Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Нема кращого друга, як вірна супруга

Чи може Україна виграти газову війну з Росією в суді? - Радіо Свобода


30 Січня 2013 p.

 

Україна виконала всі зобов’язання перед російським «Газпромом» і наразі юристи вивчають вимоги російського газового монополіста щодо виплати «Нафтогазом України» штрафу за недобір російського природного газу в розмірі 7 мільярдів доларів. Про це в середу на засіданні уряду повідомив мiнiстр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький. Експерти по різному оцінюють перспективи судового розгляду, якщо конфлікт дійде до Стокгольмського арбітражу, - говорить Радіо Свобода.

Згідно з чинним контрактом від 19 січня 2009 року, у 2012 році «Нафтогаз України» повинен був купити 52 мільярди кубометрів російського газу. Мінімальні зобов’язання (так званий take-or-pay) лише для «Нафтогазу» складають 33 мільярди кубометрів газу, а купив він 25 мільярдів (разом «Нафтогаз України» і компанія Ostchem Дмитра Фірташа купили 33 мільярди), підрахували експерти. Відтак 27 січня цього року «Нафтогаз України» за недобір газу отримав від російського «Газпрому» рахунок на 7 мільярдів доларів.
 
«Виставлений рахунок – за той об’єм, який Україна взагалі не брала, тому я вбачаю, із юридичної точки зору, Україна виконала всі свої зобов’язання. Тобто Україна сплачувала за поставлений газ і в повному обсязі і в нас ніяких питань не було. Щодо рахунку, то юристи це вивчають, i ми дамо належну юридичну вiдповiдь. Я впевнений у тому, що ми знайдемо взаєморозуміння з нашими російськими партнерами», – заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький.
 
Водночас, зазначив міністр, наразі жодних проблем із поставками газу в Україну немає.
 
«Санкції неможливі»
 
А тим часом Україна може не платити 7 мільярдів російському «Газпрому» і має досить великі шанси довести свою правоту в суді, вважає експерт з енергетичних питань Володимир Саприкін.
 
«Під час підписання Харківських угод, нагадаю, було підписано доповнення до контракту постачання російського газу. Один з пунктів передбачав скасування усіх санкцій як на «Газпром», якщо він не допоставить газ, так і на Україну, якщо вона не буде повністю відбирати газ. Отже, на сьогодні можна стверджувати, що санкції неможливі. Україна просто може не платити», – каже Володимир Саприкін.
 
Фірташ не радить Україні судитися з Росією
 
Якщо «Газпром» спробує довести протилежне в Стокгольмському арбітражі, то Україна має подати зустрічний позов, додає експерт і каже, що в України шансів виграти більше. Тим більше, що минулого року «Газпром» програв позов проти чеського філіалу компанії «РВЕТрансгаз» з такого ж питання (take-or-pay чи то бери або плати), тоді «Газпром» вимагав 500 мільйонів доларів.
 
Але український бізнесмен і один з головних гравців на газовому ринкуДмитро Фірташ раніше радив Україні не подавати позов проти Росії. За його словами, з тим, що Україна підписала, їй виграти в Стокгольмі неможливо.
 
Вступити в Митний союз і не треба платити?
 
Ні Україна, ні Росія ніколи стовідсотково не виконували своїх газових зобов’язань, зауважує у коментарі Радіо Свобода президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
 
«Наприклад, «Газпром» підписав обов’язкову цифру транзиту 110 мільярдів кубічних, а прокачали в попередньому році 84 мільярдів. Є інші питання, наприклад, в контракті прописано приблизно так, що в разі разючих змін на ринку газу, сторони сядуть для того, щоб відкоригувати ті ціни, які визначаються за діючою формулою. Ми знаємо, що Росія відмовлялася сідати за стіл переговорів з цього приводу», – зазначає Олександр Тодійчук.
 
Він також звертає увагу на заяву лідера російської ЛДПР Володимира Жириновського цього тижня у Києві: вступайте в Митний союз і не треба платити.
 
Попри поширену думку, мiнiстр енергетики та вугiльної промисловостi України Едуард Ставицький заявив у середу, що виставлений Росією семимільярдний рахунок не пов’язаний із фактом підписання Україною договору з міжнародною компанією Shell щодо видобутку сланцевого газу. Але водночас міністр додав, що енергетичне майбутнє України – за нетрадиційним газом. І вже в найближчі 5 роківспівпраця з Shellможе дозволити Україні повністю забезпечувати себе газом, стверджує урядовець.
 
Експерти погоджуються, що угода з Shell – це крок до енергетичної незалежності України, але є ще відкрите питання, скільки коштуватиме сланцевий газ. Нині за російський газ Україна сплачує приблизно 430 доларів за тисячу кубометрів.

Джерело: Радіо Свобода


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 730
Рекомендовані статті

Гість 09:07, 31.1.2013

Ну якщо так як у Івано-Франківську розбазарюють газ...Наприклад коло котельні по вул Довга 68 A / Карпатська, 6 /Українська 8 ЦІЛОДОБОВО працює КОГЕНЕРАЦІЙНА установка, яка СПАЛЮЄ щогодини по 110 кубіл ДОРОГО РОСІЙСЬКОГО ГАЗУ для ВИРОБЛЕННЯ ЕЛЕКТРЕНЕРГІЇ. Це ДИВЕРСІЯ проти народу України. Електроенергію спокійно можна виробляти з вугілля (якого в Україні до схочу), на звичайних електростанціях, або на атомних, ну хоча б на гідро, але НЕ З ДОРОЖЕЗНОГО ГАЗУ за $516 !!! За цю диверсію відповідають "губернатор" Івано-Франківської області М. Вишиванюк, його заступник Р. Гусак, в.о. директора Івано-Франківськтепрокомуненерго Р. Гайда, голова правління ПАТ « Івано-Франківськгаз» І. Прокопів, міский Голова В. Анушкевичус, який до того ще хоче розкрутити фінськіх енергетиків з компанії NEFCO / НЕФКО на мільйон євро гранту.

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців