ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Стиліст секонд-хенду
За приблизними оцінками, світовий ринок збуту ношеного одягу становить 4 мільярди доларів США. Як засвідчує дослідження...
Портрет професії: тренерка з ефективних комунікацій та конфліктології
Конфліктів з кожним днем стає дедалі більше. Рівень свободи зростає, а люди такі різні -...
Портрет професії. PR-фахівець
Важливим моментом у сьогоденні є комунікація. У бізнес-середовищі нині працює низка фахівців, які її налагоджують...
Портрет професії. Письменниця
Ніжність та біль, розпач та радість, маса контрастних почуттів. Письменники, це люди, які пропускають через...
Портрет професії. Актор театру
Для більшості театр - відрізки приємного відпочинку, а для них - життя. Акторська професія овіяна багатьма...
Портрет професії. Судовий експерт
З голлівудських фільмів ми пам’ятаємо чимало ефектних моментів, де експерти-криміналісти, ледь не на клітинному рівні...
Портрет професії: Майстер з художньої обробки металу
Про свою творчість, виготовлення металевих скульптур нам розповів художник, творець образів у металі Василь Демків...
Портрет професії. Бариста
Для того, щоб випити смачну ароматну каву, необхідні не тільки високоякісні зерна, а й людина...
Портрет професії. В’язальник схемних джгутів
В’язальник схемних джгутів - хто ж він? Обов’язки його роботи можна зрозуміти із самої назви...
Портрет професії. Криптохантер
Зараз тільки лінивий не говорить про новий вид заробітку на криптовалюті. Всі хочуть знати про...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Щомісячна адресна допомога ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг
У рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами...
17.9.2018, 17:54
Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Архетипи долі та героїзованого злочинця в образі Савченко
Феномен Надії Савченко як потенційної терористки чи організатора державного перевороту небезпечний для українського суспільства безвідносно...
19.3.2018, 16:51

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІ


Шануй батька й неньку — буде тобі скрізь гладенько

Блог на БРІЗ


кафедра реклама та PR
Науковий та навчальний блог кафедри реклами та зв'язків з громадськістю Івано-Франківського Університету права ім. Короля Данила Галицького
ДО ПРОБЛЕМ ВИЗНАЧЕННЯ КОНЦЕПТУАЛЬНОЇ ТЕМИ ДЛЯ РЕКЛАМНОЇ КАМПАНІЇ (НА ПРИКЛАДІ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ КЛІНІНГОВОЇ ФІРМИ «КВАМА»)
7.5.2015, 21:44 (ред.)

логотип КВАМАУспішна підготовка фахівців з реклами та зв’язків з громадськістю передбачає оволодіння ними практичними навиками розробки та планування рекламної кампанії. Тому під час вивчення дисципліни «Організація і проведення рекламної кампанії» увагу студентів слід привертати не на теоретичну, а на практичну частину вивчення предмету, де розглядаються процеси рекламної кампанії, як спільні узгоджені дії рекламодавця (як замовника рекламної кампанії), рекламного агентства (як творця, організатора і координатора кампанії) та засобів поширення реклами (як каналу, яке доводить рекламне повідомлення до споживача).

Для досягнення такого розуміння ми ставимо за мету дисципліни сформувати у студентів навики пізнавальної діяльності в проведенні рекламних кампаніях, а серед завдань окреслюємо формування стійкого уявлення  про сутність,цілі і вміст технологій проведення  рекламних кампаній.

Таким чином, під час вивчення дисципліни «організація і проведення рекламних кампаній» залучаються реальні фірми, яким потрібна розробка рекламних кампаній.  

 Для повноцінної побудови стратегії рекламної кампанії необхідно «провести підготовчий етап, який включає в собі визначення її мети, цілей та цільової аудиторії» [2, с. 25] Для цього студент готує технічне завдання (бріф), який надсилається Замовнику для самостійного заповнення. І за даними цього бріфа проводяться дослідження усіх елементів і готується рекламна кампанія.

Розглянемо процес роботи студентів над розробкою рекламної для клінінгової компанії «КВАМА».

На етапі оформлення замовлення на проведення рекламної кампанії студент, який по факту практичного завдання стає в одній особі рекламним агентством,  самостійно формує запитання для бріфа, надсилає його Замовнику і отримує результативні відповіді.

Після проведення укрупненого аналізу товару рекламодавця й рин­ку, його конкурентів і покупців студент приступає до фази прогнозування ефективності рекламної кампанії.

На етапі стратегічного планування студентом було проведено:

- детальне дослідження товару, рекламодавця, споживачів, конкурентів;

- розробку цілей рекламної кампанії;

- визначення асигнувань на проведення рекламної кампанії;

- вибір носіїв (розробка кількох варіантів);

- розробку ескізу, попереднього макета рекламного звернення (краще кілька варіантів);

- проведення попереднього тестування рекламного звернення;

- визначення можливого ефекту рекламного звернення.

З цього процесу були виключені фази розробки ескізу, попереднього тестування та визначення ефекту рекламного месіджа.

Для вивчення конкурентного середовища студент користувався підручними засобами, а саме – аналізом зовнішньої реклами, реклами в друкованій пресі та Інтернет-реклами.

За результатами проведеної роботи студент зробив висновок про цілі рекламної кампанії як такі, що поділяються на економічні, іміджеві та інформаційні: «збільшення обсягів продажу та залучення нових клієнтів, відповідно збільшення прибутку; ТзОВ «КВАМА» повинна підтримувати свій імідж, нагадуючи споживачам про себе; ТзОВ «КВАМА» впроваджує нові послуги, про що необхідно інформувати свого споживача».

Метою проведення рекламної кампанії студент визначив «збільшення впізнаваності серед мешканців Івано-Франківська, подолання стереотипу «клінінг - це дорого», створення іміджу соціально відповідальної компанії».

Та, попри загальне теоретичне розуміння суті підготовки до рекламної кампанії, студентом не було проведено  SWOT-аналізу ситуації, а це призвело до традиційної для багатьох рекламних агентств помилки, коли обмежуються стандартними підходами до створення рекламних повідомлень.

При вивченні дисципліни «Організація і проведення рекламних кампаній» ми неодноразово звертаємо увагу студентів на гасло Д. Огілві: «немає нудних товарів, є нудні рекламісти» [1].

У цьому контексті важливим є те, що на практичному занятті з дисципліни «організація і проведення рекламних кампаній» студент  за участю своїх одногрупників провів мозковий штурм, метою якого було визначити ключові слова, які вдало б асоціювалися з фірмою «КВАМА». В результаті кропіткої проведеної роботи були відокремлені слова:

-      Чистота; спокій; затишок; безтурботність;якість.

 А далі студент знову допускає помилку і йде стандартним шляхом,  наводячи приклади рекламного слогану для «КВАМА», який по суті нічим не відрізняється від слоганів конкурентів:

- З чистотою до Івано-Франківська;

- Все буде чисто;

- Ми – це чистота!

- Наша мета- це чистота!

- Ми працюємо на якість!

- «КВАМА» - запорука чистоти!

Такі слогани є дуже загальними і їхні автори, йдучи шаблонним шляхом, забувають про соціальні чинники реклами, для якої важливим є поняття «образу Я». На початку XX ст. соціолог Ч. Х. Кулі сформулював теорію «дзеркального Я». Відповідно до цієї теорії, уявлення людини про себе («образ Я») формується під впливом думок оточення і включає три компоненти: 1) уявлення про те, якою людина здається іншій людині; 2) уявлення про те, як цей інший оцінює людину; 3) самооцінка, почуття гордості чи приниження, пов’язані з оцінками інших людей [3, стор. 117]. Тому важливо є при розробці рекламного звернення наближуватися до кожного конкретного індивіда своєї цільової групи.

Ми запропонували інший варіант, який відходить від стереотипних рекламних повідомлень. Основним лейтмотивом кампанії обрали лозунг: «Прибирання – це не тільки чистота, це економія часу для сім’ї». Об’єднавши ключові слова з таким лозунгом, ми можемо будувати рекламне звернення до цільової аудиторії з візуалізацією щасливої сім’ї, яка відпочиває на природі (наприклад, зараз модно кататись на велосипедах – такий мейнстрім для рекламної кампанії фірми буде вдалим). Інший варіант – бабуся чи дідусь займається з онуками (читає їм книжку, грається у конструктор тощо). В такій візуалізації необхідно зробити акцент на те, як було складно (батьки не мають часу на дітей, бо потрібно прибирати, бабуся чекає на приїзд онуків – відмиває весь будинок, а коли вони приїжджають, то вона втомлена від роботи) ДО і як ПІСЛЯ виклику прибиральників стало ЗАТИШНО та БЕЗТУРБОТНО.

Слоган рекламної кампанії може так і звучати:

«Затишок від КВАМИ»

КВАМА. Ми економимо час

КВАМА. Щоб Ви були щасливі

КВАМА. Щоб ви були разом

Після тривалої (не менше трьох місяців) такої реклами слоган можна буде замінити на такий, що нестиме основну думку про чистоту. При чому, обираючи слоган на початок кампанії, варто відразу передбачити його майбутню трасформацію. Як приклади:

«Затишок від КВАМИ»                             «Чистота від КВАМИ»

КВАМА. Ми економимо час                     КВАМА. Це ми прибираємо     

КВАМА. Щоб Ви були щасливі                КВАМА. Щоб у вас було чисто  

КВАМА. Щоб ви були разом                      КВАМА. Чистота поруч.

 Через особливості підготовки цієї рекламної кампанії розроблявся тільки Проект, без його втілення у життя, тож оперативна робота обмежилась виключно прогнозуванням медіа-плану.

 Студент взяв до уваги рекомендації теоретиків реклами, що «значна частина цільової аудиторії взагалі не помітить звернення. Тому рекламодавець не повинен обмежуватися одним показом. Необхідно також брати до уваги фактор забування. Тому зарубіжні спеціалісти з рекламного бізнесу рекомендують рекламодавцям робити кілька експозицій (показів) у кількох засобах масової інформації» [2, с. 35]. Щоб обрати ефективний засіб масової комунікації студент вивчив кожен з видів ЗМІ, його цільову аудиторію, характеристики ЗМІ (тираж, кількість слухачів, кількість переглядів на добу інтернет- сторінки тощо). Як наслідок, було запропоновано достатньо грамотний медіа-план, який відповідає вимогам рекламного звернення, розробленого цим Проектом, та відносно невеликим бюджетом Замовника, вказаного в бріфі.

Результатом проведеної роботи стало цілковите прийняття директором клінінгової фірми «КВАМА»  розробленого проекту рекламної кампанії.

Отже, при розробці рекламної кампанії потрібно вміти виходити за стандартні рамки і долати стереотипи.

Список використаних джерел:

1. Огилви Д.  Тайны рекламного двора: советы старого рекламиста/ Д. Огилви.- М.: Ассоциация  работниковрекламы.

2.Лук’янець Т. І. Рекламний менеджмент: Навч.-метод. посібник для самост.вивч. дисц./ Т. І. Лук’янець.— К.: КНЕУ, 2002. — 200 с.

3. Бутенко Н. Ю. Соціальна психологія в рекламі: Навч. посіб. / Н. Ю. Бутенко. — К. : КНЕУ, 2006. — 384 с.

4. Примак Т. О. Рекламний креатив: Навч.-метод. посіб. для самост. вивч.
дисц./ Т. О. Примак.— К.: КНЕУ, 2005. — 168 с.

5. Владимирська А., Владимирський П. Реклама: Навчальний посібник. / А. Владимирська, П. Владимирський—К.: Кондор,2009. – 334 с.

Говера Оксана Іванівна,  Викладач кафедри реклами і

                                                                                   зв’язків з громадськістю


Гість 23:56, 9.5.2015

Богородчанській авто дор розкраюають

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Жовтень
2018
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

РЕКЛАМА
Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


День професій 2018 в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


Фільм "Король Данило"
<p>
	<span style="color: rgb(17, 17, 17); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap;">22 листопада всеукраїнська прем'єра фільму Тараса Химича "КОРОЛЬ ДАНИЛО".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН