Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Шануй батька й неньку — буде тобі скрізь гладенько

Ціннісний простір для туризму: чи рухається Івано-Франківськ у вірному напрямку?


11 Січня 2022 p.

Чи має Івано-Франківськ сьогодні шанс стати ціннісним простором для розвитку туризму?

Вказане питання ставлять собі сьогодні чимало свідомих мешканців нашого міста. І це логічно. Адже туризм – це нові інвестиції, нові можливості для бізнесу і заробітку. Так, лише за рік, що минає, завдяки туристам до Івано-Франківська за найбільш скромними підрахунками надійшло щонайменш 116 мільйонів гривень інвестицій.

Ціннісний простір для туризму: чи рухається Івано-Франківськ у вірному напрямку?

Сьогодні можна впевнено сказати, що місто вже зробило і продовжує робити чималі кроки в напрямку перетворення на такий простір. Безкоштовні тематичні екскурсії містом, активні реставраційні роботи, зокрема, використання старовинних елементів декору у реконструкції вулиць та будівель, реставрація, в тому числі силами ентузіастів і волонтерів, історичних дверей, вікон, ліпнини, – все має на меті одне: створити простір, який підніме цінність Івано-Франківська, допоможе залучити до нашого міста більше поціновувачів історичних та культурних цікавинок, перетворивши його з транзитного туристичного міста на місто – центр туризму.

Разом з тим, варто зауважити: сучасний турист – досить вибагливий. Йому сьогодні недостатньо лише споглядати пам’ятки старовини. Сучасний турист потребує розвиненої інфраструктури – для проживання, харчування та розваг.

Саме тому важливо, щоб процес збереження Івано-Франківська історичного не гальмував розвиток міста сучасного.

В Європі давно вже винайшли способи, як забезпечити такий симбіоз. Тож навряд чи нам доведеться винаходити в цьому плані велосипед.

Основних тенденцій – дві.

Перша передбачає пристосування історичних будівель для сучасних туристичних, бізнесових та інших потреб. Зокрема, облаштування у таких будівлях сучасних готелів, бізнесових та розважальних центрів, навіть паркінгів, проте з обов’язковим збереженням зовнішнього вигляду – фасаду, елементів декору.

В Івано-Франківську сьогодні також є вдалі приклади такого поєднання історичної форми та сучасного змістовного наповнення. Напевно, найяскравіший – це Фортечна галерея «Бастіон», розташована всередині відреставрованого колишнього так званого першого бастіону Станіславської фортеці. Його іноді ще називають Бастіоном Андрія Первозванного.

Ціннісний простір для туризму: чи рухається Івано-Франківськ у вірному напрямку?

Довгий час про те, що в нашому місті є пам’ятки фортифікаційної архітектури, знало лише обмежене коло фахівців. Зовнішні фортечні мури бастіону боязко ховалися у темних, загиджених закутках між будинками, а їх внутрішній двір рясно поріс травою та чагарниками. Сьогодні завдяки вдало проведеній реставрації та розумному розпорядженню внутрішніми площами бастіон став однією з найяскравіших і найвідоміших атракцій Івано-Франківська та Прикарпаття в цілому. Саме тут відбувається чимало цікавих фестивалів та свят – таких, як, скажімо міжнародний фестиваль «Свято ковалів», завдяки якому і сам Бастіон, і місто Івано-Франківськ стали відомими далеко за межами України.

Ще один приклад вдалого використання історичних будівель для сучасних цілей – Пасаж Гартенберг. Старовинний пасаж перетворився сьогодні на сучасний центр розваг, у якому при цьому вдалося зберегти шарм та вишуканість, притаманні початку ХХ століття. Дуже ймовірно, що саме таким – вічно молодим і сучасним – воліли бачити своє творіння через 100 років після будівництва брати Ігнаці і Давид Гартенберги.

Інша тенденція – будівництво нових сучасних будинків, у яких гармонійно поєднуються фасади історичних будівель або їх елементи. При такому поєднанні турист, мандруючи історичними вуличками міста споглядає, переважно те, що бачить на рівні очей – охайні відреставровані або ревалоризовані старовинні фасади. При цьому сучасні будівлі настільки гармонійно вписуються в історичний краєвид, що й, на перший погляд, навіть не кидаються в вічі в той час, як загалом місто розвивається, набуваючи сучасного вигляду.

Вдалі приклади такого поєднання також є в Івано-Франківську. Ну, скажімо, будинок Артура Бернса, більш відомий своєю чарочною, яка вже встигла стати улюбленим місцем дозвілля місцевих мешканців та гостей міста. Ще з десяток років тому мало хто чув, що відомий американський фінансист, консультант президента США Дуайта Ейзенхауера з економіки Артур Бернс народився і жив в Івано-Франківську (на той час – Станіславові). Втім, сьогодні завдяки в тому числі старанням архітекторів, вдалому поєднанню історичного та сучасного про ще одну яскраву постать в історії міста знають чи не всі іванофранківці і залюбки діляться цікавинкою з гостями. А пошук імпровізованих монет на бруківці навколо пам’ятника Артурові Бернсу під стінами будинку стало однією з розваг місцевої малечі.

Є й третя концепція – своєрідне поєднання перших двох. Такою, зокрема, стала ревалоризація варного цеху колишнього пивзаводу. Відбудована будівля найстаршого у місті підприємства не лише змінила своє змістовне наповнення, приваблюючи сотні поціновувачів швидкої їжі, а й органічно вписалася в цілий архітектурний ансамбль сучасного офісного центру.

Івано-Франківськ розвивається. І це історична закономірність. Розвиток – це життя міста. Відсутність розвитку веде до занепаду. Проте, розвиваючи, розбудовуючи наше місто, варто не забувати про спадщину наших пращурів, берегти й примножувати її, створювати умови для симбіозу старовинного і сучасного. Сьогодні саме такі міста приваблюють туристів. Адже, як вже зазначалося, сучасний турист – вибагливий. Він прагне не лише подивитись на атракції, а й мати достатній рівень комфорту та безпеки. Тому рухатись є куди. Головне, щоб рух був у вірному напрямку…


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 312
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців