11/10/1989
«Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я... 2.2.2021, 12:57
Лідія АНДРІЙЧУК: завдяки інституційному аудиту можемо переконатися в правильності заданого курсу розвитку закладу освіти, працювати над вирішенням тих чи інших проблем, інвестувати в розвиток сильних сторін
20 Березня 2023 p.
Як покращити якість освіти? Поштовхом до руху вперед, до вдосконалення та підвищення якості освітньої діяльності є самооцінювання роботи закладу.
Державна служба якості освіти (ДСЯО) розробила ефективний інструментарій інституціного аудиту, який можна використати для здійснення самооцінювання освітньої діяльності школи за чотирма напрямами: "Освітнє середовище", "Система оцінювання результатів навчання учнів", "Педагогічна діяльність педагогічних працівників" та "Управлінські процеси в закладі освіти". Кожен заклад може здійснити самооцінювання, залучивши до цієї процедури учасників освітнього процесу.
Я вважаю, така робота є надзвичайно ефективною та результативною, оскільки всі сторони, зацікавлені в покращенні освітнього процесу, мають змогу побачити проблемні питання в діяльності закладу та, як результат цього, можуть разом намітити шляхи їх подолання. В такому випадку немає байдужих чи відсторонених, а отже, кожен має можливість впливати на розвиток свого закладу. Беручи участь в аудитах закладів освіти як запрошений освітній експерт, я бачу, як багато залежить від колективу, від батьків та учнів, від бажання кожного змінити свою школу на краще!
За результатами самооцінювання ми маємо змогу скласти річний план роботи, освітню програму, розробити стратегію розвитку закладу чи внести зміни в ту, яка існує.
Директор Саджавського ліцею Коломийської міської ради
Ви раніше працювали без плану? освітньої програми? стратегії розвитку (перспективного плану)? Фількіна грамота цей аудит, Переливать з пустого в порожнє..
Гість
17:59, 20.3.2023
Освітня програма - це той самий робочий навчальний план закладу освіти. Тільки в ньому враховано вже і програми, і напрями, і багато чого, що було розкидано по багатьох документах. Без плану школа не працювала ніколи. Якщо ви про нього не знаєте, то це означає тільки одне: ваш директор підпільно писав його, проводив підпільно через педраді, а ви ц не здогадувалися. Відколи школа в Україні, відтоді і річний план роботи. Стратегія більш правильне слово для перспективного плану, що також існував але мінімум років 30. Тому, перед тим, як писати коментар, то поцікавтеся які документи створювалися і створюються у вашій школі. Може, то за вас в школі все вирішували і в рішують, а ви як радянський безмовний вчитель тільки руку піднімаєте???