослідники кажуть, що дані дослідження свідчать про те, що самотність руйнує сигналізацію "боротись-чи-боротись", що призводить до збільшення кількості незрілих моноцитів, що в свою чергу знижує здатність організму протистояти вірусним інфекціям та посиленням запальних процесів. З іншого боку, це може також ускладнити продукцію лейкоцитів, частково пояснюючи, чому самотні особи мають більші шанси отримати хронічні хвороби.

 

 

 


Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців