Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...
Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...
Портрет професії. Провізор
Зазвичай хворих лікують лікарі. Але нерідко наше здоров'я залежить від аптекарів. До них хворі в...
Портрет професії. Гуморист
Хтось скаже, що гуморист - це не професія... це не серйозно і заробити цим на...
Портрет професії. Дієтолог
Кажуть, що їжа - найкращі ліки. Ми б погодились з цією думкою, якби не статистика...
Портрет професії. Стиліст секонд-хенду
За приблизними оцінками, світовий ринок збуту ношеного одягу становить 4 мільярди доларів США. Як засвідчує дослідження...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Відшкодування шкоди завданої унаслідок стихійного лиха
Повінь 2020 року завдала масштабних руйнувань колосальних збитків мешканцям Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської, Тернопільської та Львівської...
3.7.2020, 09:56
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Пушик зареєструвався у кандидати до Верховної Ради України
11.ІХ.1989 Сьогодні між 8-ою і 9-ою годиною по першій програмі радіо прозвучав наш радіопереклик Харків –...
12.6.2020, 14:24

ОПИТУВАННЯ


Чи подобається вам кліп BIG LAZER - Качечки (Official Video)
Так
Ні
Дуже

НАШІ ДРУЗІ


Скрипуче дерево два віки стоїть

Блог на БРІЗ


Володимир Гарматюк
Журналіст
Пріідітє ко мнѢ всі...
17.7.2013, 13:41
Спросіл я послушніка в Лавре Почаєвской, отчєво, говорю, дєнюжку на храм бєрьотє, жертву-то, от греко-католіка, а молітовку за упокой усопшей бабушкі-католічкі - нєт? Она ж раскольніца, говоріт мнє послушнік. Какая ж раскольніца, моя бабушка, спрашуваю. Да і потом - дєнюжку от раскольніка ви же взялі. А он мнє - а развє д ви говорілі, што ви католік. А потом он бистрєнько так опєшил і говоріт, спєшу я, обратітєсь к батюшкє. А сам мєлєнько так ножкамі-то засємєніл. Стал я батюшку іскаті. Гляжу влєво, вправо созєрцаю, глядь, на стєнє храма отєц наш главний-то нарісован. Господь-Бог, значіцца. Рукі-то роспростьор в об'ятіях. І надпісь над нім "пріідітє ко мнє всє...." 
 

Гість 16:14, 17.7.2013

гарматюк - провокатор.

Микола 17:44, 17.7.2013

Ніякий він не провокатор. Там дійсно тебе мають за найтяжчого ворога, якщо ти не православний. А як вони (оті з Лаври) молилися, щоб розбився літак, коли до Києва летів Іван Павло Другий. Це по-християнськи? А що той Христос, що закликає прийти до Нього не такий самий наш, як і їхній? Це просто політика. У них мета одна - орусачити, одурачити всіх і затягти в свій рускій мір. А дулі вам!!!!

Гарматюк 20:27, 17.7.2013

Гість, пакажи лічіка. Хоч би підписався, бо правакатари якраз ховаються.

Гарматюк 21:07, 17.7.2013

Провокатор - від латинського provocator «той, хто кидає виклик». Нічого поганого в тому не бачу. Нам вони щодня виклики кидають. То храм в пам'ять про царевича Альошу в Донецьку зводять, то десятинну захоплюють, то міст через протоку, то союзом митним задовбують. Тільки в них це не провокаціями вважається. В них це восстановлєніє істарічєскай справєдлівасті. Якщо в Почаївській Лаврі чітко чорним по білому написано, що молитися вони можуть тільки за вірних московської патріархії, то чому інших піскають до лаври? Зразу на вході й перевіряли б. Обрізаних і уніатів. Чи це в надії на навернення запускають всіх? І першим кроком до навернення мало б стати жертвування бабла на лавру? Чому ж справедливо не написати біля урни для пожертв: "приймаємо тільки від православних московського патріархату. від раскольніків, як то УПЦКП, УГКЦ, буддистів і теде - не приймаємо. Бо гроші ваші нечисті і не благословенні"? Але з цим все ок. А якби я не сказав, що іншої конфесії? Збрехав би? Гріх? Чи то сі приймає? Крім того, Почаївська Лавра на УКРАЇНСЬКІЙ землі стоїть. Крім того, заснували Монастир, тобто Почаївську лавру ченці Києво-Печерського монастиря, які втекли від нападу татарів 1240 року. Гістям варто зазирнути до історії. Москва вперше згадується лише 1147 року як містечко під назвою Москов. Московського патріархату на той час НЕ ІСНУЄ!!! Московська імперія під тиском отримує митрополію від Константинополя, ослабленого війною з турками лише !!! 1589 року. Тай то, як завжди, нахрапом: "
Правитель держави Борис Годунов запропонував Константинопольському Патріархові Ієремії ІІ (Траносу) переїхати з захопленого турками Константинополя до Московії. Патріарх приїхав для переговорів, але на місці виявилося, що Годунов хоче залишити у престольному місті — Москві — власного митрополита, а Патріарху пропонує надати резиденцію у «древній столиці» — Володимирі-на-Клязьмі. Коли Ієремія на це не погодився, то Годунов почав вимагати від нього надання не канонічному Московському митрополиту титулу Патріарха. Цікаво, що ієрархи Московської Митрополії навіть не спілкували у вирішенні цих питань. Зрештою, під тиском мирської влади та обставин (після піврічного утримання у Москві в неволі у 1588 році), Патріарх Ієремія погодився на умови Бориса Годунова". Згодом, так само нахабно Москва захоплює Київський церковний престол. Приєднання православної Київської митрополії Константинопольського патріархату до Московського патріархату відбулося 1686 року, коли Вселенський патріарх Діонісій IV та Священний Синод Константинопольської Церкви, під тиском складних історичних обставин, видали суперечливий томос про передачу Київської митрополії в канонічну юрисдикцію Московського патріархату. Пізніше - 1924 року - цей томос було скасовано Патріархом Григорієм VII, коли він видав томос про визнання Польської православної церкви, в якому зазначив:
«Перше відділення від Нашого Престолу Київської Митрополії та Православних Митрополій Литви та Польщи, залежних від неї, а також приєднання їх до Святої Московської Церкви відбулось не по предписаним канонічним правилам, також не було дотримано все те, що було встановлено відносно повної церковної автономії Київського Митрополита, котрий носив титул Екзарха Вселенського Престолу».

До речі, в історії лаври був греко-католицький період. 1713 р. монастир став греко-католицьким, Чину Святого Василія Великого. І був таким до 1832 року. До речі, тоді був найбільше розбудований, зокрема, головний храм Лаври — Святоуспенський. І лише !!! з 1996 року Лавра є ставропігіальним монастирем Української православної церкви (Московського патріархату). Тож читайте історію перш, ніж називати когось провокатором. Все це політика і експансія. Жодної релігії і духовності.

Леся 21:17, 17.7.2013

Велику і тяжку тему зачепив Володимир! До речі, питала я у православних чого вони так "не гарно" ставляться до греко-католиків - толком не відповіли.... обгрунтовують все на визнаній православній релігії, мовляв, а греко-католики Папою (світом) не визнані...

Олег 21:58, 17.7.2013

до Лесі: хто Вам сказав (чи тим московітам), що Папа не визнає УГКЦ? Це дурниці. На відміну від УПЦ КП, українські греко-католики якраз і підпорядковуються Папі Римському. Читайте інформацію: "За словами науковця, для того, щоб об'єднатися з Українською Православною Церквою чи Київського, чи Московського Патріархатів, УГКЦ слід відійти від Риму." http://www.religion.in.ua/news/vazhlivo/20936-v-upc-kp-gotovi-obyednatisya-z-ugkc-yakshho-ti-zrechutsya-rimu-i-viznayut-kiyivskogo-patriarxa.html

Ігор КоломИйський 00:52, 18.7.2013

Як на мене, то будь-яке обмеження і недопущення зі сторони менеджерів від бога, то є чисто людська ницість і показ того, що духовного в них тільки від пана гороха. А грошові побори, які практикують священослужителі різних віросповідань - нічого спільного з духовним життям не мають.

Говера Оксана 08:06, 18.7.2013

До "Ігор КоломИйський": йдеться про глибші речі.
"православні московити" не визнають навіть хрещення в церквах інших конфесій. З цього приводу пару місяців (здається, у березні ц.р. чи то пак, Б.р.) навіть скандал у пресі був: УПЦ КП запитала в УГКЦ, чи визнають греко-католицькі священники хрещення "київських православних" і УГКЦ відповіла ствердно, що, мовляв, хрещення - це визнання Бога, а шлях до цього визнання у кожної людини свій, а отже не суттєво, в якій Церкві хрещена людина, ходити вона може і в УГКЦ. Після такої публічної заяви голова УПЦ МП з обуренням заявив, що, ось, мовляв, як ж Ви укгц-істи так можете? УПЦ КП ж розкольники (це до теми, яку вище зачепили: запам'ятайте, московити НЕ всіх вважають розкольниками.), а ви, угкц-істи визнаєте їхнє хрещення, то, мабуть, на вас якесь затемнення найшло. І в цій ж неточній цитаті є відповідь на те, чи УГКЦ підпорядковується Папі Римському: "Це ж наступним вашим кроком може стати зречення Папи Римського". Так що, "Ігор КоломИйський", йдеться не про грошові побори, а про політику релігій.

Говера Оксана 08:21, 18.7.2013

Ось повні цитати із ЗМІ: "Глава Української православної церкви Московського патріархату митрополит Володимир (Сабодан) під час архієрейського собору Російської православної церкви (РПЦ) в Москві розкритикував Українську греко-католицьку церкву (УГКЦ) за визнання таїнства хрещення, яке здійснюється у храмах Української православної церкви Київського патріархату.". http://www.rbc.ua/ukr/top/show/upts-mp-obvinila-grekokatolikov-v-priznanii-tainstva-kreshcheniya-04022013112500.
В тексті:
1. "Як відомо, в УПЦ МП не визнають обрядів, що проводяться в УПЦ КП, вважаючи цю церкву розкольницькою."
2. "Таким чином, УГКЦ стала єдиною конфесією, що надала фактичну підтримку українським розкольникам і порушила принципи, вироблені в ході православно-католицького і міжхристиянського діалогу. В рамках цього діалогу сторони зобов'язуються не вступати в офіційні контакти із церковними групами, що не мають канонічного визнання", - йшлося в доповіді митрополита Володимира.
3.

Віра Бабчук 18:23, 20.7.2013

Дякую. Тема ця дуже актуальна уже багато років. Там відносяться до греко-католиків і римо-католиків, як до нечисті! Не сповідають, не причащають і не дозволяють давати записки на молитву за здоров"я. Відчуваєш себе там якось не по Божому ...болить душа від цього і серце. Коли я привіталася "Слава Ісусу Христу" в одній із кімнат д були монахи, то вони, як завмерли в одній позі і ніхто із них ( а їх було там більше 10 монахів) не відповіли на привітання моє. Після довгого мовчання і стану "завмирання " все ж один прийшов до тями і запитав мене: "Ви з Західної України?"..Так дивно було це чути ...Дивні там речі творяться і зовсім не по законам Божим і законам тої ж церкви, яка має договір співпраці з цими церквами про уділення Святих Таїн всім потребуючим особам не залежно від віри.

Дякую Володимир за цю тему.

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Липень
2020
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

РЕКЛАМА
Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Як у Франківську діти вчились робити натуральний крем

ВІДЕОНОВИНИ


Головний торговий центр Пасічної запрошує дітей на "River Fest"
<p>
	14-15 грудня головний торговий центр Пасічної ТЦ River Park запрошує на новорічно-різдвяний ярмарок.</p>
<p>
	Адреса: Галицька 139А.</p>
<p>
	ВХІД БЕЗКОШТОВНИЙ.</p>

РОЗСИЛКА НОВИНвсе для підприємців, роботодавців та орендарців