Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...
Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...
Портрет професії. Провізор
Зазвичай хворих лікують лікарі. Але нерідко наше здоров'я залежить від аптекарів. До них хворі в...
Портрет професії. Гуморист
Хтось скаже, що гуморист - це не професія... це не серйозно і заробити цим на...
Портрет професії. Дієтолог
Кажуть, що їжа - найкращі ліки. Ми б погодились з цією думкою, якби не статистика...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Відшкодування шкоди завданої унаслідок стихійного лиха
Повінь 2020 року завдала масштабних руйнувань колосальних збитків мешканцям Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської, Тернопільської та Львівської...
3.7.2020, 09:56
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Пушик зареєструвався у кандидати до Верховної Ради України
11.ІХ.1989 Сьогодні між 8-ою і 9-ою годиною по першій програмі радіо прозвучав наш радіопереклик Харків –...
12.6.2020, 14:24

ОПИТУВАННЯ


Чи подобається вам кліп BIG LAZER - Качечки (Official Video)
Так
Ні
Дуже

НАШІ ДРУЗІ


Любиш солодке — терпи гірке

Блог на БРІЗ


Говера Оксана
головний редактор БРІЗ
Вивчення Копірайтингу як професійної дисципліни студентами напряму підготовки «реклама та зв’язки з громадськістю»
1.4.2014, 12:30 (ред.)

Термін «Копірайтинг», англійською copywriting, походить від сполучення двох слів: «copy» - рукопис, текстовий матеріал, та «writing» - написання. Сам термін є неологізмом, тому в українських тлумацьких словниках його ще нема. Проте зустрічається в «Словнику іншомовних слів» [1], в «УСЕ. Універсальному словнику-енциклопедії» [2] та в  «Тлумачному словнику чужомовних слів в українській мові» [3].

За поданим у цих словниках визначенням, КОПІРАЙТИНГ – це професійна діяльність, написання рекламних і презентаційних текстів. Відповідно, фахівець з копірайтингу називається КОПІРАЙТЕР - спеціаліст, який пише рекламні та іміджеві матеріали, у тому числі слогани та назви торгових марок.

Копірайтинг має і інше, вужче, значення. В Інтернеті так називають процес створення унікальних статей з метою просування сайтів. Для уникнення плутанини в термінології інтернет-копірайтинг отримав визначення СЕО-копірайтинг, а фахівці, які пишуть статті для просування сайтів називають, відповідно, сео-копірайтерами.

Незважаючи на молодий вік терміну, копірайтинг як творчий процес має дуже древні коріння. Можна сміливо стверджувати, що копірайтинг виник разом з виникненням письмового мовлення. Попри це копірайтинг не відокремлювався в окрему дисципліну, а отже він не досліджувався як частина наукових знань. В Україні термін «копірайтинг» з’явився відносно недавно і прийшов у нашу мову з англійської. Водночас увесь процес становлення копірайтингу як професії відбувався як запозичений із російської вищої школи.

Вважається, що саме слово «копірайтинг» з’явилося в Америці наприкінці вісімдесятих років минулого століття. Тоді в одному з рекламних агентств вперше було введено посаду копірайтера, фахівця зі створення слоганів[4].

Ще донедавна в українській вищій школі «роботі з текстами» присвячували себе філологи, журналісти, фахівці видавничої справи та редагування.

Потреба вивчення копірайтингу як окремої спеціальності рекламної та піар-діяльності виникла саме з розвитком реклами. Інноваційні підходи до методів та інструментів просування товарів чи послуг потребували якісно нового підходу до написання текстів. Відповідно, одних знань та умінь філологів і журналістів виявилось мало, оскільки рекламні, іміджеві і пропагандистські тексти вимагають ширших навиків, аніж тільки мовна грамотність. Для підготовки ефективного тексту, перед яким стоїть зверх-задача «продати», на перший план виступили знання психології. Адже для копірайтера є дуже важливим розуміння  процесу сприйняття людиною друкованого тексту.

Дослідники теми емерджментності стверджують, що читаючи друкований текст, людина засвоює до ста біт інформації за секунду, коли ж вона, наприклад, переглядає відео зображення, то кількість інформації надзвичайно зростає [5].

Дослідники культурології наводять приклад про Міко [6]: одна людина протягом однієї-двох секунд читає текст, а інша протягом того ж часу дивиться відеозображення (наприклад, перші кадри художнього фільму). Припустімо, читач встиг прочитати фразу: " Постійно озираючись і розглядаючи все навкруги, Міко повільно йшов вулицею..." Глядач ж саме це (як Міко йде вулицею) встиг побачити на екрані. Тепер, щоб з'ясувати відповідну кількість отриманої читачем і глядачем інформації, поставимо їм хоча б кілька запитань:

o Хто такий Міко?

o Як виглядає вулиця, якою він іде (міська або сільська; сучасна, середньовічна, фантастична; широка або вузька (і наскільки саме) і т.п. можливі варіанти вулиці)?

o Як виглядають будинки на цій вулиці?

o Події відбуваються взимку чи влітку?

o Події відбуваються Вдень чи вночі?

o Світить сонце чи хмарно? Може, йде дощ або снів.

o У що одягнений Міко?

o Яка у нього зачіска і т.д.?

o Чи є на вулиці ліхтарі? А перехожі (дерева, транспортні засоби, рекламні щити...)?

o Навкруги тиша чи гомін? Чи співають, пташки (і які саме)?

Зрештою, запитання можна продовжувати, але їх уже, здається, було досить, щоб переконатися, що відповісти на них може тільки глядач. Бо глядач за однаковий час отримує незрівнянно більше інформації, ніж читач [6].

Отже робота копірайтера полягає в тому, щоб пам’ятаючи усі нюанси сприйняття людиною інформації, підготувати такий текст, який зможе дати максимальний ефект, адже реклама – це соціально-психологічне явище. На всіх етапах створення реклами ми повинні пам’ятати, що кожне наше слово, кожний штрих, кожен відтінок кольору підбирається з врахуванням потреб цільової аудиторії. Це зовсім не означає, що кожен копірайтер повинен бути психолог, але він повинен розумітися на основних моментах впливу слова, шрифту, кольору на людину.

Копірайтер своїм текстом має спонукати до дії: реципієнт, читаючи ваш текст, повинен захотіти: «Ага, це я маю зробити, щоб отримати те, що я хочу».

Копірайтинг – це творчість. В оволодінні цього фаху важливі не стільки теоретичні знання (хоча, як було зазначено вище, автор рекламних текстів повинен бути і філологом, і психологом), скільки практичні. Адже як і в будь-якому іншому виді творчості, мистецтво написання текстів – це лиш 10% таланту, а 90% - кропіткої праці.

Як висновок, варто зазначити, саме на особливість діяльності копірайтерів повинні звертати увагу викладачі цієї дисципліни, розробляючи навчально-методичні програми. Російський теоретик, викладач копірайтингу Кіра Іванова у своїх підручниках підкреслює, що «ніякий підручник не зможе навчити писати гарний рекламний текст, уміння приходить в результаті важкої праці і великих роздумів» [7,103]. Тому лекційна частина навчально-методичної програми з «Копірайтингу» повинна містити ту теоретичну базу, яка слугуватиме орієнтиром для майбутніх копірайтерів. У той ж час практичні заняття варто наповнювати завданнями і задачами з написання рекламних текстів. І якщо з теоретичною частиною все відносно просто: є терміни, які студенти повинні засвоїти, то з точки зору практичного курсу в українській науці недостатньо є матеріалу: переважно це несистематизовані випадкові статті в Інтернеті або в спеціалізованих журналах. На відміну від російської вищої школи, практичні посібники з курсу копірайтингу якої легко і придбати, і прочитати у всесвітній мережі [8, 6].

Список використаних джерел:

1. Словник іншомовних слів, за редакцією члена-кореспондента АН УРСР О. С. Мельничука - 1-е видання, Київ: Головна редакція «Українська радянська енциклопедія» (УРЕ), 1974 - 776 с.

2. УСЕ, Універсальний словник-енциклопедія - 2-е видання, доповнене, Київ: "Всеувито", Львів: "Атлас", 2001 - 1575 с.

3. Сліпушко О.М., Тлумачний словник чужомовних слів в українській мові. Правопис. Граматика. Київ: "Криниця", 1999 - 511 с.

4.Вікіпедія [електронний ресурс]. – режим доступу: Вікіпедія

5. Графічний та аудіовізуальний способи передачі інформації [електронний ресурс]. – режим доступу: readbookz

6. Морально-правова культура мораль І право як механізми регуляції культурної життєдіяльності людини [електронний ресурс]. – режим доступу: Культура

7. Иванова К. «Копирайтинг: секреты составления рекламных и PR-текстов. 3-е изд., обновленное и дополненное.»/Иванова К. - СПб.: Питер, 2011. – 121 с.

8. Брукс П. Копирайтинг: как написать рекламу, которая будет продавать / П. Брукс. – М. : Бератор Паблишинг, 2005. – 128с.

9. Що таке інтернет-реклама [електронний ресурс]. - режим доступу: http://briz.if.ua/blogs/112.htm


Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Липень
2020
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА
Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Як у Франківську діти вчились робити натуральний крем

ВІДЕОНОВИНИ


Головний торговий центр Пасічної запрошує дітей на "River Fest"
<p>
	14-15 грудня головний торговий центр Пасічної ТЦ River Park запрошує на новорічно-різдвяний ярмарок.</p>
<p>
	Адреса: Галицька 139А.</p>
<p>
	ВХІД БЕЗКОШТОВНИЙ.</p>

РОЗСИЛКА НОВИНвсе для підприємців, роботодавців та орендарців