Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Жінці треба думати головою, а не подружками

Представників громад західного регіону України навчали, як підвищити якість освіти під час канікул


11 Червня 2021 p.

Представників громад західного регіону України навчали, як підвищити якість освіти під час канікул10 червня відбувся семінар "Дії громад у міжнавчальний період щодо підвищення якості освітніх послуг. Інституційний аудит. Стратегія розвитку освіти", участь у якому узяли близько 130 учасників з Волинської, Львівської, Рівненської, Закарпатської, Івано-Франківської та Тернопільської областей. Учасниками заходу стали  керівники органів управління освіти (або заступники керівників), директори шкіл, керівники ЦПР ПП.

Про це розповіли  в Івано-Франківському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою».

Ірина Нагорна, експертка з освіти Програми «U-LEAD з Європою» закликала присутніх до активності, адже питання, які хвилюю освітян з різних областей є більш-менш однаковими, а нині вони могли отримати відповіді на них.

Сергій Дятленко, експерт з освіти Програми «U-LEAD з Європою» розповів, що аналіз досвіду навчання під час карантину виявив актуальні проблеми в навчанні дітей. Передовсім йдеться про погану якість інтернету, мале забезпечення комп'ютерною технікою, відсутність у школярів навичок навчатися самостійно тощо. Він переконаний, що через недостатнє забезпечення всесвітньою мережею втрачається 80-90 % ефективності навчального процесу. Та й під час офлайн навчання такі втрати можуть скласти до 30 %.

Тому чи не найбільше завдання керівництва громад - потурбуватися про забезпечення інтернету в громаді. До того ж уряд виділив на це відповідну субвенцію.

А щодо забезпечення комп'ютерами чи хоча б планшетами, то тут громаді слід звернутися до представників бізнесу та меценатів.

Важливо звернути увагу і на підвищення професійного рівня педагогічних працівників: не просто проводити курси, а знайти щось цікаве для кожного вчителя. Також потрібно знайти мотивацію для вчителів. Приміром, не робити надбавки усім, а кошти, що залишаться, перетворити у преміальний фонд для найкращих.

"Успішні практики громад базуються на поєднанні лідерства влади, ініціативи батьків, їхньої відповідальності та консолідації спільних зусиль", - зауважив Сергій Дятленко. Він додав, що батьків теж треба навчати, підвищуючи їх обізнаність у тих чи інших педагогічних питаннях.

Експерт зазначив, що процес оптимізації освітніх мереж слід розглядати як процес оптимізації та взаємодії влади з жителями громади. Діяти потрібно відкрито та прозоро. А сам процес та його складові слід називати грамотними іменами. Тобто, йдеться про закриття шкіл, а про приведення у відповідність. Щоб уникнути конфліктів, спілкування з батьками слід будувати на турботі про якість т покращення надання освітніх послуг. А під час громадських слухань не варто аргументувати свою позицію коштами або їх відсутністю. Проте водночас не слід плутати обговорення з жителями та ухвалення рішення, за яке відповідальність несе керівництво громади. Але слід ставитися з повагою до батьків школярів та інших жителів громади. Також варто потурбуватися про забезпечення роботою педагогічних і непедагогічних працівників, які втратять роботу через оптимізацію.

За його словами, не потрібно приступати до оптимізації, поки у громадах немає можливості безпечно довезти дітей та вчителів на навчання.

Алевтина Седоченко, експертка з освіти Програми «U-LEAD з Європою» у своєму виступі торкнулася питання стратегії розвитку освіти. Вона переконана, що це має стати великою частиною стратегії розвитку громади. Стратегічне бачення подальшої ситуації може бути своєрідними алгоритмами та лайфхаками для більш системної роботи у громаді.

"Стратегія - це ефективність управління та фінансування", - зауважила експертка. Вона озвучила позитивні приклади у цій сфері з громад та підкреслила, що стратегія має бути "живим" документом.

Олена Заплотинська, керівниця ініціативи із забезпечення якості освіти проєкту SURG(e) торкнулася питання інституційного аудиту, власне це допоможе громаді у розбудові якісної освіти.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 275
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців