Сексолог — це фахівець, який проводить консультації з питань сексуального здоров'я та стосунків пари. Сфера його знань охоплює кілька галузей медицини: психологію, гінекологію, ендокринологію, урологію. Якщо у пари або одного з партнерів виникають питання щодо сексуального здоров'я, важливо правильно вибрати фахівця для отримання консультації. Наприклад, консультація уролога в Мед-Атлант завжди доступна для пацієнтів зі скаргами на фізичний дискомфорт в органах сечостатевої системи; що ж до консультації сексолога, її більш спрямовано на вирішення труднощів у сексуальних стосунках пари.
4 життєві етапи, протягом яких рекомендується звернутися до сексолога
За життя людини фахівці виокремлюють кілька етапів, що можуть супроводжуватися труднощами у стосунках із партнером.
Планування вагітності. Приватний медичний центр в Івано-Франківську «Мед-Атлант», де працює кваліфікований сексолог, приймає молодих батьків, націлених на збереження фізично й ментально близьких стосунків. Спеціаліст допоможе визначити, чи є в когось із партнерів психологічні проблеми, що ведуть до безпліддя. Часто саме правильна робота сексолога дає змогу парі самостійно зачати дитину, не звертаючись до процедури ЕКЗ.
Вагітність. У період очікування дитини пара може отримати рекомендацію від лікаря-гінеколога не підтримувати статеву активність. Але у цьому випадку важливо не втратити сексуальний інтерес один до одного. Тож клініка «Мед-Атлант» пропонує пройти консультацію сексолога, аби визначити, як зберегти близькі стосунки чоловіка та жінки, оптимізувавши сексуальне життя.
Перші півроку після пологів. Після народження дитини пара входить у роль відповідальних батьків і для деяких сексуальні стосунки відходять на другий план. На цьому етапі часто саме жінки звертаються за консультацією сексолога для підтримки сексуального тяжіння.
Вік після 30 у чоловіків. Фахівці відзначають, що після настання 30-річчя чоловічий гормональний фон демонструє зниження вироблення тестостерону. У цьому випадку сексолог може надати рекомендації щодо корекції способу життя або підібрати медикаменти для підтримки балансу чоловічих гормонів.
Усі такі етапи не належать до кризових і не зобов'язують пару до обов'язкового відвідування фахівця. Однак, якщо хтось з партнерів (або обидва) відчувають зміни в статевому житті – психологічні труднощі, страхи, – рекомендується разом відвідати сексолога, задля обговорення пошуку рішення проблеми.
Симптоми, що вказують на необхідність відвідування сексолога
Партнери не завжди можуть самостійно відстежити психологічну проблему, яка може стати на заваді побудові гармонійних інтимних стосунків або зашкодить успішному зачаттю. У цьому випадку слід звернути увагу на деякі фізіологічні особливості, що можуть бентежити одного з партнерів і сигналізувати про необхідність відвідування сексолога:
відсутність оргазму, статева холодність;
спазми, біль під час статевого акту в жінки;
відсутність ерекції;
передчасне сім'явиверження або його затримка;
тривала ерекція (понад 3 години);
головний біль після статевого акту;
гіпогонадизм (дисбаланс статевих гормонів у чоловіків).
У медицині не існує заходів, які б застрахували людину від виникнення труднощів у сексуальних стосунках. На це впливає спосіб життя, дитячі травми та проблеми в родині батьків. Якщо пара або один із партнерів відчуває психоемоційні зміни в інтимному житті – це є приводом звернутися до сексолога, аби розібратися в проблемі й позбутися її.