Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...
Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Що потрібно знати військовослужбовцям для захисту своїх прав!
У воєнний час потреба військовослужбовців у якісній і вчасній правовій допомозі зростає. Особливо вона потрібна...
23.5.2023, 11:17
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Фінансові взлети - це ще не життєві крила

Волонтер АТО, засновник проєкту "Аеророзвідка" Володимир Кочетквов-Сукач постав перед іванофранківцями з кіноекрану


21 Вересня 2021 p.

Біографічний документальний кінофільм «Небесний координатор» презентували вчора в Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка.

Кінострічку роботи режисера-ветерана АТО Євгена Трегубова (позивний «Ярило») присвячено знаковій, ба навіть легендарній особистості у новітній, постмайданній історії України – волонтеру-атовцеві, засновнику волонтерського проєкту «Аеророзвідка» Володимиру Кочеткову-Сукачу (позивний «Чубака»).

Волонтер АТО, засновник проєкту "Аеророзвідка" Володимир Кочетквов-Сукач постав перед іванофранківцями з кіноекрану

У березні 2015 року Володимир загинув поблизу міста Красногорівка під окупованим Донецьком, підірвавшись на розтяжці.

Місце презентації – Івано-Франківський драмтеатр – обрано невипадково.

По-перше, театр вже має досвід подібних заходів. «Вже віднедавна ми маємо ще таку паралельну складову нашої діяльності. Сьогодні буде вдруге презентований не театральний продукт, а кінематографічний, - розповів директор театру Ростислав Держипільський, - Більше двох місяців тому в стінах нашого театру  була презентована стрічка, також присвячена російсько-українській війні, – «Трохи вище неба». Це, власне, документальна стрічка про хлопців-героїв «кіборгів», які захищали Україну у Донецькому аеропорту. Тоді ми пройшли якийсь такий підготовчий етап, тому що ми спробували, здобули, підлаштували наш новий проєктор, екран і апаратуру…»

Крім того, колектив Івано-Франківського драмтеатру та режисера фільму «Небесний координатор» Євгена Трегубова об’єднують дружба та співпраця. Митець брав участь у виставі режисера Олексія Гнатковського «Дванадцята ніч» за однойменною комедією Вільяма Шекспіра – проєкті, спрямованому на реабілітацію учасників АТО, який, нагадаємо, торік здобув перше місце у Всеукраїнській премії «Гра» в номінації «Кращий пошуково-експериментальний проєкт».

Євген Трегубов особисто знав героя свого фільму – Володимира Кочеткова-Сукача ще до Майдану (їхні діти разом ходили до школи), проте по-справжньому їх зблизила війна на Донбасі. Це і зіграло ключову роль, спонукавши митця взятися за творення стрічки.

Крім того, митець переконаний: необхідно документувати теперішнє, щоб не допустити паплюження історії в майбутньому. Тому для Євгена його фільм – ще й елемент створення пантеону нових українських героїв.

«Зараз суспільство знаходиться у такій стадії, коли ми робимо новий крок у наше майбутнє. Треба документувати всі події, які зараз відбуваються, бо в принципі та ситуація, яка є сьогодні, сталася тому, що нашу історію спаплюжено. Взяли архіви – переробили їх під свій лад, взяли матеріали – замінили їх тими ідеями, які були загарбникам вигідні. А ми зараз маємо можливість не тільки на папері та в усній формі передавати інформацію про наших героїв, про наші здобуття, а засобами інформації – відео, інтернету і т.д. – ресурсів дуже багато. І ми зараз створюємо новий пантеон наших героїв. І ми створюємо, не вигадуючи, а беручи тих людей, які або загинули за Україну, або зараз воюють за Україну, або в соціальній сфері, в театральній сфері роблять свою війну», -  розповів режисер.

Ідею фільму виносили три роки. З фінансуванням допоміг Укораїнський культурний фонд.

Стрічка складається з чотирьох частин: «Друзі», «Майдан», «Війна» та «Аеророзвідка», у яких за допомогою спогадів самого засновника «Аеророзвідки», записаних ним на персональній сторінці у фейсбуці; інтерв’ю з людьми, дотичними до усіх вказаних сфер життя героя фільму, та художнього відтворення деяких епізодів з його життя, показано еволюцію особистості героя Володимира Кочеткова-Сукача на фоні буремних подій Майдану та російсько-української війни.

 

«Починає він свій фейсбук російською мовою, і дуже такий в нього стиль, скажемо так, пацифістичний: на Майдані він за те, щоби все без кровопролиття пройшло, але потім, коли події його закручують, ми відчуваємо уже зміну мови, він починає говорити українською. І от ця трансформація, яка відбувається не тільки з ним, а з нами усіма, я намагався втілити у цьому проєкті», - розповів автор фільму.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 218
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Червень
2023
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців