Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Хто боїться горобців, проса не сіє

Оцінка діяльності Косівської РДА за 2011 рік головою Косівської РДА Ярославом Шинкаруком


7 Лютого 2012 p.

Як повідомила прес-служба Косівської РДА, голова Косівської РДА Ярослав  Шинкарук оцінив діяльність Косівського району протягом 2011 року.

«Будуючи плани на 2011 рік, ми мали надію, що він буде легшим у фінансовому забезпеченні, ніж його попередник — дуже складний 2010-й. Хотіли і планували багато зробити, особливо в питаннях, пов’язаних з бюджетом розвитку —  йдеться про будівництво шкіл  і дитячих садочків тощо,- розповідає пан Шинкарук. - Передусім прагнули завершити відбудову об’єктів, зруйнованих стихійними лихами 2008 і 2010 років. Однак вже при формуванні бюджету на 2011 рік Косівщина мала дефіцит — 13 мільйонів 490 тисяч гривень. В першу чергу потребували дофінансування органи управління, зокрема сільські ради, галузі охорони здоров’я, культури, фізичного виховання, спорту.
Ситуація була дуже складною. Але, дякуючи депутатам районної ради, вдалось сформувати бюджет на 2011 рік таким чином, що фінансування бюджетної сфери було передбачено повністю — на 12 місяців, у тому числі захищені статті: харчування, придбання ліків тощо. Завдяки цьому Косівщина торік була одним із чотирьох районів в області, який у бюджетній сфері забезпечив виплату коштів до кінця року. Щоправда, для цього довелось (як виняток) залучити фінансові ресурси, які планували виділити на бюджет розвитку. Відтак почали думати, як виправити цю негативну ситуацію, адже бюджет розвитку — це капіталовкладення у суспільно значимі об’єкти.  Щоб віднайти кошти на ці потреби, довелось тісно працювати з обласною радою, з депутатськими комісіями, шукати інвесторів. У такий спосіб вдалось залучити 11 мільйонів 425 тисяч гривень, які було спрямовано на розвиток нашого району.
Торік пріоритетним напрямком діяльності для районної влади було закінчення виготовлення генеральної схеми планування територій населених пунктів Косівщини. Це вкрай важлива і необхідна робота, адже йдеться про системний і продуманий розвиток краю. Тому ми винайшли і виплатили кошти, необхідні для розробки цього плану, подали свої пропозиції. Сподіваюсь, що цього року вже будемо мати цей важливий документ.
Районна влада минулого року розгорнула активну діяльність щодо передачі земель лісового фонду – колишніх колгоспних лісів. Нашу ініціативу підтримала колегія обласної державної адміністрації і рада регіонів області. На ім’я Президента України було надіслано клопотання урегулювати це питання і передати в межі малоземельних населених пунктів Косівщини 20 тисяч гектарів лісів, які зараз перебувають у користуванні КП «Райагроліс».
Незважаючи на чималі фінансово-економічні труднощі, торік нам вдалось завершити роботу на 76-ти об’єктах. У 2010-му році таких було вдвічі менше — 38. Цього вдалось досягнути завдяки активній співпраці з обласною державною адміністрацією і обласною радою, з районною радою і її депутатським корпусом, а також — з інвесторами.
Згадаю лише кілька важливих справ, які було реалізовано в районі завдяки спільній праці усіх гілок влади. Капітально перебудовано приміщення управління праці та соціального захисту РДА. У Пістині відкрито місцеву пожежну частину за рахунок коштів з районного і сільського бюджетів. Замінено старі вікна на енергозберігаючі металопластикові у багатьох школах і дитячих садочках району, а також у Яблунівській районній лікарні. Будемо і надалі продовжувати цю роботу, щоб вихованці дитячих садочків, учні шкіл і пацієнти лікарень взимку не мерзли, а бюджет не витрачав грошей на обігрівання повітря на вулиці.  
Відремонтовано дитячий садочок в Акрешорах. За рахунок НАК «Нафтогаз України» (мова йде про 295 тисяч гривень) проводять ремонтні роботи в дитячому садочку села Річки. Плануємо здати в експлуатацію дошкільні навчальні заклади у Баня-Березові і Середньому Березові.
Приємно констатувати позитивний факт — медицина Косівщини впевнено займає передові позиції на Прикарпатті у питаннях забезпечення сучасним діагностичним обладнанням, освоєнням новітніх методик лікування пацієнтів. Відкрито нові відділи у районній лікарні, зокрема міжрайонний центр нефрології і гемодіалізу, який наблизив фахову медичну допомогу до важко хворих жителів віддалених гірських районів. На його створення з державного, обласного і районного бюджетів було виділено 1 мільйон 217 тисяч гривень. Торік у Косівській ЦРЛ також відкрили клініко-діагностичну лабораторію, капітально відремонтували жіночу консультацію.
