Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Поки людина не здається, вона сильніша від своєї долі

Кожен третій «афганець» в Україні – липовий - Радіо Свобода


15 Лютого 2013 p.

 

Розібратися із фальшивими «афганцями» і збільшити фінансування на потреби справжніх. Цього вимагатимуть у день 24-ї річниці виведення радянських військ із Афганістану українці, які брали участь у цій війні. Торік в Україні видали понад вісім тисяч посвідчень учасника бойових дій. Цим у державі займається 7 відомств, констатують у Спілці ветеранів Афганістану. Відтак більшість із тих, хто за останні кілька років отримали посвідчення, ніколи зброї в руках не тримали. Але вони користуються тими ж правами і пільгами, що й «афганці», - говорить Радіо Свобода.
 
«Ми зраджене покоління. Зраджене і СРСР, і нашою рідною державою», – кажуть про себе воїни, які брали участь у бойових діях в Афганістані, здійснюваних радянською армією з 1979 по 1989 рік. На сьогодні в Україні є близько 260 тисяч ветеранів-«афганців».
 
Киянин Віталій Осадчий два роки служив у Баграмському розвідувальному батальйоні. Сьогодні цей «афганець», нагороджений двома медалями за відвагу, лікар за фахом, розповідає, що зареєстрований у будинку для безпритульних громадян, бо не зміг отримати пільги чи допомогу для оплати орендованого житла.

«Я прожив там 8 років, і мене з ганьбою викинули на вулицю, і я змушений був переселитися до мого товариша в дачний будиночок. Я зрозумів, що таке держава та її соціальні гарантії, коли після 24-ох років після виведення з Афганістану, вона мені не те, що надати житло, як учаснику бойових дій, мене просто викинули на вулицю і за 24 роки не поставили навіть на квартирний облік, не те, щоб забезпечити житлом», – розповідає «афганець».
 
Ветерани-інтернаціоналісти воюють з державою не за пільги – Червонописький
 
Ветерани воюють з державою не за пільги. Пільги були у компартійних чиновників, каже голова української Спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький, а у «ветеранів-афганців»  це відшкодування збитків, яких вони зазнали під час бойових дій. У державі, яка не воює, інваліди плодяться як в інкубаторі, скаржиться він і додає: за підрахунками спілки чверть, а в деяких районах навіть третина учасників бойових дії – липові.

«Знайшли міну в якомусь там районі, не буду казати, в якому. Воєнкомат пише наказ про розмінування. Приїхали хлопці, поставили пляшку воєнкому. Після розмінування підірвали цю гранату і всім виписали посвідчення учасника бойових дій. Сьогодні в тому ж Севастополі 7,5 тисяч учасників бойових дій – моряків, які взагалі в армії не служили. А це мільйони і мільйони народних грошей, які йдуть зовсім не туди, куди треба. А корумповані чиновники виписують собі посвідчення і на державу плювати», – обурюється Червонописький.
 
Є солідні люди з посвідченнями – Сіроштан
 
Державна служба з питань інвалідів та ветеранів не володіє інформацією про кожного пільговика. Зрештою, каже заступник голови служби Володимир Сіроштан, справді існує багато заможних людей, що користуються пільгами і дуже багато соціально незахищених, які про деякі пільги навіть не здогадуються. Навести лад у цьому напрямку, каже він, – це перспектива найближчого року для Міністерства соціальної політики. Головне, щоб грошей з бюджету вистачило.
 
«Наповнення основного ветеранського закону (Меморандум «Про взаємодію і співпрацю з Кабінетом Міністрів України та Українською Спілкою ветеранів Афганістану» – ред.) десь приблизно 40-42%. Звідси і танцюємо з усіма нашими проблемами. Ми тільки в минулому році вручили ключі від 193 квартир, в основному, інвалідам-афганцям. Але це вже зрушення, це вже перемога. На нинішній рік у бюджеті значно більша цифра в мільйонах на вирішення цієї проблеми. Команда Королевської активно включилась у підготовку плану дій до 2013 року», – запевняє Сіроштан.
 
Можна з кожним провести співбесіду – Червонописький
 
Посвідчення учасника бойових дій сьогодні видають Міноборони, СБУ, МЧС, МВС, служба спецзв’язку і захисту інформації, прикордонники і Податкова, перераховує Сергій Червонописький і пропонує створення одного-єдиного відомства як альтернативу для зменшення кількості власників липових посвідчень.

«Сидить державний чиновник, сидить громадський діяч і в очі дивляться людині. На район в середньому в Україні від 100 до 250 учасників бойових дій інтернаціоналістів. Максимум 300. Можливо з кожним провести співбесіду і дуже чітко визначитись», – пропонує він.
 
У Спілці ветеранів Афганістану наголошують: протягом  останніх трьох років кількість учасників бойових дій, а це 260 тисяч, тримається на одному і тому ж рівні. При тому, що справжніх «афганців» стає все менше.

Джерело: Радіо Свобода


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 891
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців