Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Навіть велике сонце крізь маленьку дірочку виглядає маленьким

У прикарпатських громадах закликали парламентарів захистити інтереси ТГ при схваленні Держбюджету-2022


29 Листопада 2021 p.

Проєкти Державного бюджету на 2022 рік, Бюджетного та Податкового кодексів України обговорили в Івано-Франківську на засіданні регіональної платформи з політичного діалогу на тему: «Зміцнення фінансової спроможності громад та врахування пропозицій АМУ під час підготовки до другого читання проєкту Держбюджету на 2022 рік», в якому взяли участь народні депутати України від Прикарпаття Оксана Савчук, Ігор Фріс, Едуард Прощук та Олег Марусяк.

У прикарпатських громадах закликали парламентарів захистити інтереси ТГ при схваленні Держбюджету-2022

Івано-Франківське регіональне відділення АМУ послідовно відстоює позицію щодо законодавчого гарантування фінансової спроможності територіальних громад. Окрім важливості встановлення прямих міжбюджетних відносин та недопущення зниження рівня державних субвенцій місцевим органам влади на виконання делегованих повноважень, в пріоритеті роботи є збереження та збільшення надходжень, у тому числі збільшення частки відрахування ПДФО до місцевих бюджетів, повідомляє газета «Галичина».

Проаналізувавши проєкти законів України «Про Державний бюджет на 2022 рік» №6000 від 15.09.2021, «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» №6062 від 15.09.2021 та «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» № 5600 від 02.06.2021 в АМУ вважають, що є чимало норм, які можуть негативно вплинути на фінансову самодостатність територіальних громад, а відповідно значно послабити ефективність діяльності органів місцевого самоврядування. Прагнучи запобігти можливим загрозам, варто врахувати пропозиції АМУ під час підготовки законопроєктів до другого читання, вважають лідери громад Прикарпаття.

Голова Івано-Франківського РВ АМУ, очільник Івано-Франківської ТГ Руслан Марцінків зокрема звернув увагу на проєкт змін до Бюджетного кодексу в частині місцевих бюджетів. На його думку, законопроект № 6062 несе чималі загрози місцевому самоврядуванню, оскільки його чинна редакція погіршує ресурсне забезпечення громад, бо передбачає ліквідацію бюджету розвитку; вилучення з місцевих бюджетів на користь Держбюджету залишків освітньої субвенції; надання Мінфіну та місцевим держадміністраціям права ініціювати зупинку рішення про місцевий бюджет до закінчення судового розгляду справи; зарахування до Держбюджету 70 відсотків доходів від викупу земельних ділянок комунальної власності. Також у проєкті закону не передбачено збільшення зарахування до місцевих бюджетів ПДФО. На його думку, ця урядова ініціатива ставить розвиток місцевого самоврядування в цілковиту залежність від коштів Державного бюджету, а це – політична залежність.

Р. Марцінків нагадав, що голови прикарпатських ТГ уже зверталися до народних депутатів України, що представляють округи, до яких належать громади, з метою недопущення схвалення урядового законопроєкту №6062, який вважають наступом на місцеве самоврядування і нівелюванням здобутків децентралізації, та сподіваються на врахування позиції АМУ з цього приводу.

Голова Верховинської ТГ Василь Мицканюк занепокоєний тим, що для належного фінансового забезпечення освітнього процесу в громаді не вистачить освітньої субвенції.

«Сформована адміністративним шляхом у 2020 році Верховинська ТГ, отримала у комунальну власність заклади освіти. Мережа закладів шкіл не була оптимізована на рівні району і передана в такому ж стані нам. З огляду на те, що громада є високогірною, утримання шкіл з малою наповнюваністю – є надважким навантаженням на місцевий бюджет, враховуючи, що розподіл освітньої субвенції не спирається на реальні потреби наших шкіл, чинна освітня формула не дозволяє забезпечити надання якісної освітньої послуги в гірських громадах загалом» – підкреслив В. Мицканюк.

Голова Богородчанської ТГ Ростислав Заремба бачить істотну небезпеку щодо медичних гарантій в громаді. На його думку є необхідним підвищення капітаційної ставки за обслуговування одного пацієнта на 2022 рік, яке має становити не менше 1 020 гривень, а не 650 як сьогодні з огляду на зростання мінімальної заробітної плати та рівня інфляції.

Також Р. Заремба звернув увагу на щорічне зменшення обсягу додаткової дотації на здійснення переданих з Державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Для Івано-Франківської області передбачено на 2022 рік удвічі менший розмір додаткової дотації, ніж у 2021 році. А це передані з Держбюджету видатки, які повинні на сто відсотків забезпечувати потреби шкіл, лікарень і ФАПів, наголосив Р. Заремба.

Виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук, підбиваючи підсумки заходу, зазначив:

«Сьогодні, перед прийняття Державного бюджету на 2022 рік, триває дискусія навколо одного з базових податків для місцевих бюджетів – податку на доходи фізичних осіб та забезпечення його сплати за фактичним місцезнаходженням підрозділів. Для громад Прикарпаття важливою є законодавча ініціатива щодо збільшення відсотку зарахування ПДФО із 60 до 65 відсотків, адже це можливість отримання додаткових понад 350 млн. грн., що дозволить частково компенсувати видатки перекладені державою на органи місцевого самоврядування, зокрема фінансування державних соціальних гарантій, виплату заробітної плати непедагогічним працівникам закладів середньої освіти, утримання таких закладів, забезпечення навчального процесу, фінансування комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я. Всі, без винятку, сільські, селищні та міські територіальні громади отримають додаткові надходження до своїх бюджетів, а це дозволяє планувати розвиток громад у наступному році.

З року в рік держава недофінансовує делеговані місцевому самоврядуванню повноваження та намагається забрати в громад частину коштів. Хочу звернути увагу, що в проєкті закону про Держбюджет України на 2022 рік ми цього не бачимо, це проглядається у змінах до Бюджетного кодексу і відповідних підзаконних актах Кабінету Міністрів. Сьогодні пропозиції АМУ, які представлено народним депутатам України від Івано-Франківської області, є збалансованими та враховують інтереси як Держбюджету, так і місцевих бюджетів, тому територіальні громади сподіваються на підтримку реформи децентралізації та розвитку місцевого самоврядування при прийнятті основного фінансового документу країни на 2022 рік».

Своєю чергою парламентарі пообіцяли врахувати пропозиції Асоціації міст України під час схвалення Держбюджету-2022 задля утвердження розвитку місцевого самоврядування.

Оксана ПРОЦЮК


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 267
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМАФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИНвсе для підприємців, роботодавців та орендарців