Минулого року вдалось виділити більше коштів на ремонт комунальних доріг. Якщо позаторік транспортний збір становив 1 мі¬льйон 400 тисяч гривень, то 2011-го  надійшла субвенція з державного бюджету — 3 мільйони 719 тисяч. Ці кошти було розподілено і освоєно в дванадцяти населених пунктах, на тих комунальних дорогах, які місцеві ради взяли на баланс і де територіальні громади провели обов’язкові підготовчі роботи, зокрема зробили водовідведення.
За рахунок обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено 2 мільйони 400 тисяч гривень на реконструкцію споруд для очищення стічних вод у місті Косові. На жаль, ці кошти надійшли до нас із запізненням, тому їх поки що не вдалось повністю освоїти. Але це буде обов’язково зроблено.
Торік вдалось відновити роботи на кількох будовах-довгобудах. У районі їх є 28, деякі з них стоять законсервованими 18 років. Торік з державного бюджету було виділено 2 мільйони 400 тисяч гривень на будівництво школи у Старому Косові. Ці кошти освоєно. Докладемо всіх зусиль, щоб і на інших довгобудах, зокрема у Старих Кутах і Космачі, знову відновити бу¬дівельні роботи.
Для України сьогодні дуже актуальною є енергетична незалежність. Тому районна влада докладає усіх зусиль для пошуків і впровадження систем опалення, які не використовують дорогоцінний газ. Торік було споруджено першу альтернативну котельню у Річківській ЗОШ. Це було зроблено за кошти інвестора — ТзОВ «Альтеко», яке встановлює обладання, що працює на твердому паливі. Це перспективний шлях. Плануємо встановити такі котельні на п’ятьох об’єктах, передбачаємо зекономити у такий спосіб один мільйон бюджетних коштів.  Окрім того, є домовленість, що для цих котелень будуть закуповувати деревину в районному комунальному підприємстві  «Райагроліс» на суму приблизно 800 тисяч гривень. Тож вдасться реалізувати ще одну добру справу – підтримати місцеве підприємство, яке ледве зводить кінці з кінцями.
Крім цього, розроблено і виготовлено проектно-кошторисну документацію на облаштування теплових насосів у школах селища Кутів, сіл Вербовця, Нижнього Березова, Снідавки, у Яблунівській районній лікарні. Якщо цей задум вдасться реалізувати, передбачаємо зекономити майже 5 мільйонів гривень. Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України нас підтримало. Нам повідомили, що цей проект пройшов відбірний конкурс і в цьому році заплановано встановити теплові насоси у Снідавці, Н.Березові  і Яблунівській РЛ.
На жаль, досі доводиться констатувати неприємний факт – Косівщині  не повернуто 162 млн. грн. (з урахуванням інфляції) на завершення робіт з ліквідації наслідків стихії 2008 року. Ми прогнозували такий перебіг подій, тому шукали інші шляхи вирішення цієї проблеми. Оскільки була реальна загроза обвалу дороги біля Косівської ДПІ, ми підготували відповідний запит  до управління водного господарства. Нашу ініціативу підтримав голова облдержадміністрації Михайло Васильович Вишиванюк, відтак наш проект виграв конкурс, і на проведення цього берегоукріплення було виділено 1 мільйон 300 тисяч гривень.
Жителі району, напевно, бачили, як активно ведуть роботи на спорудженні моста, що має з’єднати Косів зі Смодною. Із виділених для будівництва мостів на Прикарпатті 30 мільйонів гривень 15 потрапили у Косівський — на будівництво саме цього моста, який зруйнувала повінь 2008 року. В цьому є велика заслуга нашого земляка, начальника служби автомо¬більних доріг в області Сергія Михайловича Сендерського. Сподіваюсь, що впродовж 2012-2013 років цей важливий і масштабний об’єкт вдасться завершити.
Завдяки іншому нашому землякові, народному депутатові України Василеві Михайловичу Чуднову, багато робіт виконано у Космачі. За його сприяння було виділено 10 мі¬льйонів гривень і збудовано 7 кілометрів дороги Космач-Стопчатів. Окрім того, Василь Михайлович зараз наполегливо обстоює  виділення 3,8 мільйона гривень на будівництво школи у Космачі і одного мільйона — на ліквідацію наслідків стихії, який плануємо спрямувати на будівництво моста Кути-Вижниця.
Районна влада тісно співпрацює з інвесторами, зокрема з НАК «Наф¬тогаз України», завдяки чому закінчено газифікацію села Микитинців.  Наближаються до завершення аналогічні роботи у Пістині і Стопчатові, після чого ці села теж буде повністю газифіковано. Від Прокурави до Брустурів практично вже проведено підвідний газопровід. Торік на ці потреби було використано 2 мільйони гривень, а всього заплановано виконати робіт на 13 мі¬льйонів. Відтак будемо «рухатись» у напрямку села Космача і Шепота.
Доводиться реформувати бюджетну сферу у тих структурах, де є найбільші проблемні питання, зокрема це стосується лікарні. Однак намагаємось не різати по-живому, зробимо все, щоб зберегти фахових працівників, задіяти їх на інших ділянках роботи. Завдяки реформуванню галузі, сподіваємось винайти додаткові кошти для розвитку медицини і гідної оплати праці у цій галузі. Ми запропонували створити обласне кардіологічне відділення реабілітації хворих на базі Яблунівської лікарні. Відбулось виїзне засідання спеціалістів обласної влади, які курують медицину. Вони підтримали цю ідею, зараз проводять підготовчі роботи, щоб вже цього року таке відділення почало функціонувати. Однозначно, у ньому будуть працювати фахівці і з нашого району.
Залишається невирішеною проблема забезпечення  діточок Косівщини дошкільним вихованням. Майже 50 відсотків малят не можуть відвідувати садочки, бо їх або взагалі немає, або вони переповнені. Намагаємось докласти усіх зусиль для вирішення цієї проблеми. Збудовано дитячі садочки у Черганівці й Акрешорах, плануємо, що незабаром вони з’являться у Баня-Березові і Середньому Березові. Загалом цього року буде здано в експлуатацію 4 дитячих садки і відкрито 4 додаткових групи у вже діючих ДНЗ. Окрім того, не залишаємо поза увагою дітей з обмеженими фізичними можливостями. Плануємо у лютому відкрити реа¬білітаційний центр для дітей-інвалідів на базі Яблунівської районної лікарні. Я видав розпорядження про його створення, затверджено штат, проводять підготовку приміщень, де буде створено всі необхідні умови для перебування групи з 8-ми дітей, забезпечено фаховий догляд за ними упродовж півроку.
Торік ми ініціювали відновлення роботи двох басейнів – у Рож¬нівській школі та в місті Косові. Проект відбудови рожнівського басейну виграв обласний і всеукраїн¬ський конкурси і отримав  на ці потреби 50 тисяч з обласного і більше 800 тисяч гривень з державного бюджетів на реалізацію цього задуму.
Очікуємо виділення державних коштів на будівництво басейну у місті Косові. Це питання було обговорено на всіх рівнях. Готуємо відповідну програму. Сьогодні я маю інформацію, що для нашої області заплановано виділення коштів на два басейни: один великий і один малий. Маю велику надію на те, що великий басейн матиме нашу — косівську прописку.
Косівщина  — туристичний ра¬йон, тому ми приділяємо велику увагу проведенню різноманітних культурно-мистецьких заходів. Торік їх було аж 114. Це, зокрема, такі масові і престижні, як  молодіжна розколяда, міжнародний фестиваль «Великдень у Космачі», регіональний фестиваль — конкурс дитячих оркестрів, традиційний фестиваль естрадної пісні «Яблуневий цвіт» та багато інших. Наприкінці минулого року в районі вперше провели фестиваль новорічно-різдвяної іграшки. Сподіваємось, що цього року цей гарний і неординарний захід буде повторено, і фестиваль отримає статус всеукраїнського. Однак головною культурно-мистецькою подією минулого року, безумовно, був ХІХ Міжнародний гуцульський фестиваль. Незважаючи на брак коштів, нам вдалось провести це дійство на високому рівні, що було відзначено всіма учасниками та гостями фестивалю.  
Однозначно, минулий рік у фінансовому плані був не найкращий, цьогорічний бюджет теж обмежений і не дозволить нам вирішити усі проблеми району.  Поки що живемо надією на позитивні зрушення. Президент України Віктор Янукович пообіцяв виділити великі кошти на розвиток доріг, зокрема і для нашої області. Сподіваємось, що частину цих грошей буде спрямовано на Косівщину. Маємо надію, що буде виділено кошти на розвиток сільського господарства. Ми у цьому напрямку активно працюємо, зокрема, проводимо перемовини з інвесторами, які готові фінансувати закупівлю овець, яких би на території нашого району утримували місцеві жителі, що мають досвід такої діяльності і бажання працювати. Це дуже важливий і перспективний напрямок, адже вівчарством гуцули займаються упродовж багатьох століть. Відродження цієї галузі призведе до створення нових робочих місць, збільшення кількості молочної продукції, без якої важко уявити гуцульську кухню. Зрештою вівчарство – це якісна вовна для  традиційних гуцульських промислів, передусім знаменитих на весь світ ліжників.
З усього сказаного можу зробити висновок: незважаючи на на¬дзвичайно складний у фінансовому плані минулий рік, нам вдалось реалізувати багато задумів. Ми відчули «смак» успішно реалізованих проектів на благо району, це додає нам оптимізму і наснаги для подальшої наполегливої і результативної праці на благо жителів району. Ще раз наголошу – цього вдалось досягти завдяки спільним зусиллям районної та обласної влади, депутатського корпусу рад різних рівнів, ініціативі територіальних громад та інвесторів.  Відрадно, що ми нарешті починаємо усвідомлювати, що Україну треба розбудовувати не лише у столичних кабінетах, а безпосередньо на місцях. І найкращим «будівельним матеріалом» для цього є не гучні гасла, а копітка і дружна щоденна праця усіх і кожного зокрема».


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 1048
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців