Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...
Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Оголошено конкурс з відбору психологів
...
18.6.2024, 10:38
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Хто часу не цінує, на своїй шкурі це відчує

Документування воєнних злочинів. «Ця тиша страшна…», або Як ми вибиралися з оточеного Маріуполя на випадковому авто


25 Жовтня 2022 p.

Як ми повідомляли, у Навчально-науковому юридичному інституті Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника працює Центр документування та дослідження воєнних злочинів. Його організували ПНУ та громадська організація «Поступовий гурт франківців» у рамках проєктів «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», які впроваджує ІСАР (Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину) «Єднання» за фінансової підтримки Європейського Союзу та «Документування воєнних злочинів в Івано-Франківській області від ВПО» Фонду громадянського суспільства Східного партнерства.

Пропонуємо увазі читачів один із підготовлених його співробітниками записів про воєнні злочини рашистів, занотований зокрема від жительки Маріуполя Олени ІВАНОВОЇ, котра після повномасштабного вторгнення росії в Україну якийсь час жила в Івано-Франківську.

«Ми виїхали 19 березня з Маріуполя і три доби добиралися до території, підконтрольної ЗСУ. Проїхали 22 російські блокпости, де у всіх перевіряли особисті речі та телефони: гортали фотографії, дивилися видалені файли, запити та історію пошуку в ютубі й фейсбуці. З розповідей людей, які виїжджали, чоловіка, у котрого знайшли зняту військову техніку на мобільному телефоні, розстріляли на очах у дітей та дружини.

Можливість виїзду з міста з’явилася неочікувано: нас забрала випадкова молода жінка. Вона була з дитиною, мала автомобіль, але не було когось, хто міг би бути водієм. А в нас був водій, але не було транспорту. Тож нас узяли з собою. Мене і мого сина. Більше місця не було.

Ми виїжджали під звуки канонади – того дня бомбили з моря. Вибухало десь зовсім поряд, тряслася земля. У вікні автомобіля виднілося місто, цілковито зруйноване. Я не бачила жодного будинку, що залишився би цілим. Не було жодного не поруйнованого району.

У наш дім також потрапив снаряд, поки ми перебували в місті. Врятувала лишень добудова. Тоді зруйнувало фасад будинку, кілька балконів і вирвало двері моєї квартири. У будинок батька, де ми перебували на той час, також влучили. Ми, на щастя, не постраждали. Але поряд загинула людина, я бачила криваву пляму, що залишилась від накритого простирадлом тіла. У дворах стояло дуже багато згорілих автомобілів.

Ми з сином були в коридорі квартири, коли в будинок прилетів снаряд. Це дуже страшно!

Моє місто знищене…

Багато знайомих залишилися там, у підвалах. У місті гуманітарна катастрофа: води не було чотири тижні, а ще – світла й газу. Територія Маріуполя перебувала в інформаційній блокаді, працювало лише «ДНРівське» радіо, наше українське блокували. Виступав по ньому якийсь російський офіцер, котрий казав: «Українські збройні сили, здавайтеся, виходьте з піднятими руками, йдіть у бік Таганрозької траси, в бік «ДНР». Більше нічого не працювало.

Українське радіо можна було зловити лише старими радіоприймачами, які працюють на батарейках, якщо у когось такі ще залишилися. Світла не було три тижні, тож заряджати пристрої також фактично не було де, хіба якщо у когось працювали генератори.

Місто розграбували. Люди були настільки налякані, що у магазинах порозбивали вікна та винесли всі продукти. Осуджувати не буду, чесно кажучи, бо магазинів як таких уже не було: продуктів давно не завозили.

Найбільша проблема – бракувало води, адже питної фактично не залишалося. Неподалік від нас було джерело – за 20 хвилин ходьби, то мій батько під канонадою ходив туди по воду. А ще нашому мікрорайону пощастило, бо поряд був магазин мережі «Струмок», де працював власний генератор, і його працівники могли помпувати воду.

Коли магазинові давали таку назву, то навряд чи могли й уявити, що він справді стане рятівним струмком для цієї частини міста. Хоч і не щодня ми мали воду звідти, й не надто багато, але мали хоч щось. А як виживали люди в центрі міста, не можу собі уявити. Джерел там немає, і тамтешні жителі, за розповідями тих, хто зміг виїхати до нашого тихішого мікрорайону, не виходили з підвалів, готували їжу в під’їздах, розпалюючи там багаття. Багато людей помирало. Від голоду, через брак медичної допомоги, від страху та безсилля.

Ми мали невеликий запас продуктів. Але було й таке, що у нашому дворі готували на відкритому вогні їжу з голубів, яких ловили на вулиці, бо більше не мали що їсти. А потім від того почувалися зле…

Додзвонитися до рідних, які жили в інших частинах міста, було неможливо. Зарядити мобільний не було де, зрештою, і зв’язок було заблоковано. Подекуди знаходили місця, де ловила мережа, але потрібно було їх шукати, ризикуючи потрапити під обстріл. Тож ми не знали, чи живі ще рідні…

Нині я в Чехії, працюю асистентом учителя в класі з українськими дітьми, чиї сім’ї, як і моя, змушені були виїхати з рідного дому. Мої батько та брат залишилися в Маріуполі. Поки там тихо. Але ця тиша страшна...

Ми всі чекаємо на звільнення рідного міста та наших близьких».


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 233
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Вересень
2024
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців